W THALE liczą się ludzie

Firma THALE ósmy rok z rzędu zdobywa nagrodę w prestiżowym konkursie Solidny Pracodawca Roku, co potwierdza jej mocną pozycję na rynku pracy. To efekt utrzymania tempa rozwoju i stałego podnoszenia standardu wewnętrznych rozwiązań HR.
Firma, w której pracuje ponad 300 osób, to wiodący producent zamocowań HVAC, w tym systemów zamocowań instalacji sanitarnych, wentylacyjnych i przeciwpożarowych. W ofercie ma także systemy konstrukcji wsporczych dla przemysłu ciężkiego, konstrukcje do budowy farm i instalacji fotowoltaicznych oraz urządzenia dla branży zbożowo-młynarskiej.
THALE to polska firma rodzinna, założona 67 lat temu przez babcię obecnego właściciela. Od kliku lat zarządzana jest operacyjnie przez Sylwię Jakubowską, która wraz z zespołem menedżerów konsekwentnie buduje wizerunek i wzmacnia pozycję marki Niczuk w konkurencyjnym otoczeniu polskich i światowych firm. Osiągane rezultaty są konsekwencją obranej strategii rozwoju, a jej kluczowym założeniem jest stworzenie silnego zespołu pracowników. Przemyślana polityka personalna i zapewnienie efektywnych narzędzi pracy umożliwia spółce budowanie skutecznej przewagi konkurencyjnej. Firma jest dziś liderem w dziedzinie produkcji zamocowań instalacyjnych sprzedawanych pod własną marką Niczuk.

Efektywna struktura i różnorodność

Zakład produkcyjny i siedziba firmy mieści się w Wilimowie k. Olsztyna, gdzie ponad 100 pracowników działów operacyjnych rozwija kariery zawodowe. Pozostała część działów, w tym obsługa klienta, zlokalizowana jest w centrum Olsztyna. Wspólne biuro marketingu i eksportu znajduje się w Warszawie, a siedziby biura projektowego – w Bydgoszczy i Krakowie.
W rozbudowanej strukturze firmy są kluczowe działy dbające o rozwój i prawidłowość procesów wewnętrznych, takie jak pion techniczny, dział badań i rozwoju czy drugi pod względem liczby zatrudnionych – dział handlowy. To 44-osobowy zespół, działający w kraju i za granicą, który pozostaje w codziennym, bezpośrednim kontakcie z klientem. Politykę eksportową THALE realizuje m.in. poprzez spółki zależne, obecne na Węgrzech, Rumunii, Czechach, Słowacji, Litwie i Grecji, ma też przedstawicieli handlowych na Łotwie, w Estonii i Algierii.
Posiadanie w strukturze różnorodnych grup fachowców i stały napływ kolejnych poszerza zdolności operacyjne THALE oraz przyczynia się do utrzymania dynamiki wzrostu. Jest to możliwe dzięki konsekwentnie prowadzonej i dopasowanej do strategii firmy polityce kadrowej.

Firma to ludzie

Stara prawda głosi, że firma to ludzie. Jeśli tak, to trzeba przyznać, że zespół THALE rozwija się wraz z firmą. Dyrektor Zarządzająca THALE sp. z o.o. sp.k., Sylwia Jakubowska na każdym kroku podkreśla, że inwestowanie w kompetencje kadry i tworzenie przyjaznego środowiska pracy to jedne z priorytetów. Zarząd spółki dokłada starań, aby zapewnić pracownikom wszelkie udogodnienia i możliwości rozwoju własnego. Zachęcani są do podnoszenia kwalifikacji, a mają w czym wybierać, gdyż zróżnicowana oferta szkoleń rozwijana jest pod kątem wymagań konkretnych stanowisk. Każdy pracownik może zgłosić chęć udziału w tym szkoleniu, które uważa za najbardziej przydatne. Firma dofinansowuje też studia w przypadku, gdy ich edukacyjny profil odpowiada specyfice zajmowanego stanowiska. Takie starania motywują i integrują społeczność, a także zapewniają pracownikom poczucie bezpieczeństwa i stabilności – utwierdzają ich w przekonaniu, że są doceniani. Menedżerowie THALE mają świadomość, że bez ich zaangażowania w realizację obranej strategii rozwoju i prace nad nowymi technologiami, sukcesy marki Niczuk nie byłyby możliwe, dlatego firma odwdzięcza się im dotrzymując wszystkich zobowiązań, zgodnie ze standardami nowoczesnych działań HR, które cechują światowe korporacje.

Zaangażowanie na rzecz pracowników

Ważnym elementem misji THALE są programy szkoleniowe w placówkach edukacyjnych – szkołach i uczelniach technicznych – stanowią wkład w edukację przyszłych inżynierów, projektantów czy logistyków, a więc potencjalnych pracowników spółki.
W konsekwencji THALE postrzegana jest jako firma odpowiedzialna, zaangażowana społecznie i atrakcyjny pracodawca, który zapewnia pracownikom więcej niż godne warunki pracy, a także szereg benefitów. Cenią sobie oni szczególnie możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej, dofinansowanie abonamentów sportowych, biletów do teatru i filharmonii oraz uczestnictwa w innych wydarzeniach kulturalnych. W 2018 r. uruchomiony został zbiorowy transport zapewniający trójkierunkowy dowóz w godzinach rozpoczęcia i zakończenia pracy zakładu produkcyjnego.
W polityce personalnej THALE stawia na relacje oparte na równości, sprzeciwiając się wszelkim przejawom agresji, dyskryminacji czy wykluczenia. W 2019 r. firma przyjęła kodeks etyki, który formułuje najważniejsze prawa i zasady obowiązujące wszystkich pracowników THALE.
W najbliższych miesiącach firma rozpocznie etap zakrojonych na dużą skalę modernizacji, o czym informuje Sylwia Jakubowska: – Zaczynamy od budowy nowoczesnego magazynu głównego wraz z całym zapleczem biurowo-technicznym, takim jak kantyna, nowoczesne i komfortowe przebieralnie, place manewrowe, parking dla TiR-ów oraz zaplecze socjalne dla kierowców naszych dostawców. Ich komfort jest dla nas równie ważny, dlatego dołożymy starań, aby mogli spędzać czas postoju w przeznaczonych do tego, wygodnych pomieszczeniach socjalnych.
W oczekiwaniu na lepszą koniunkturę rynkową planowane są dalsze działania, które doprowadzą do stworzenia nowych miejsc pracy, a tym samym do wdrożenia kolejnych rozwiązań i programów HR. Perspektywy są dobre, dlatego z dużym prawdopodobieństwem można wyrazić przekonanie, że tegoroczny tytuł Solidnego Pracodawcy nie będzie w dorobku THALE ostatnim.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email