Proste rozwiązania w trudnych czasach rynku pracownika

Po trzykrotnym zdobyciu podium dołożyliśmy wszelkich starań, by kolejny rok zakończył się również sukcesem. Ważny jest dla nas fakt, że jest to nasze czwarte wyróżnienie, a nagroda cieszy tak samo jak za pierwszym razem.

Cieszy, bo jako zespół HR jesteśmy dumni z firmy, jaką jest CEVA. Patrząc na miniony rok, trudno się temu nie dziwić. Teraz, dzięki solidnemu udziałowcowi i jednocześnie partnerstwu z firmą CMA CGM, CEVA stała się jeszcze silniejsza oraz bardziej atrakcyjna dla klientów biznesowych, ale przede wszystkim dla pracowników. Sama CEVA na świecie to 44 tys. pracowników i obecność w 160 krajach.

Doskonałość?
„Creating value through excellence” – tworzenie wartości poprzez doskonałość to nasza misja i jedna z naczelnych zasad, która przyświeca każdemu pracownikowi w codziennych zadaniach. Hasło to przejawia się we wszystkich aspektach działalności CEVA. Dla klientów stajemy się bardziej zwinni i elastyczni szyjąc rozwiązania na miarę ich potrzeb. Dla naszych pracowników tworzymy środowisko, w którym każdy będzie mógł się rozwijać i spełniać zawodowo, ale nie tylko. Poczucie bezpieczeństwa zapewniamy pracownikom poprzez przestrzeganie zasad kodeksu pracy, BHP oraz terminowość wypłat. Natomiast na poczucie satysfakcji wpływamy udostępniając bogatą ofertę rozwiązań
HR kierowaną do każdego szczebla w organizacji. Dzięki konsekwentnie prowadzonej polityce personalnej w obszarze szkoleń, liderzy mogą się rozwijać, kierownicy doskonalić swoje umiejętności, a specjaliści z roku na rok podnosić swoją efektywność.

Pasja i energia…
Firmę tworzą ludzie, a CEVA jest tworzona przez naprawdę wyjątkowych ludzi. Jako HR wiemy, że za każdym sukcesem firmy stoi cały zespół, którego wyjątkowość potwierdzają wyniki ankiety pracowniczej z roku 2018, w której wzięło udział ponad 1500 pracowników. Celem ankiety było zmierzenie czynników mających wpływ na zaangażowanie naszych pracowników. Wynik ankiety jednoznacznie wskazał na doskonały klimat organizacyjny, a ten z kolei jest dowodem na właściwie sformułowaną i prowadzoną politykę HR. Najważniejsze czynniki uzyskały najwyższe noty, a zaliczamy do nich – wskaźnik przywództwa, zespołu oraz ogólnego zadowolenia z pracy. CEVA to naprawdę zgrany zespół, świadczy o tym fakt mobilizacji wszystkich pracowników w momencie, gdy ruszyła zbiórka pieniędzy na portalu „siepomaga.pl” dla dziecka naszego kolegi. W ciągu paru godzin uzbieraliśmy 125% wymaganej kwoty, dzięki której Nataniel mógł rozpocząć leczenie poza Polską, a pracownicy mogli przekonać się o sile zespołu CEVA.

Orientacja na wynik!
CEVA to miejsce, gdzie każdy może połączyć dążenie do doskonałości ze swoją pasją i energią. Jako zespół HR mamy świadomość, że w dobie rynku pracownika oferta finansowa przyciąga pracownika do pracodawcy, ale tym samym każda wyższa oferta może go z firmy zabrać. Dlatego tak ważne są dla nas czynniki pozafinansowe, takie jak klimat i kultura organizacyjna, które bezpośrednio wpływają na utrzymanie pracownika w organizacji oraz na jego zadowolenie i lojalność. Miarą sukcesu HR jest rekomendacja firmy przez pracowników jako miejsca pracy dla ich znajomych i rodziny. Dewizą HR CEVA na najbliższe lata jest pozostawanie blisko pracownika, wsłuchiwanie się w jego potrzeby i wspieranie jego rozwoju i wzrostu w organizacji. To bardzo proste narzędzia, które nie wymagają żadnych nakładów finansowych, a które mogą być wykorzystywane w każdej linii biznesowej, a dodatkowo mogą zdziałać prawdziwe cuda.

Anna Feliksiak,
Dyrektor Personalny CEVA Poland

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email