Nowa usługa w polskiej bankowości

Usługa Family Office Banku Pekao S.A. jest nowością na polskim rynku. W Szwajcarii, Niemczech czy w USA usługi tego typu odgrywają ogromną rolę w podejmowaniu długofalowych decyzji finansowych. Polski rynek dopiero uczy się, jak wykorzystać Family Office jako narzędzie do zabezpieczenia majątku rodzinnego. – W Banku Pekao S.A., w ramach pierwszego w polskiej bankowości Family Office, pomagamy w planowaniu i tworzeniu struktur Single Family Office (SFO), Virtual Family Office (VFO), VFO i Multi-family Office (MFO) dla przedsiębiorców i klientów bankowości prywatnej – mówi Krystian Drzał, dyrektor Biura Family Office Bank Pekao S.A. – Korzystamy w tym zakresie z dobrych praktyk zaczerpniętych z rynków zagranicznych. Naszym celem jest wsparcie w zarządzaniu majątkiem oraz innymi aspektami dotyczącymi życia rodziny. Uważnie słuchamy naszych klientów i proponujemy rozwiązania skrojone pod daną rodzinę. Dzięki wdrożeniu tej usługi w naszym banku, klient może swobodnie zarządzać swoim majątkiem, uzyskać wsparcie w zaplanowaniu i bezpiecznym przeprowadzeniu procesu sukcesji, jak również działalności filantropijnej.

Dopasowanie narzędzi do oczekiwań klienta

Budując SFO, VFO lub MFO należy przede wszystkim zadbać o doświadczony zespół doradców. Tym właśnie zajmują się specjaliści w Banku Pekao S.A. Budowane są struktury Family Office w oparciu o najlepsze rozwiązania wypracowane wspólnie z klientem i jego firmą rodzinną oraz o znane na rynkach zagranicznych narzędzia. Holistyczne podejście oraz wyspecjalizowane doradztwo powinno być zawsze nastawione na zbudowanie długofalowej strategii dla rodziny biznesowej w kontekście majątku firmowego i prywatnego. Dobrze prowadzone Family Office stoi na straży interesów i dobrostanu rodziny przez pokolenia. Każde jest unikalne, tak jak unikalna jest każda rodzina czy firma. Celem Family Office jest zapewnienie przez kolejne dziesięciolecia bezpieczeństwa i stabilności funkcjonowania rodziny skupionej wokół dużego majątku prywatnego i firmowego.

Family Office w Banku Pekao S.A.

Klienci, którzy skorzystają z tej bezpłatnej usługi w Pekao, będą mogli przy wsparciu Senior Family Officera bezpiecznie zaplanować i zrealizować proces sukcesji, a następnie zarządzać majątkiem rodzinnym i firmowym w jednym miejscu. Senior Family Officerowie posiadają wiedzę w wielu dziedzinach życia, które dotyczą zamożnych rodzin posiadających własny biznes. Ich zadaniem jest nie tylko bieżące wsparcie przedsiębiorstwa, ale również długofalowe planowanie, które obejmuje kwestie związane z wymianą pokoleniową w firmie rodzinnej.
Bank Pekao S.A. jak i Biuro Maklerskie Pekao są w pełni przygotowane do obsługi rachunków bankowych i rachunków inwestycyjnych dla Fundacji Rodzinnych w organizacji, jak i Fundacji Rodzinnych już wpisanych do RFR.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email