Zdalna opieka zdrowotna

Na rynku telemedycyny pojawiło się nowoczesne rozwiązanie – system telemedyczny Istel Care, który pozwala na łatwe i bezpieczne dzielenie się wynikami pomiarów z różnych urządzeń monitorujących zdrowie z lekarzem lub opiekunem. Telemedycyna to określenie na świadczenia zdrowotne udzielane za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności. Pacjenci wykonują pomiary za pomocą urządzeń z funkcją Bluetooth, wyniki są automatycznie przesyłane do aplikacji (Istel Health i Istel ECG), a następnie synchronizowane z systemem Istel Care.

Dla kogo dedykowany jest system Istel Care?

Tego typu rozwiązania telemedyczne pozwalają pacjentom wykonać samodzielnie badanie i przy pomocy specjalnej aplikacji zanotować wyniki. Zgromadzone badania są potem wykorzystywane przez lekarza prowadzącego do oceny przebiegu choroby i dostosowania sposobu leczenia. Można je również w razie potrzeby w każdej chwili przesłać zdalnie lekarzowi. Urządzenia tego rodzaju pomagają monitorować stan zdrowia osób przewlekle chorych, eliminując konieczność ich bezpośrednich wizyt w placówce medycznej. Z tego względu są nieocenione dla osób starszych, niedołężnych i mających kłopoty z poruszaniem się.

Szybka diagnoza może uratować życie

Korzystanie z urządzeń do domowej diagnostyki znacznie usprawnia proces diagnozy. Pozwala na dostosowanie terapii oraz prowadzenie jej w domu pacjenta. Osoby obłożnie chore mogą liczyć na stały nadzór, nie narażając się na dodatkowe infekcje. W przypadku nagłego pogorszenia samopoczucia osoby diagnozowanej wezwany zespół ratowniczy może otrzymać wynik badania jeszcze w drodze do pacjenta. Znacznie skróci to czas potrzebny na postawienie diagnozy i ratowanie życia. Telemedycyna odgrywa dużą rolę u pacjentów w trakcie rekonwalescencji. Umożliwia skrócenie pobytu w szpitalu po przebytym urazie, zabiegu, czy operacji. Odpowiednia profilaktyka przy użyciu urządzeń telemedycznych może pomóc w uniknięciu pobytu w szpitalu.

Jak to działa?

Pacjent wykonuje samodzielnie pomiary przy użyciu urządzeń z funkcją Bluetooth (glukometru, ciśnieniomierza, analizatora składu ciała, termometru) sparowanych z aplikacją mobilną Istel Health oraz rejestratora EKG połączonego z aplikacją Istel ECG.
Pomiary przesyłane są automatycznie do aplikacji mobilnych zainstalowanych na telefonie, a następnie synchronizują się z systemem Istel Care, do którego dostęp ma lekarz, personel medyczny, a także pacjent i jego opiekun. Korzystanie z systemu i aplikacji jest bezpłatne.

Korzyści stosowania systemu Istel Care:

  • wszystkie Twoje pomiary w jednym miejscu: glikemia, ciśnienie krwi, EKG, analiza składu ciała oraz temperatura,
  • łatwa transmisja wyników pomiaru do chmury,
  • możliwość konsultacji z lekarzem w formie wideoporady,
  • monitorowanie zdrowia bliskich (otrzymywanie powiadomień o nieprawidłowych wynikach oraz niewykonywaniu pomiarów),
  • gwarancja wysokiego bezpieczeństwa danych zgodnie z wytycznymi RODO.

 

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email