VeloBank Solidnym Pracodawcą 2023

VeloBank Solidnym Pracodawcą 2023

VeloBank został nagrodzony tytułem Solidny Pracodawca 2023 w konkursie Solidny Pracodawca Roku. Sukces banku to efekt zaangażowania w zrównoważony rozwój w obszarze polityki personalnej oraz innowacyjności. Wyróżnienie jest ściśle związane z jednym z kluczowych fundamentów banku, jakim jest działanie zgodnie z maksymą „people first” w każdym obszarze.
Celem konkursu Solidny Pracodawca Roku jest wyłonienie najlepszych pracodawców w Polsce, którzy w swojej działalności promują ciekawe rozwiązania z zakresu HR. Nagroda przyznawana w ramach tej inicjatywy trafia do przedsiębiorstw, które kierują się dbałością o bezpieczeństwo, warunki pracy i rozwój pracowników.

Zrównoważony rozwój

VeloBank odzwierciedla swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój, zapewniając balans między życiem prywatnym i zawodowym swoich pracowników. Takie podejście jest fundamentalne dla firm, które dbają o dobrostan zespołu. Dlatego bank przykłada wielką wagę do zapewnienia pracownikom narzędzi i środowiska, które pozwalają na harmonijne godzenie pracy ze sprawami rodzinnymi, rekreacją i rozwojem osobistym. To m.in. praca hybrydowa, program VeloActive, karta Multisport czy prywatna opieka medyczna. Dzięki temu zatrudnieni czują się doceniani i wspierani, co przekłada się na ich motywację i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków zawodowych.

Technologia w służbie pracowników

Codzienność w VeloBanku nieodłącznie wiąże się z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz stałym rozwojem pracowników w tym obszarze. Tylko w pierwszych dziewięciu miesiącach funkcjonowania zorganizowano w banku szereg szkoleń rozwijających kompetencje cyfrowe zespołu m.in. „SQL”, „OSINT/OPSEC”, czy kierunkowe przygotowujące do egzaminów CIA – Audit Solutions. Nieustanny rozwój produktów banku jest też prowadzony pod kątem zwiększenia efektywności (automatyzacji procesów), co przekłada się na zmniejszenie obciążeń pracowników prostymi, powtarzalnymi czynnościami.

Inkluzywność

VeloBank zatrudnia ponad 3000 osób, w tym osoby w wieku 50+, osoby niepełnosprawne, kobiety w ciąży oraz młode matki. Wszyscy pracownicy mają równe szanse na rozwijanie swojej kariery i zdobywanie nowych kompetencji. Bank jest instytucją wrażliwą społecznie, stwarzającą dobre warunki pracy dla ludzi w każdym wieku.

Rozwój zawodowy na wyciągnięcie ręki

Bank stawia duży nacisk na rozwój zawodowy swoich pracowników. Platforma „Rozwojownia” oraz programy takie jak „SMART” i „Menedżer na START” dostarczają pracownikom narzędzi do ciągłego uczenia się i doskonalenia swoich umiejętności. Mindgram, platforma psychologiczno-wellbeingowa, wspiera troskę o dobre samopoczucie i daje szansę na rozwój osobisty pracowników.
VeloBank wspiera również realizację celów zawodowych pracowników. Programy szkoleniowe, wsparcie mentora oraz dostęp do zasobów edukacyjnych pozwalają osiągać sukcesy i awansować w ramach zaplanowanej ścieżki kariery. To podejście przyciąga utalentowanych profesjonalistów i pomaga utrzymać ich w firmie.

Innowacyjność, ekologia, ESG

Bank nie tylko tworzy innowacyjne produkty finansowe, ale również aktywnie działa w sferze ESG. Firma wspólnie ze swoimi pracownikami realizuje akcję „Zostań VeloMikołajem”, w której to pracownicy banku przygotowują paczki z prezentami dla podopiecznych wybranej placówki pomocowej. Zatrudnieni mają również możliwość uczestniczenia w inicjatywach ekologicznych takich jak „EcoVelo”, czy akcji „Sadzimy razem VeloLas”, które podnoszą świadomość ekologiczną i dają możliwość zaangażowania w ochronę środowiska. Zaś program „VeloActive”, wspólne treningi rowerowe czy wycieczki, pozwala na realizację pasji sportowych, przy jednoczesnym zaangażowaniu się w ważne społecznie akcje, jak np. RakReaton (wsparcie dzieci walczących z nowotworami).


You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email