Naszą siłą jest współpraca i team work – Kajima Poland Sp. z o.o.

Gratulacje, firma Kajima Poland Sp. z o.o. przeszła pozytywnie weryfikację w tegorocznej edycji projektu Solidny Pracodawca Roku, tym samym zdobywając tytuł w kategorii ogólnopolskiej. Z panią Agnieszką Pęcherz – Senior Human Resources & Administration Manager w Kajima Poland rozmawia Tina Dej.


– Co dla Państwa oznacza solidność zatrudnienia?
– Solidność zatrudnienia – na to stwierdzenie powinniśmy popatrzeć z dwóch perspektyw: pracodawcy i pracownika. Dla nas jako pracodawcy to pewność i stabilność zatrudnienia, jakie zapewniamy naszym pracownikom i oferujemy kandydatom, ale nie tylko – w tym słowie zawiera się dla nas całe spektrum naszych aktywności, jakie prowadzimy w celu zapewniania komfortu pracy dla naszych pracowników.
Z perspektywy pracownika – to słowo może jawić się jako mało przystosowane do dzisiejszych warunków na rynku pracy, gdzie to pracownik jest głównym rozdającym karty. Szczególnie to stwierdzenie może być mało chwytliwe dla młodych kandydatów i pracowników.
My jednak staramy się pokazać, że tradycja nie zawsze musi być nudna i przestarzała.
– Jak wygląda specyfika działalności Państwa firmy na co dzień i jak ocenia Pani jej miejsce na rynku polskim ?
– Działamy w Polsce z powodzeniem od ponad 20. lat. W tym czasie rozwinęliśmy naszą działalność, z roku na rok nasze portfolio i obroty rosną. Działamy na trudnym rynku budowlanym w segmencie generalnego wykonawstwa. Branża, w której działamy, jest dość wymagająca w szczególności dla pracowników. Zajmujemy się budową dużych, przemysłowych obiektów, takich jak fabryki, hale logistyczne, centra magazynowe, centra handlowe. Przez te lata naszej działalności wypracowaliśmy sobie solidną markę, zarówno wśród naszych klientów, podwykonawców, a przede wszystkim naszych pracowników. Mamy w planach też powiększanie portfela naszych zamówień, które chcemy łączyć z działaniami na rzecz społecznych lokalności oraz z aktywnościami charytatywnymi. Nasze starania idą też w kierunku zapewniania coraz lepszych warunków pracy dla naszych pracowników
– Na jakich wartościach opiera się koncepcja prowadzonej w firmie polityki personalnej?
– Główne zasady prowadzenia polityki personalnej w naszej firmie opierają się na takich wartościach jak: współpraca, otwartość, zaufanie i szczerość. Przywiązujemy bardzo dużą wagę do tego, aby atmosfera w naszej firmie była atmosferą rodzinną, zarówno sprzyjała efektywnej pracy, jak również spędzeniu czasu pracy z ludźmi, których po prostu lubimy. Wydaje mi się, że pomimo tego, że jesteśmy japońską korporacją – a te postrzega się stereotypowo – to dbałość o pracownika widać u nas w wielu aspektach. Dużą wagę przykładamy również do otwartej wymiany doświadczeń oraz wymiany wiedzy pomiędzy pracownikami z większym stażem z młodszymi koleżankami i kolegami.
– Ludzie są najcenniejszym kapitałem firmy. W jaki sposób pracownicy przyczyniają się do sukcesu przedsiębiorstwa oraz jak mogą realizować swoje ambicje poprzez codzienną pracę?
– Ludzie są szczególnym kapitałem naszej firmy, bowiem ich kompetencje, zwłaszcza jeśli są unikatowe i odpowiednio wykorzystywane, stają się zasobem o charakterze strategicznym, co w naszym przypadku przekłada się na podnoszenie jakości świadczonych usług oraz konkurencyjność i atrakcyjność na rynku. Zawsze patrzymy na pracownika przez jego pryzmat i staramy się dopasowywać nasze działania szkoleniowe i rozwojowe do potrzeb naszych pracowników. Dbamy o rozwój każdego z naszych pracowników. Wiemy, że nie tylko samą pracą żyje człowiek, dlatego też staramy się, aby nasi pracownicy mieli możliwość utrzymania równowagi pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym.
– Czym firma jako pracodawca może zachęcić potencjalnego pracownika?
– Możemy ująć to w kilku słowach: jesteśmy solidnym pracodawcą. Wszystkie nasze działania nakierowane są na zapewnienie dobrostanu pracownikom, począwszy od warunków formalnych poprzez pracę przy interesujących, często wymagających projektach, aż do indywidualnego spojrzenia na każdego pracownika. Naszą siłą jest współpraca i team work, ale każdy z naszych pracowników jest jedyny w swoim rodzaju ze swoimi doświadczeniami, wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami – i to połączenie wszystkich osobowości decyduje o naszym
sukcesie.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email