60 lat działalności ECCO

Ogólna działalność firmy

ECCO to rodzinne, duńskie przedsiębiorstwo, które posiada już 60-letnią tradycję. Sieć sklepów ECCO obejmuje obecnie ponad trzy tysiące punktów sprzedaży detalicznej rozlokowanych w różnych częściach świata. Marka jest znana głównie z produkcji butów, jednak aktualnie oferuje także torebki, portfele oraz wiele innych skórzanych akcesoriów. Długofalową wizją firmy jest bazowanie na swoich wartościach i dziedzictwie, stając się jednocześnie ikoniczną marką dla współczesnych rodzin.
W tym roku ECCO obchodzi jubileusz 60. lat działalności, co stanowi dowód zaufania zarówno klientów, jak i pracowników do stworzonej marki, jakości produktów oraz środowiska pracy.

Co wyróżnia markę?

Każdy produkt ECCO jest wykonany z wysokiej jakości materiałów z dbałością o najmniejsze detale, począwszy od momentu projektowania, aż do sprzedaży. Skóra używana w butach ECCO jest wytwarzana w garbarniach należących do samej marki, co stanowi unikalne rozwiązanie w branży obuwniczej. Każdy kawałek materiału przechodzi przez proces weryfikacji wielu osób zanim opuści fabrykę. Świadczy to zarówno o szacunku do wykonywanego rzemiosła, jak i do klientów, którzy lojalnie wspierają markę od lat. Wszystko to jest wynikiem pielęgnowanych wartości, które przyświecają firmie od samego początku jej istnienia i są widoczne w obecnej działalności. Wartości takie jak troska, doskonałość, pasja, innowacja i dziedzictwo znajdują odzwierciedlenie w oferowanych produktach oraz w środowisku pracy.

Wielowymiarowa polityka personalna

Priorytetem firmy ECCO w zakresie polityki personalnej jest zapewnienie jak najlepszych warunków pracy dla wszystkich pracowników. Dotyczy to przede wszystkim kwestii wynagrodzenia, terminowości wypłat, równego traktowania pracowników, a także przestrzegania zasad BHP, prawa pracy, czy oferowania benefitów pracowniczych m.in. dostępu do programu Multisport, dofinansowań do urlopów. ECCO oferuje także konkurencyjny pakiet świadczeń socjalnych oraz programy opieki zdrowotnej, dbając o dobrostan pracowników i ich rodzin.
Ponadto firma zapewnia, że każda osoba, niezależnie od swojego pochodzenia czy narodowości ma równe prawo do uczestniczenia w środowisku pracy. Wielokulturowość jest zakorzeniona w wartościach firmy, które stale sprzyjają różnorodnemu i inkluzywnemu środowisku, wspierając równość szans i sprawiedliwość w miejscu pracy oraz tworząc atmosferę, w której każdy pracownik jest szanowany i doceniany. ECCO dąży również do budowania zespołów, w których różnorodne perspektywy i umiejętności przyczyniają się do twórczego podejścia i innowacji.
Wsłuchiwanie się w potrzeby pracowników

Pracodawca jest otwarty na indywidualne potrzeby pracowników i stara się stwarzać takie możliwości rozwoju, aby każda osoba była zadowolona z wykonywanej pracy oraz z miejsca, w którym przebywa. Dlatego tak istotne dla ECCO jest regularne słuchanie i reagowanie na potrzeby pracowników. Pracownicy mogą wyrażać swoje potrzeby poprzez cykliczne badania zaangażowania i satysfakcji oraz roczne rozmowy z przełożonymi. Na podstawie tych informacji przełożeni mają możliwość dokonania oceny rocznej, podsumowania dotychczasowych działań oraz zaproponowania kolejnych aktywności szkoleniowo-rozwojowych na kolejny rok.
Zindywidualizowane podejście pozwala sprecyzować cele poszczególnych pracowników i zapewnić im rozwój w firmie. Dzięki temu, że każdy pracownik ma możliwość wyrażenia swojej opinii, podzielenia się swoją wizją ścieżki zawodowej, może on otrzymać odpowiednie wsparcie w jej realizacji.

Wyróżenie tytułem Solidny Pracodawca Roku 2023

Otrzymanie wyróżnienia Solidny Pracodawca Roku 2023 jest potwierdzeniem zaangażowania ECCO w budowanie silnej i zrównoważonej kultury organizacyjnej. Znalezienie się w gronie najlepszych na rynku motywuje firmę do kontynuowania wysiłków w celu tworzenia jeszcze lepszych warunków pracy dla swoich pracowników.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email