Fortepianowy tandem

Stworzony przez dwóch pasjonatów kochających muzykę – Łukasza Szubskiego i Krzysztofa Włodarczyka.

Dombrova Piano Duo, bo to o nich dziś mowa, jest duetem fortepianowym stworzonym przez pianistów z Dąbrowy Górniczej. Znakomici muzycy są laureatami wielu prestiżowych nagród m.in.:

Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „London Grand Prize Virtuoso 2016” – I nagroda;

10. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego i Festiwalu „Svirel” w Novej Goricy na Słowenii – I nagroda;

7. Międzynarodowego Konkursu „Giovani Musicisti Premio Antonio Salieri” we Włoszech – III nagroda.

Koncertują regularnie w całej Polsce oraz zagranicą m.in. w Anglii, Hiszpanii, we Włoszech oraz na Słowenii. Występowali w takich miejscach jak m.in. Royal Albert Hall w Londynie, Filharmonia Śląska, Filharmonia Narodowa, Filharmonia Łódzka, Spodek w Katowicach, Hala Stulecia we Wrocławiu, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Pałac Kultury Zagłębia, Akademia Muzyczna w Katowicach, Akademia Muzyczna w Gdańsku, czy na koncertach organizowanych przez Julian Cochran Foundation w Hali Koszyki w Warszawie.

Dombrova Piano Duo w swoim bogatym repertuarze posiada liczne utwory muzyki klasycznej, jak i własne aranżacje najsłynniejszych utworów z muzyki filmowej oraz rozrywkowej. Obaj pianiści są absolwentami studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, które ukończyli w 2015 roku. Łukasz w klasie fortepianu prof. Józefa Stompla i prof. Magdaleny Lisak, a Krzysztof w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo. Ukończyli również z wyróżnieniem w 2017 roku studia podyplomowe w klasie kameralistyki prof. zw. Urszuli Stańczyk.

Za swoje osiągnięcia muzycy zostali uhonorowani Nagrodą Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej w Dziedzinie Kultury oraz dwukrotnie nagrodą „Dziennika Zachodniego” w Plebiscycie na Osobowość Roku 2017 i 2020 w Dziedzinie Kultury.

W 2020 roku wydali swoją debiutancką płytę „Klasycznie i rozrywkowo”.

21 maja 2023 roku wystąpią z programem muzyki filmowej wspólnie ze Śląską Orkiestrą Kameralną na koncercie z cyklu PGE – HoloGramy w Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

Bilety do kupienia:
www.filharmonia-slaska.eu

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email