Kantor Walutowy Alior Banku coraz częściej doceniany przez klientów

Kantor Walutowy Alior Banku to platforma bankowa pozwalająca na całodobową wymianę walut z dowolnego miejsca. Istnieje już od 10 lat, a z każdym rokiem rośnie w siłę, o czym świadczy coraz większa liczba osób korzystających z jego usług. Kantor umożliwia bezpłatne prowadzenie rachunków aż w 22 walutach, a do jego oferty cały czas wprowadzane są nowe udogodnienia. Usługę banku już dwukrotnie nagrodzono złotym Laurem Klienta.

 

Alior Bank, jako pierwszy w Polsce, wprowadził na rynek bankowy kantor internetowy. Klienci korzystający z jego usług mogą bezpłatnie prowadzić rachunki w ponad dwudziestu walutach, m.in. w euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich, kunie chorwackiej, koronie szwedzkiej i nie tylko. Oprócz tego umożliwia on bezpłatne przelewy krajowe i zagraniczne oraz wymianę walut po atrakcyjnych kursach całodobowo, przez siedem dni w tygodniu. Kantor posiada szereg funkcji dodatkowych, takich jak dokonywanie przelewów na telefon lub e-mail, podział kwoty płatności pomiędzy użytkownikami, wysłanie prośby o przelew czy zakup ubezpieczenia turystycznego z oferty PZU. Środki gromadzone w Kantorze Walutowym są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.
Kantor Walutowy dostępny jest na stronie Alior Banku (kantor.aliorbank.pl). Jego użytkownicy mogą kontrolować swoje rachunki również za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Korzystając z niej, można wymienić walutę w zaledwie kilka sekund, dodawać odbiorców zdefiniowanych oraz wysyłać prośby o przelew do znajomych bez konieczności podawania numeru konta. Dzięki aplikacji można wystawiać zlecenia walutowe i wymieniać walutę po ustalonych przez siebie kursach. Aplikację można pobrać ze sklepów Apple Store bądź Google Play.
Do rachunków prowadzonych w kantorze możliwe jest wydanie bezpłatnej karty wielowalutowej Mastercard. By ją otrzymać, wystarczy założyć konto w euro i złożyć odpowiedni wniosek. Można nią płacić stacjonarnie i internetowo w prawie 160 walutach, w tym w 22 bez dodatkowych kosztów przewalutowania. Karta intuicyjnie rozpozna jednostkę monetarną i pobierze środki z właściwego rachunku. Klienci mogą samodzielnie ustawiać limity. Dodatkowo, można ją dodać do cyfrowych portfeli, takich jak Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Xiaomi Pay czy SwatchPAY. Pozwala to na płatności urządzeniem mobilnym od razu po zamówieniu karty, bez konieczności oczekiwania na plastikową wersję produktu. Kolejną zaletą karty wielowalutowej jest to, że w każdym miesiącu koszt pierwszej wypłaty z bankomatu wynosi 0 złotych.

Szereg udogodnień dla wygody klientów

Z każdym rokiem działalności Kantor Walutowy Alior Banku zdobywa kolejnych, zadowolonych klientów. Tylko w ciągu pierwszego półrocza bieżącego roku pozyskał już ponad 40 tys. nowych użytkowników. Dodatkowo, usługa została dwukrotnie nagrodzona złotym Laurem Klienta.
– Największym sukcesem dla nas, jako twórców pierwszego w Polsce bankowego, internetowego kantoru, jest szereg zadowolonych klientów, których jest prawie 490 tysięcy. O tym, że doceniają oni nasz produkt, świadczą liczne nagrody, a jedną z nich jest złoty Laur Klienta. Nie zamierzamy zwalniać tempa i regularnie staramy się poprawiać naszą ofertę oraz wprowadzać do niej kolejne udogodnienia. Wszystko po to, by była ona jeszcze bardziej konkurencyjna, a sam kantor bardziej dostępny – mówi Tomasz Dośpiał, Dyrektor Działu Walutowych Platform Transakcyjnych w Alior Banku.
Jedną z nowości, które w ostatnim czasie pojawiły się w Kantorze Walutowym, są trzy nowe typy powiadomień: o obciążeniu rachunku, nieudanej operacji, a także upłynięciu czasu na jej autoryzację. Bank dodał również możliwość samodzielnej aktualizacji danych osobowych. Klienci, których dowód osobisty jest nieaktualny lub zbliża się termin utraty jego ważności, po zalogowaniu się do kantoru zobaczą komunikat wygenerowany przez system, który informuje ich o tej sytuacji. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy unikną nieprzyjemności związanych z nieprzedłużeniem ważności tego dokumentu. Alior Bank dba o bezpieczeństwo swoich klientów, czego potwierdzeniem jest otrzymany w tym roku „Złoty Bankier” w kategorii „Bezpieczny bank – najlepsze praktyki” za prawidłowe działania banku w zakresie bezpieczeństwa systemów bankowości elektrycznej.
Z myślą o obywatelach Ukrainy Alior Bank udostępnił kantor i aplikację mobilną w języku ukraińskim zaraz po wybuchu wojny, a także wprowadził dla nich specjalną ofertę wymiany walut z tak zwanym zerowym spreadem.
Korzystanie z Kantoru Walutowego Alior Banku daje gwarancję bezpieczeństwa przy przeprowadzanych przez klientów transakcjach walutowych, dzięki spełnieniu wszystkich standardów rynkowych, co potwierdzają przyznane wyróżnienia. Platforma jest również dużym ułatwieniem podczas odbywania podróży zagranicznych, ponieważ oszczędza czas na wymianę pieniędzy w stacjonarnych kantorach.
– Liczymy na to, że w okresie wakacji i wzmożonych podróży za granicami Polski klienci kantoru będą z niego jeszcze chętniej korzystać oraz przyczyni się to do pozyskania kolejnych użytkowników. To co nas wyróżnia, to bogata oferta, szeroki zakres usług, a przede wszystkim szybki czas dokonania wymiany waluty – mówi Tomasz Dośpiał, Dyrektor Działu Walutowych Platform Transakcyjnych w Alior Banku.
Dzięki opcji wykupienia ubezpieczenia turystycznego za pośrednictwem kantoru można dodatkowo zabezpieczyć się na wypadek niefortunnych zdarzeń.

Konkursy angażujące użytkowników

Kantor Walutowy Alior Banku udostępnia swoim klientom różnego rodzaju konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. W jednym z nich – „Aktywni wygrywają w Kantorze Walutowym” można było zdobyć nawet 10 tys. złotych, a wszystko, co należało zrobić, to płacić kartą walutową oraz korzystać z aplikacji mobilnej. W innym – „Bądź aktywny w Kantorze Walutowym” do wygrania było aż 76 nagród o wartości 500 złotych każda, a zasady ich zdobycia były dokładnie takie same.
W tym roku Kantor Walutowy Alior Banku obchodzi swoje 10 urodziny. Z tej okazji przygotował kolejny już konkurs z łączną pulą nagród 100 tys. złotych.
– Żeby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie aktywnie korzystać z Kantoru Walutowego i powiązanych z nim produktów, by zdobywać punkty. Główna nagroda to 15 tys. złotych. Przeprowadzanie konkursów jest częścią naszej strategii. Dzięki nim możemy między innymi odnotować większą liczbę wykonanych transakcji kartą wielowalutową – dodaje Tomasz Dośpiał.
Na każdym etapie konkursu 25 uczestników może wygrać po 500 złotych. Nagrody finałowe to 1 x 15 tys., 1 x 10 tys., 1 x 5 tys. i 20 razy po tysiąc złotych. Urodzinowa zabawa z Kantorem Walutowym potrwa do 31 października. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Alior Banku.

Pozostałe platformy walutowe Alior Banku

Oprócz kantoru, Alior Bank prowadzi również dwie inne platformy walutowe, które przeznaczone są głównie dla firm, tych mniejszych – Autodealing, jak i większych – eFX Trader. To, co je wyróżnia, to zindywidualizowane podejście do klienta, profesjonalna opieka dealera walutowego i eksperta ds. produktów skarbowych, którzy wspólnie robią wszystko, by spełnić oczekiwania klienta.

 

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email