InternetowyKantor.pl: Wymiana walut przeniosła się do internetu

Ostatnie miesiące, choć trudne i tragiczne z powodu pandemii, wpłynęły pozytywnie na rozwój branży ecommerce. Szacuje się, że aż 72 proc. konsumentów kupuje obecnie w internecie. To o 15 proc. więcej niż przed rokiem. Dotyczy to także branży wymiany walut, której pomogła kwarantanna spowodowana koronawirusem, odchodzenie od gotówki oraz wahania kursowe.

Raport Polskiej Izby E-commerce mówi o gwałtownym przyroście zakupów internetowych w ostatnich miesiącach. Polacy przenieśli się do sieci w związku z ograniczeniami wprowadzonymi w dobie pandemii. Eksperci szacują, że przyspieszyło to rozwój całej branży e-commerce o 2-3 lata.

Wahania kursowe 

Ten pozytywny trend widać także w kantorach internetowych. Jak podkreślają eksperci serwisu InternetowyKantor.pl, pierwszego kantoru internetowego w Polsce, wpływ na to miały także szybujące kursy walut, które zawsze przekładają się duże zakupy walutowe. Spowodowane było to wybuchem pandemii, czego konsekwencją była panika na rynkach, giełdach i forexie. Kursy walut wykazywały duże wahania i to skłoniło wielu klientów do wymian akurat w tym okresie.

Zalety kantorów internetowych

Nie bez znaczenia były oczywiście zamknięte placówki stacjonarne w czasie epidemii koronawirusa. Klienci tradycyjnych kantorów zaczęli poszukiwać innych rozwiązań i trafili do internetu. Przekonali się, że wymiana w sieci wcale nie jest tak skomplikowana, a niesie ze sobą wiele korzyści. Jakich?
• bardzo korzystne kursy walut
• szybkie przelewy waluty na własne konto lub do innej osoby
• korzystne i szybkie przelewy zagraniczne
• brak kontaktu z gotówką
• wygodna transakcja bez wychodzenia z domu
• możliwości wygodnych form wpłat pieniędzy
• bezpieczeństwo transakcji.

Sprawdzony e-kantor

W ostatnich kliku miesiącach w InternetowyKantor.pl rejestracje nowych klientów i obroty wzrosły o kilkadziesiąt procent. Dlaczego klienci wybierają ten serwis wymiany walut? Na pewno duże znaczenia miało tu zaufanie do marki. InternetowyKantor.pl to pierwszy, działajacy na zasadzie kantoru, serwis walutowy w internecie. Powstał już 10 lat temu. Zdobył zaufanie 320 tys. klientów, którzy zaoszczędzili dzięki niemu 1 miliard złotych! To kwota, która robi duże wrażenie. Nieposzlakowana opinia przyciąga nowych rejestrujących się – InternetowyKantor.pl jest polecany w ponad 880 tys. opiniach na Opineo. Został także uznany złotym Laurem Klienta w 2013 roku i srebrnym Laurem Konsumenta w 2020 roku. Zdobył również nagrodę Top Marka. Poza tym w swoim dorobku ma prestiżowego Złotego Bankiera za jakość bezpieczeństwa serwisu.

Katarzyna Moszko-Stachowska
PR Manager InternetowyKantor.pl

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email