Bezpieczne środowisko pracy

Niezależnie czy mowa o małej firmie, lokalnej działalności, czy międzynarodowej korporacji, celem wszystkich organizacji jest rozwój. By móc realizować ten cel, niezbędne jest stworzenie odpowiednich, sprzyjających warunków, bowiem fundamentem dla rozwoju jest bezpieczeństwo. Bezpieczne środowisko pracy, stabilność zatrudnienia, wsparcie kadry zarządzającej, wszystkie te elementy przenikając się tworzą środowisko do wzrostu zarówno pracowników, jak i całej organizacji.

Przykładem przedsiębiorstwa, które reprezentuje przedstawione wartości jest Huta Stalowa Wola S.A. Lider sektora obronnego, wyznaczający trendy w odpowiedzi na potrzeby współczesnych Sił Zbrojnych RP, a także innych klientów, tegoroczny laureat tytułu Solidny Pracodawca Roku.
Zdobywając tytuł Pracodawcy Roku Huta Stalowa Wola S.A. wysyła jasny sygnał informujący, iż kierunek przyjętych działań w zakresie polityki personalnej, ochrony środowiska oraz społecznej odpowiedzialności biznesu są na najwyższym poziomie. Za sukcesem tego przedsiębiorstwa jako solidnego pracodawcy stoi wiele pożytecznych działań podejmowanych na rzecz pracowników oraz wielu innych grup i osób, takich jak uczniowie czy studenci, dla których organizowane są staże i praktyki. Młodzi mają wtedy szanse zdobyć swoje pierwsze doświadczenia zawodowe, zgłębić wiedzę oraz poznać organizację. Pracownicy z kolei mają liczne możliwości rozszerzania swojej wiedzy – co jest filarem polityki rozwoju firmy. Zróżnicowana tematyka szkoleń, udział w specjalistycznych, branżowych konferencjach, warsztatach oraz kursach, które firma zapewnia swoim pracownikom mogą być przykładem, jak należy troszczyć się o ciągłe doskonalenie najcenniejszego kapitału, czyli ludzi.
W odpowiedzi na sytuację epidemiologiczną podkarpacka spółka wprowadziła platformę szkoleniową on-line dzięki której pracownicy, mimo ograniczeń, mogą dalej poszerzać swoją wiedzę, dbać o rozwój profesjonalny i osobisty.
Troska o środowisko naturalne jest niezwykle istotną kwestią – to fakt. Na tym polu Huta Stalowa Wola S.A. również potwierdza swoje odpowiedzialne podejście do ochrony środowiska. W firmie wprowadzono liczne rozwiązania mające na celu minimalizację ilości odpadów, w myśl podejścia zero waste. W poczet tych działań zaliczyć można wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów, co dało efekt w postaci minimalnego zużycia papieru, ograniczenie wytwarzania odpadów poprzez projektowanie coraz to lepszych rozwiązań produkcyjnych.
Kolejną niezwykle budującą kwestią jest społeczna odpowiedzialność biznesu. W ostatnich latach coraz więcej organizacji dostrzega, jak istotne jest wspieranie lokalnej społeczności w myśl motta, że razem można więcej. Spółka ze Stalowej Woli aktywnie wspiera swoją społeczność na wielu płaszczyznach poprzez przekazywanie środków lokalnym organizacjom wspierającym najuboższych, sieroty czy hospicja, ale też młodzież i dzieci. Troszcząc się o lokalną społeczność, firma często angażuje się w inicjatywy kulturalne oraz sportowe. O tym, że pomaganie jest zaraźliwe, a kultura organizacji ma wpływ na pracowników może świadczyć fakt, iż pracownicy Huty osobiście angażują się w pomoc poprzez wolontariaty, w tym: #GaszynChallange, biegi charytatywne oraz zbiórki pieniężne i materialne dla potrzebujących.
Bezpieczeństwo jest niemożliwym do wycenienia kapitałem, a każde działanie, które prowadzi do jego zapewnienia zasługuje na uznanie. Dbając o szeroko rozumiane bezpieczeństwo pracowników, organizacji, środowiska i społeczeństwa, Huta Stalowa Wola S.A. w pełni zasłużenie zdobywa tytuł Solidny Pracodawca Roku 2021.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email