Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o.

Jest taka firma na Podkarpaciu, której sprzedaż produktów za granicę stanowi 40% całego eksportu przemysłu obronnego Polski. Siedziba firmy to niewielkie 60-tysięczne miasto – Mielec, a takim osiągnięciem mogą się pochwalić Polskie Zakłady Lotnicze, producent między innymi legendarnych śmigłowców Black Hawk. Jak to się dzieje, że w Mielcu rozwinęła się firma, która od kilkunastu już lat osiąga tak spektakularny sukces rynkowy? Kluczem i rozwiązaniem tej zagadki są pracownicy. Zatrudnienie w firmie opiera się na lokalnym rynku pracy, a trzon kadry stanowią wykwalifikowani pracownicy z ogromnym doświadczeniem i wiedzą, kontynuujący swoją pracę przez dziesiątki lat w zakładzie lotniczym, oraz wchodzący na rynek pracy kandydaci kończący regionalne szkoły i uczelnie.

 

Obecnie PZL Mielec jest częścią korporacji Lockheed Martin i zatrudnia 1600 pracowników, ale poprzez współpracę z lokalnymi dostawcami wspiera zatrudnienie kolejnych setek pracowników. Model rozwoju kariery w lotnictwie rozpoczyna się od pasji i ambicji. Oprócz oczekiwanego wykształcenia kierunkowego lub doświadczeń w określonej dziedzinie, to takich cech poszukujemy u kandydatów do pracy. To one gwarantują, że nabyta wcześniej szkolna wiedza, czy inne doświadczenia zawodowe będą kierunkowo rozwijane przez praktycznie całe życie zawodowe w PZL Mielec. Bo lotnictwo to ciągła nauka i zdobywanie coraz wyższych kwalifikacji od początku do końca kariery. Budowanie tej pasji i wiedzy lotniczej PZL Mielec rozpoczyna już od współpracy z lokalnymi ośrodkami edukacyjnymi – w szczególności angażując się we wspieranie Uniwersytetu Dziecięcego w ramach Doliny Lotniczej, prowadząc patronat dedykowanej klasy w Technikum Mechanicznym w Mielcu, czy współpracując na wielu płaszczyznach z uczelniami wyższymi z regionu o profilu technicznym i lotniczym.
Kadra PZL Mielec, oprócz rozwoju zawodowego, może również liczyć na świetną atmosferę pracy i szeroki pakiet nowoczesnych benefitów. Warto tutaj wspomnieć o pracowniczym programie emerytalnym, prywatnej opiece medycznej, programie wsparcia pracowników, czy dostępie do różnego typu aktywności rozwijających zdrowie i dobrostan pracowników. Dodatkowo, jedną z niedawno wprowadzonych korzyści w ramach elastycznych systemów czasu pracy jest chociażby możliwość 4-dniowego tygodnia pracy, z którego już korzysta wiele osób w firmie.
Zainteresowani pracownicy mają również możliwość angażować się w kampanie charytatywne, lokalne wydarzenia kulturalne i sportowe, a także pomóc rozwijać pasję do techniki i lotnictwa wśród lokalnej grupy dzieci i młodzieży. W PZL Mielec wierzymy, że wszystkie te działania przynoszą korzyści zarówno dla firmy, lokalnej społeczności oraz dla obecnych i przyszłych pracowników PZL Mielec.
Przyznana właśnie nagroda Solidnego Pracodawcy 2021 jest potwierdzeniem dla PZL Mielec jako pracodawcy, że inwestycja i trud podejmowane, aby rozwijać pasję i wiedzę lotniczą gwarantują sukces rynkowy, a kandydatom daje mocny argument, że warto rozwijać skrzydła kariery zawodowej w firmie PZL Mielec.

Marta Rokoszak, Członek Zarządu, Dyrektor Personalny

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email