Coca-Cola HBC Polska nagrodzona tytułem Solidny Pracodawca 2022

Firma Coca-Cola HBC Polska otrzymała tytuł Solidny Pracodawca 2022, będący potwierdzeniem wysokich standardów zatrudnienia w organizacji, przejawiających się m.in. poprzez dbałość firmy o bezpieczeństwo i warunki pracy, inwestycje w rozwój pracowników oraz wzorową politykę personalną.

Kapituła konkursu, by wyłonić laureatów, poddaje weryfikacji kluczowe z perspektywy pracowników aspekty działalności firmy jako pracodawcy, tj. terminowość wypłat, oferowane warunki socjalne, możliwości rozwoju kariery, respektowanie przepisów prawa pracy, a także zewnętrzne opinie o przedsiębiorstwie.

Coca-Cola HBC jest strategicznym partnerem The Coca-Cola Company. Zajmuje się produkcją, dystrybucją i sprzedażą napojów gazowanych najbardziej znanych marek, takich jak: Coca-Cola, Fanta, Sprite czy Kinley Tonik. Portfolio firmy budowane jest z myślą o konsumencie i jego zróżnicowanych gustach, dlatego w ofercie Coca-Cola HBC można znaleźć napoje na każdą porę dnia i okazję – od wody i soków, przez mrożone herbaty i napoje energetyzujące, po kawę i alkohole wysokojakościowe. Portfolio Coca-Cola HBC jest jednym z najmocniejszych, najszerszych i najbardziej elastycznych w branży napojów, a struktura firmy oraz zróżnicowanie rynków zapewniają pracownikom cenne i wszechstronne doświadczenie.

Pielęgnowanie potencjału pracowników jest jednym z filarów działalności organizacji. Kapituła konkursu doceniła szeroki wybór programów rozwojowych i szkoleń, a także dbałość o planowanie i realizacje ich aspiracji zawodowych. Programy mentoringowe, platforma e-learningowa czy obowiązkowe sesje szkoleniowe, podnoszące kompetencje pracowników wybranych działów, to tylko niektóre z oferowanych rozwiązań. Firma dokłada wszelkich starań, aby pracownicy świadomie zarządzali swoją karierą poprzez indywidualne plany rozwojowe, nad których realizacją czuwają przełożeni oraz HR Business Partnerzy. Klarowność procesu i kryteriów regulujących kwestię wewnętrznych awansów jest ważnym elementem strategii personalnej firmy.

Kluczowa dla kultury organizacyjnej Coca-Cola HBC jest szczególna dbałość o wewnętrzne zaangażowanie i well-being. Pracownicy organizacji mogą korzystać z szerokiej gamy świadczeń dodatkowych oraz inicjatyw integrujących załogę. Poza standardowymi benefitami firma oferuje także zniżki na swoje produkty, całodobowy dostęp do platformy pomocy pracownikom, nagrody jubileuszowe, elastyczne formy pracy, dodatkowe dni wolne, kwartalne deputaty oraz konkursy pracownicze.

Coca-Cola HBC stosuje także innowacyjne oraz wysoce efektywne podejście do komunikacji wewnętrznej i regularnej informacji zwrotnej. Zautomatyzowane i zdigitalizowane metody oceny kwartalnej pozwalają pracownikom stutecznie zarządzać swoim rozwojem i postępem prac. Dedykowany system umożliwia monitorowanie postępów, a także utrzymuje komunikację między przełożonym a pracownikiem na wysokim poziomie, umożliwiając tym samym precyzyjną i adekwatną ocenę roczną.

W swojej działalności Coca-Cola HBC stawia na zrównoważony rozwój. Oprócz strategicznych zobowiązań, które firma zadeklarowała w ramach „Misji Zrównoważonego Rozwoju 2025”, Coca-Cola HBC aktywnie promuje proekologiczne podejście wśród swoich pracowników. Wolontariat cieszy się popularnością wśród członków załogi, którzy wspólnie z firmą angażują się w działania na rzecz lokalnych społeczności. Firma nieustannie poddaje się audytom i certyfikacjom potwierdzającym wysoką jakość zarządzania zasobami. Wynikiem tych działań jest m.in. złoty certyfikat zarządzania zasobami wodnymi wydany przez Alliance for Water Stewardship, który otrzymały zakłady produkcyjne w Krakowie i Radzyminie, oraz jedyny taki w Polsce – platynowy, przyznany zakładowi w Tyliczu.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email