Fundamentem biznesu są ludzie

MAOBI Sp. z o.o. jest właścicielem ASMO Solutions – agencji oferującej pracę w Niemczech dla kierowców i fachowców z różnych branż. Od początku istnienia firmy jesteśmy wierni przekonaniu, że fundamentem i największym kapitałem biznesu są ludzie. To od ich wiedzy, umiejętności oraz stopnia, w jakim czują więź z organizacją zależy realizacja celów oraz rozwój i wizerunek marki. Przemyślana strategia, wysoki budżet oraz innowacyjne narzędzia pracy i nowatorskie metody to elementy ważne, lecz bez zaangażowania pracowników niegwarantujące sukcesu. Każdy właściciel firmy powinien pamiętać, że nawet najnowocześniejszy sprzęt i technologie umieszczone w niewłaściwych rękach mogą przynieść nieodwracalne straty, a niedoceniany zespół działa mało efektywnie, nie jest lojalny i nie osiąga sukcesów, na które go stać. Dlatego w ASMO Solutions analizujemy potrzeby i wymagania zarówno osób poszukujących pracy w Niemczech, jak i firm, dla których poszukujemy pracowników, wyciągamy wnioski i wspieramy w budowaniu długotrwałej i owocnej współpracy.

Na czym polega nasza praca?

W ASMO Solutions rekrutujemy i przygotowujemy do podjęcia zatrudnienia ludzi chcących pracować w Niemczech. Pomagamy kierowcom ciężarówek oraz fachowcom z branży przemysłowej i produkcyjnej przejść przez trudny etap poszukiwania odpowiedniego miejsca pracy. Wiemy, jak ciężkim momentem w życiu jest zmiana pracodawcy, szczególnie gdy jest związana z wyjazdem za granicę, dlatego zajmujemy się wszystkimi formalnościami zarówno przed rozpoczęciem zatrudnienia, jak i w trakcie jego trwania. W siedzibie ASMO Solutions odpowiednio przeszkolony zespół rekruterów określa kwalifikacje zawodowe i potrzeby kandydatów oraz dopasowuje je do wymagań firm z nami współpracujących. Nasze zadanie nie kończy się w chwili podpisania umowy, wręcz przeciwnie – dział koordynatorów pomaga w organizacji pracy, wyjaśnia wątpliwości oraz stanowi realne wsparcie w sytuacjach problemowych wynikających m.in. z bariery językowej. Jesteśmy z naszymi pracownikami i partnerami biznesowymi w kontakcie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. ASMO Solutions stanowi pomost ułatwiający kontakt i dalszą współpracę pomiędzy niemieckimi przedsiębiorstwami i chcącymi pracować w Niemczech Polakami.

Dlaczego nasze wsparcie jest ważne dla pracowników?

Polacy od lat chętnie wyjeżdżają do pracy za granicę. Jak informuje GUS, głównym kierunkiem migracji są kraje Europy Zachodniej. Najważniejszą z korzyści, jakie przynosi decyzja o wyjeździe z Polski, jest z pewnością poprawienie swojej sytuacji materialnej, gdyż stawki, jakie oferują firmy zagraniczne są wciąż o wiele wyższe od rodzimych. Wraz z entuzjazmem wynikającym z możliwości dobrego zarobku przychodzą obawy i niepewność. Czy sobie poradzę? Czy spełnię oczekiwania? Czy odnajdę się w innej kulturze?
Wie o tym dobrze Marcin Obiegły
– Prezes spółki MAOBI, do którego należy www.asmo-solutions.pl:
– Sam przed laty byłem kierowcą ciężarówki w duńskiej firmie transportowej, tam też poznałem wady i zalety tej pracy. Zobaczyłem, ile wolności potrafi dawać, ale również dowiedziałem się, jak bardzo potrzebne jest wsparcie pracownika w obcym dla niego kraju.
Doświadczenia te są fundamentem firmy, której profil działalności jest w 100% związany z dbaniem o interesy, bezpieczeństwo i prawo do równego traktowania pracowników. Dlatego jesteśmy bardzo dumni z uzyskanego tytułu Solidny Pracodawca 2021! Jest to nagroda za ciężką pracę całego zespołu oraz ogromne zobowiązanie i motywacja do kontynuowania i rozwijania naszej misji.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email