Elektrotechniczny wzór solidności – Simet S.A.

Przedsiębiorstwo Simet S.A. w XVII edycji projektu Solidny Pracodawca Roku dołączyło do dumnego grona laureatów. Tym samym potwierdzają klarowność swoich działań oraz podejście do kwestii pracowniczych godne naśladowania.

 

Przedsiębiorstwo swoją podróż na rynku elektronicznym rozpoczęło blisko 49 lat temu. Dzięki ciągłemu rozwojowi opartemu na polityce równych szans firma stała się liderem w obszarze sprzedaży osprzętu elektrotechnicznego, w tym m.in.: złączki szynowo-gwintowe, samozaciskowe, jednak produktem, dzięki któremu Simet S.A. określa się mianem polskiego lidera, są puszki elektroinstalacyjne, które cieszą się uznaniem niemal na całym świecie.

Pewne jest, iż sukces produktowy ma swoje pochodzenie w stosowanym w firmie systemie zarządzania produkcją. W tej kwestii firma może pochwalić się posiadaniem licznych certyfikatów potwierdzających jakość zarządzania procesem produkcji jak ISO 9001 oraz system zarządzania środowiskiem ISO 14001.
Kolejnym sukcesem firmy, który zasługuje na szczególne uznanie, jest stworzenie największego zakładu pracy chronionej w subregionie jeleniogórskim prowadzącym działalność produkcyjną. Ponad 60% pracowników firmy stanowią osoby niepełnosprawne, co w jasny sposób daje do zrozumienia, że w firmie liczą się wszyscy, a każdy utalentowany pracownik jest doceniany za swój wkład w rozwój własny, jak i jednostki, której jest częścią.

Analizując działania firmyb Simet S.A., można dojść do jednoznacznego wniosku, że jedną z głównych idei firmy jest ta zawierająca się słowie „łączyć”. Można śmiało powiedzieć, że w firmie swoje szanse zyskują pracownicy niepełnosprawni oraz pełnosprawni, którzy dzięki wzajemnej integracji stają się sobie bliscy, by wspólnie rozumieć swoje wzajemne problemy. Kolejna grupa, którą łączy Simet, to młodzi pracownicy nieposiadający doświadczenia, których firma wprowadza na rynek pracy poprzez staże. W trakcie staży pracownicy posiadający bogate doświadczenie dzielą się swoją wiedzą z osobami, które stawiają pierwsze kroki w karierze zawodowej. Dzięki tej inicjatywie młodzi ludzie zyskują szanse odbycia praktyk zawodowych, realizacji prac naukowych, czy w końcu stania się częścią załogi.

W zakresie rozwoju osobistego Simet S.A. udowadnia to, co wszyscy wiedzą już od dawna, a co można wyrazić w słowach, iż dobry pracownik to nie tylko ten, który każdego dnia wykonuje swoje obowiązki, ale przede wszystkim ten, który wspólnie ze swoją firmą w zaangażowany sposób rozwija się, by osiągnąć jak największe zadowolenie ze swojej pracy, które zostanie przekute w najlepsze wyniki. Simet S.A.wspiera takich pracowników zapewniając im możliwie najlepsze pakiety szkoleń specjalistycznych, językowych oraz studia. Można jednoznacznie powiedzieć, że zdobywając tytuł Solidny Pracodawca Roku 2019 przedsiębiorstwo Simet S.A. udowadnia, że tworzy przyjazne środowisko pracy, w efekcie czego zdobywa uznanie swoich pracowników, partnerów biznesowych oraz kapituły projektu, czego serdecznie gratulujemy.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email