Tristone Flowtech Polska – rozwój w niesamowitym stylu

Tristone Flowtech Poland istnieje w Wałbrzychu już od 20. lat. Zakład produkcyjny elementów chłodzenia silnika spalinowego w samochodach oraz silnika i baterii w napędach hybrydowych i elektrycznych rozpoczął swoją działalność w Polsce w 1998 roku i od tego czasu rozwija się w niesamowitym tempie, ale i stylu. Nic dziwnego więc, że cieszy się zaufaniem swoich pracowników. W tym roku firma otrzymała tytuł Solidnego Pracodawcy Roku. A plany na następne lata pokazują, że będzie jeszcze lepiej.

Rozmowa z prezesem zarządu Robertem Proce i kierownikiem zarządzania zasobami ludzkimi

– Serdecznie gratuluję zdobycia tytułu Solidny Pracodawca Roku. Co dla Państwa oznacza takie wyróżnienie?

– Wyróżnienie Solidny Pracodawca to sukces całego zespołu Tristone, za co bardzo dziękuję wszystkim pracownikom. To również powód do dumy, ponieważ niezwykle trudno jest zdobyć zaufanie. Ta nagroda to wyraz docenienia i jednocześnie zwieńczenie 20 lat wdrażania nowoczesnych, ale transparentnych rozwiązań w obszarze HR. Dzięki dialogowi i partnerstwu stworzyliśmy niepowtarzalną kulturę organizacyjną firmy. Tytuł Solidnego Pracodawcy Roku to możliwość promowania w regionie Tristone jako solidnego, atrakcyjnego miejsca pracy.

– Nagradzanie firm dbających o jakość prowadzonej polityki personalnej to najważniejszy cel projektu Solidny Pracodawca Roku. Jakie są wobec tego założenia tej polityki w przypadku Państwa firmy?

– W chwili obecnej polityka personalna Tristone to  jeden z filarów sukcesu biznesowego. Cele biznesowe osiągane są dzięki umiejscowieniu polityki personalnej na pierwszym miejscu priorytetów w naszej firmie. Osiągnięcie naszych celów biznesowych możliwe jest dzięki kulturze opartej na dialogu oraz odpowiednim ustawieniu priorytetów – pracownik jako współtwórca sukcesu musi być na najwyższym miejscu. W Tristone stawiamy na komunikację, wzajemne zaufanie i otwartość relacji. Proponujemy wszystkim pracownikom aktywne uczestnictwo w procesie podejmowania decyzji oraz wysokie standardy pracy związane ze środowiskiem pracy. Podobnie jak w latach ubiegłych, zamierzamy wspierać pracowników w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych.

– Możliwość indywidualnego rozwoju pracowników jest kluczem do ciągłego rozwoju firmy. W jaki sposób pomagacie Waszym pracownikom w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych? Komu przysługują oferowane przez Państwa firmę szkolenia i jakim zainteresowaniem się cieszą?

Pracownicy to bezcenny kapitał firmy, dlatego wspieramy i inicjujemy podnoszenie kwalifikacji zawodowych. W trosce o rozwój pracowników planujemy szkolenia techniczne oraz poprawiające kompetencje miękkie, a także pozwalające na nabycie konkretnych umiejętności czy uzyskanie specjalistycznych uprawnień potrzebnych w Tristone. W oferowanych przez naszą firmę szkoleniach uczestniczą osoby zatrudnione na każdym szczeblu organizacji. W 2018 roku uruchomiliśmy program Akademia Przywództwa. Z programu skorzystało ponad 30 osób, doskonaląc umiejętności z zakresu zarządzania, komunikacji, motywowania i prowadzenia trudnych rozmów. W Tristone zespoły projektowe integrowane są oraz inspirowane poprzez grywalizację, co daje pozytywne rezultaty. Pracownicy chętnie uczestniczą w  programach rozwojowych dostępnych w naszej firmie. Ponadto wspieramy inicjatywy własne pracowników w tym zakresie, dofinansowując podnoszenie kwalifikacji w formach szkolnych.

– Pracownicy stanowią najcenniejszy kapitał każdego przedsiębiorstwa. Jak wygląda obecnie struktura zatrudnienia w Państwa firmie?

– Nasz najcenniejszy kapitał jest różnorodny pod każdym względem: wieku, stażu pracy, płci, światopoglądu i narodowości – i dlatego jest bezcenny.

– Dotychczasowa strategia funkcjonowania Państwa firmy dawała znakomite rezultaty. Jaki jest Państwa sekret?

– To nie sekret – to coś, czego można doświadczyć dołączając do nas, to nasza kultura organizacyjna oparta na dialogu oraz tolerancji, ponieważ różnorodność i szacunek do niej sprawiają, że idziemy razem, a dzięki temu sukces napędza się sam.

– Jak zatem będzie wyglądać przyszłość Państwa firmy? Jak wyglądają Państwa plany na najbliższe lata?

– Zamierzamy wzmacniać naszą kulturę organizacyjną oraz podejmować działania budujące zaufanie do Tristone jako wiarygodnego pracodawcy, ponieważ to pozwoli nam realizować nasze cele biznesowe w najbliższych latach. Potwierdzone przez naszych klientów inwestycje na najbliższe lata pozwalają nam oczekiwać dynamicznego wzrostu wartości sprzedaży, a także asortymentu oferowanych wyrobów zgodnie z trendami na światowym rynku motoryzacyjnym.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email