Solidny Pracodawca 2018

FIEGE pracuje systematycznie nad kolejnymi projektami i wdrożeniami nowych operacji. Nieodłączną część tych działań stanowi strategia rekrutacyjna i wszelkie aktywności w zakresie employer branding. Z tego właśnie powodu tytuł Solidny Pracodawca 2018 stanowi
dla spółki duże wyróżnienie i motywację do dalszych kolejnych kroków ukierunkowanych na rozwój pracowników i dobrą atmosferę pracy.

– Nagroda pokazuje również drogę, jaką w ciągu ostatnich lat przeszła firma FIEGE w zakresie rozwoju HR. W ciągu ostatnich dwóch lat zwiększyliśmy zatrudnienie w spółce ponad dwukrotnie. Z tego względu kwestia prawidłowej rekrutacji i działań employer brandingu jest dla nas niezwykle ważna. Jesteśmy przekonani, że każdy sukces przedsiębiorstwa opiera się na zaangażowaniu jego pracowników. Firma nie będzie sprawnie funkcjonować, jeżeli pracownicy nie będą czuć się jej częścią i nie będą czuć się w firmie dobrze, korzystając z dobrej atmosfery i zarazem kreując ją – mówi Piotr Kohmann, prezes zarządu FIEGE Sp. z o.o.

FIEGE podejmuje działania mające na celu ciągłą poprawę jakości pracy w naszej spółce. Przeprowadzane cyklicznie pośród załogi badania pokazują, że wdrażane usprawnienia i pomysły znajdują odzwierciedlenie w rosnącej satysfakcji z pracy. 80 proc. pracowników jest z niej zadowolonych i poleciłoby pracę w FIEGE swoim znajomym i członkom rodziny, a ponad 10 proc. kadry to osoby, które awansowały w ramach struktur firmy.
Wynagrodzenia odgrywają oczywiście kluczową rolę w kwestii zainteresowania pracowników pracą, a następnie ich zatrzymania na dłuższy okres, niemniej jednak niezwykle ważne są również świadczenia pozapłacowe, takie jak chociażby prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, finansowanie posiłków, bilety do kina, czy darmowe owoce. Nie bez znaczenia pozostaje też umożliwienie pracownikom skorzystania z dowozu do miejsca pracy, a samo miejsce powinno być przyjazne, spełniać wszelkie wymogi socjalne i gwarantować bezpieczeństwo.

– W FIEGE z powodzeniem działa program poleceń, który spełnia coraz większą rolę, a dzięki dobrym słowom naszych pracowników mamy przyjemność zatrudniać kolejnych, którzy również z zadowoleniem podejmują pracę i polecają ją swoim znajomym. Pracujemy także nad wizerunkiem firmy wśród uczniów i studentów, przeprowadzając liczne warsztaty i wykłady, popularyzując tym samym FIEGE wśród najmłodszych adeptów logistyki – mówi Andrzej Wątrobiński, dyrektor HR w FIEGE Sp. z o.o.

W spółce duży nacisk kładzie się również na cykliczną komunikację z pracownikami. Dobry kontakt z załogą daje gwarancję odpowiedniej reakcji na ich potrzeby i wzrost zadowolenia z pracy. Pracownicy stanowią bezcenną wartość w procesie dynamicznego rozwoju spółki, który można obecnie zaobserwować.

– Dlatego tę nagrodę chciałbym zadedykować wszystkim pracownikom FIEGE, bo to dzięki Wam stale się rozwijamy i pracujemy nad udoskonalaniem naszych aktywności i procesów. Jesteście dla nas istotnym źródłem sukcesów i gwarancją jakości, która już od dawna stanowi znak rozpoznawalności FIEGE na rynku – mówi Piotr Kohmann. Rok 2018 jest dla spółki rokiem szczególnym. Jubileusz dwudziestolecia, który FIEGE obchodziło kilka miesięcy temu, stanowił dobry punkt wyjścia do następnych nowych projektów uruchomionych w bieżącym roku. Nowi klienci, otwarty kolejny oddział i obiecujące perspektywy na dalsze miesiące powodują, że nagroda Solidny Pracodawca Roku 2018 w sposób szczególny wpisuje się w działalność spółki i jej podejście do biznesu. W chwili obecnej firma świadczy kompleksowe usługi logistyczne dla wielu branż w kilkunastu lokalizacjach w całej Polsce, a operacje dla klientów prowadzone są na powierzchni prawie 400 000 mkw. nowoczesnych magazynów klasy A.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email