Top Marka, która stawia na jakość i innowacyjność

Rozmowa z Andrzejem Meronkiem – Dyrektorem Handlowym firmy RÖBEN.

– Gratuluję, marka RÖBEN została wyróżniona Laurem Konsumenta w kategorii Top Marka 2018. To projekt, którego celem jest wyłonienie produktów, marek i usług o szczególnej pozycji na rynku, liderów w swojej kategorii. Jak przyjmuje Pan to wyróżnienie?
– Jest to dla nas bez wątpienia wyjątkowa nagroda. Nasze produkty zostały docenione nie tylko przez samych klientów, oceniono również rozwój marki oraz jakość produktów znajdujących się w portfolio. Przy tak wielu kryteriach oraz testach, wyróżnienie jest tym bardziej prestiżowe. Nasza firma dba o jakość produktów na każdym etapie produkcji, m.in. poprzez stałą kontrolę ich parametrów technicznych. Ten dowód uznania jest dla nas szczególnie ważny. Oznacza bowiem, że dobrze rozumiemy potrzeby i oczekiwania klientów, a obrane przez nas kierunki rozwoju są słuszne. Umacnia to naszą pozycję lidera wśród producentów ceramiki budowlanej.
– RÖBEN to ponad 160 lat tradycji i doświadczenia, a także prawie 25 lat działalności w Polsce. Wiedza i umiejętności z pewnością mają wpływ na to, jakie dziś produkty są produkowane w Państwa firmie.
– To prawda. Wieloletnie doświadczenie nie tylko pozwala nam stale udoskonalać nasze produkty, ale i lepiej rozumieć potrzeby naszych klientów. Staramy się dostosowywać nasz asortyment do wymagań rynku, jednocześnie pamiętając o tym, czego nauczyliśmy się przez długie lata. Korzystamy jedynie z naturalnych, tradycyjnych surowców, jednak mamy świadomość, że to musi iść w parze z innowacyjnością. Cały czas się rozwijamy.
– Wprowadzając na rynek kolejne nowości marka RÖBEN bryluje wśród pozostałych producentów ceramiki budowlanej. Jakie mają Państwo plany na przyszłość?
– Nagroda to dla nas świadectwo tego, że na każdym etapie produkcji dobrze wykonujemy swoją pracę, jednak wciąż chcemy się rozwijać i ulepszać nasze produkty. Już w przyszłym roku pojawią się u nas nowe, najnowocześniejsze maszyny, wyprodukowane specjalnie na potrzeby firmy RÖBEN w Niemczech. To inwestycja w rozwiązania najnowszej generacji, które pozwolą nam jeszcze bardziej dbać o jakość naszych produktów, a dzięki swojej wydajności poprawią ergonomię pracy i będą znacznym ułatwieniem dla naszych pracowników. Nie zapominamy również o ekologicznym aspekcie naszej działalności, który jest niezwykle istotny dla środowiska naturalnego, a także w świetle obowiązujących przepisów.
– RÖBEN to szeroka gama produktów dedykowanych do wykończenia dachu, elewacji czy elementów wokół domu. Czy może Pan powiedzieć coś więcej o Państwa ofercie?
– W naszej ofercie można znaleźć cegły i płytki klinkierowe, dachówki ceramiczne i akcesoria dachowe, a także gotowe elementy ogrodzeniowe, kostki brukowe i gotowe systemy schodowe, które umożliwiają stworzenie spójnego, estetycznego i trwałego projektu nie tylko na zewnątrz, ale i we wnętrzu. Sam budynek i jego otoczenie, zaprojektowane z zastosowaniem klinkieru, tworzą naprawdę imponujące wrażenie. Płytki klinkierowe z kolei doskonale odnajdują się także w aranżacjach pomieszczeń – salonów, kuchni czy łazienek, dodając im unikatowego wykończenia.
– Dlaczego we współczesnym budownictwie warto stawiać na klinkier?
– Współczesne budownictwo nie daje się scharakteryzować. Nie ma tu wytycznych czy koncepcji, które by je opisywały. I taki właśnie jest klinkier – w zależności od wybranego wykończenia czy wybarwienia możemy uzyskać za każdym razem inny efekt. Bez względu na trendy – klinkier sprawdza się zarówno w projektach tradycyjnych, nowoczesnych czy np. w stylu skandynawskim lub industrialnym. Jednak to nie tylko estetyka przemawia za zastosowaniem klinkieru we współczesnym budownictwie. Materiał ten jest wyjątkowo trwały, dzięki czemu przetrwa próbę czasu i nie straci swoich właściwości. Odporność na uszkodzenia mechaniczne, mróz czy ogień i czynniki atmosferyczne to tylko niektóre z zalet klinkieru, a jest ich naprawdę wiele.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email