Thale. Największą siłą przedsiębiorstwa są ludzie

Nastały dziwne czasy, w których informacje o coraz gorszej sytuacji rynkowej pojawiają się równolegle z informacjami o stabilności ekonomicznej, niskim bezrobociu, wymaganym wzroście wynagrodzeń oraz poprawie warunków pracy. Rynek pracy wydaje się iść innym torem, pozostając odpornym na coraz to nowe wyzwania stawiane przez realia pracodawcom.

Podstawą sukcesu jest nowoczesne zarządzanie kadrą

Jeszcze 4-5 lat temu dostępność pracowników, pomimo dużo lepszej koniunktury wydawała się być łatwiejsza dla pracodawców. Zarówno wystarczająca liczba chętnych do pracy, jak i ich oczekiwania nie były zagrożeniem dla rozwoju przedsiębiorstw. Sięgając dalej, 10-15 lat wstecz sytuacja odwrotna do aktualnej, czyli wysokiego bezrobocia, relatywnie niewygórowanych oczekiwań finansowych i korzyści pozazawodowych nie motywowała pracodawców do podnoszenia poprzeczki zarówno w jednym, jak i tym bardziej w tym drugim obszarze.
Dla nielicznych firm w tamtych czasach budowanie swojej pozycji i rozwoju zaczynało się od budowania grupy solidnych, kompetentnych, a przede wszystkim zmotywowanych pracowników. Wysokich standardów należało oczekiwać w dużych korporacyjnych spółkach, które swoje schematy działania zaimplementowały ze swoich zachodnich oddziałów. W tym zakresie prowincjonalna wydawać się może firma takiej potrzeby mogłaby nie widzieć.
– Chyba że jest to Thale – komentuje CEO firmy o tajemniczej nazwie z rodowodem z Olsztyna. Dyrektor Zarządzająca, pochodząca z Jasła, przybyła do stolicy Warmii 15 lat temu rozpoczynając pracę u boku ówczesnego zarządzającego, przedstawiciela trzeciego pokolenia rodziny Niczuk. Mianowana 7 lat temu na najwyższe stanowisko w firmie doskonale realizuje wizje właściciela do tej chwili. Działająca od ponad 70. lat firma, w okresie zarządzania przez obecnego Prezesa wręcz z metodyczną starannością zaczęła wprowadzać szereg świadczeń mających uatrakcyjnić warunki pracy, aby zachęcić najlepszych fachowców z regionu do podjęcia zatrudnienia.

Kompetentni pracownicy to największy kapitał

Przejrzysta wizja co do celu, jaki chce osiągnąć właściciel marki Niczuk, w założeniach opierała się na przejrzystej strukturze zarządzania, kompetentnych menedżerach i ciekawych projektach wdrożeniowych. Zwieńczeniem tej wizji była właśnie nominacja w 2016 roku dyrektora zarządzającego i wycofanie się aktualnego przedstawiciela rodziny Niczuk z bieżącego zarządzania.
Już w ubiegłej dekadzie możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej, czy dofinansowania abonamentów sportowych stały się standardem dla każdego pracownika. W 2017 roku wprowadzono dofinansowania biletów na wydarzenia kulturalne. Od 2018 r. uruchomiony został zbiorowy transport firmowy, zapewniając trójkierunkowy dowóz we wszystkich godzinach rozpoczęcia i zakończenia pracy.
Pracownicy Thale są zachęcani do podnoszenia kwalifikacji. Od 2013 roku oferta szkoleniowa w firmie jest co roku rozwijana, a zakresy tematyczne są przystosowane do specyfiki pracy i konkretnych stanowisk. Każdy pracownik może też sam zgłosić potrzebę udziału w szkoleniu.
Kryterium doboru jest zarówno podnoszenie kompetencji, jak i rozwój osobisty. Firma dofinansowuje też naukę na studiach w przypadku, gdy profil edukacji odpowiada specyfikacji stanowiska i pomoże w dalszej pracy.

Firma Thale po raz siódmy z tytułem Solidnego Pracodawcy

Jeśli dodać do tego obszary jasnego i przejrzystego środowiska pracy, zakresu obowiązków, indywidualnej ścieżki rozwoju kariery, wprowadzonego kilka lat temu Kodeksu Etyki otrzymujemy obraz przedsiębiorstwa, które spełnia zobowiązania wobec swoich pracowników. Tym samym Zarząd firmy ma nadzieję, że zasługuje z nawiązką na tytuł Solidnego Pracodawcy, stając na równi z zachodnimi standardami zatrudnienia – co zauważyli zewnętrzni eksperci, doceniając starania firmy. W 2022 roku Thale po raz siódmy otrzymała tytuł Solidnego Pracodawcy. Kolejny raz zasłużyła też na obecność w gronie Gazeli Biznesu. Może się pochwalić certyfikatem EKOodpowiedzialni w Biznesie i nagrodą Friendly Workplace.
Nowoczesne podejście wymaga zrozumienia potrzeb pracowników. Istotne jest stworzenie środowiska pracy, które będzie motywować, rozwijać i integrować zespół. W ten sposób firma może zapewnić poczucie bezpieczeństwa i stabilności, co przekłada się na efektywność i zaangażowanie zespołu.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email