Sport uczy nas, jak zespołowo osiągać najlepsze wyniki

Rozmowa z Izabelą Walczewską-Schneyder, członkiem zarządu Benefit Systems, spółki, która od kilku lat znajduje się w gronie laureatów konkursu Solidny Pracodawca Roku.

– Czym charakteryzuje się idealny pracodawca?
– Wszyscy jesteśmy ludźmi i chcielibyśmy być traktowani z szacunkiem i po partnersku.
To wydaje mi się najważniejsze jeśli chodzi o budowanie przyjaznego i angażującego środowiska pracy. W Benefit Systems inspirujemy się pracą typową dla sportów zespołowych, gdzie partnerstwo, odpowiedzialność, wytrwałość oraz fair play są kluczowe w osiąganiu celu. Dbamy o to, żeby nasi pracownicy czuli się komfortowo w pracy i tworzymy środowisko otwarte na kreatywność i różnorodność. Mamy jasną politykę zatrudniania i rozwoju, szeroki pakiet benefitów, zajęcia sportowe w biurze oraz liczne inicjatywy angażujące pracowników i ich bliskich.
– Oferują Państwo szereg atrakcyjnych benefitów pracodawcom, a jakie świadczenia zapewniacie swoim pracownikom?
– Przede wszystkim kartę MultiSport, bo sport to zdrowie. Jednak to nie wszystko, bo oprócz karty nasi pracownicy otrzymują również inne benefity, takie jak m.in. karta BenefitLunch czy dostęp do platformy MultiKafeteria, w ramach której każdy pracownik wybiera interesujące go świadczenia takie jak np. bilety do kina i teatru, pakiet medyczny czy też bony do sklepów. Mamy owocowe wtorki i krótszy czas pracy w piątki. To, co dla nas ważne, to możliwość stałego podnoszenia kompetencji i rozwój, dlatego zapewniamy dostęp do kursów językowych, szkolenia zewnętrzne i wewnętrzne, a także specjalne warsztaty, podczas których pracownicy dzielą się wiedzą i zdobytym doświadczeniem ze współpracownikami.
– Benefit Systems jest firmą odpowiedzialną społecznie. Jakie działania podejmujecie w tym zakresie? W jakim stopniu zaangażowani są w nie pracownicy?
– Naszym głównym celem są działania na rzecz aktywnego i zdrowego stylu życia, dlatego oprócz programu MultiSport
w tym roku realizujemy pilotażowy program aktywizujący seniorów, a także Aktywne Szkoły MultiSport, które walczą z brakiem aktywności wśród nastolatków. W 2015 roku zainicjowaliśmy w firmie program zaangażowania społecznego Dobry MultiUczynek, w ramach którego nasi pracownicy pomagają potrzebującym. Dotychczas w programie uczestniczyło blisko 200 osób, które zrealizowały ponad 60 Dobrych MultiUczynków. Jesteśmy dumni z tego, że nasi pracownicy chcą pomagać innym, dlatego co roku ogłaszamy przynajmniej dwie tury programu. Dodatkowo, w te wakacje uruchomiliśmy na www.kartamultisport.pl specjalną grę dla naszych użytkowników, którzy zbierając punkty m.in. za aktywność w obiektach sportowych, mogą przeznaczyć je na cel charytatywny, jakim są sportowe wyprawki dla dzieci z wybranych szkół w Polsce.
– Benefit Systems istnieje na rynku od 2001 roku. Co zmieniło się w Waszej firmie przez ten czas?
– Wiele się zmieniło, jednak wartości – ważne dla nas od początku – pozostały niezmienne. Tu wszyscy, niezależnie od stanowiska, jesteśmy ze sobą na ty, pomagamy sobie wzajemnie i wspieramy na co dzień. Głos pracowników jest bardzo ważny i jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie z ich strony. Jednocześnie pracujemy intensywnie nad produktem, który pomógł zaktywizować Polaków i wpłynął na poprawę ich zdrowia i samopoczucia. Jesteśmy dumni z tego, że nasi pracownicy z zaangażowaniem i pasją rozwijają rozwiązanie, dzięki któremu aż milion osób w całym kraju może codziennie korzystać z bogatej oferty zajęć w obiektach sportowo-rekreacyjnych.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email