Elemont = Energia w działaniu

Już piąty raz z rzędu zostaliśmy laureatem prestiżowego konkursu Solidny Pracodawca Roku. Z każdym kolejnym rokiem ta nagroda jest dla nas tak samo ważna, jeśli nie ważniejsza.Naszym przepisem na sukces jest przede wszystkim szczera wiara w to, że to ludzie tworzą firmę i trzeba im to po prostu umożliwić.

Takie podejście działa korzystnie zarówno na wizerunek firmy, jak i na samopoczucie pracowników. Firma zyskuje wiarygodność, a jej naturalny wizerunek, budowany także oddolnie przez pracowników, rozchodzi się po rynku tzw. pocztą pantoflową. Z kolei pracownicy mają poczucie, że tworzą coś razem, mają wpływ na ostateczny kształt projektów, które realizują, a ich potrzeby są wysłuchane i wdrażane. To właśnie w takich firmach ludzie chcą pracować i rozwijać swoje umiejętności, zyskiwać doświadczenie, a także wpływać na swoje otoczenie.

Mieć wpływ
Niezależnie od pełnionego stanowiska każdy pracownik pragnie widzieć efekty swojej pracy. Każdego dnia widzimy, jak projekty, które wcześniej istniały tylko na papierze, dosłownie wyrastają z ziemi. Następnie, dzięki pracy całego sztabu inżynierów, automatyków i elektromonterów, przywołujemy je do życia, co dla wielu z nas stanowi niejednokrotnie największą satysfakcję.

Naszą codzienną misją jest, aby to poczucie sprawczości przenosić na grunt budowania, rozwijania i spajania firmy. Jak to robimy? Wspólnie świętując małe rzeczy, ale regularnie.

#niesamąpracą
Nie samą pracą człowiek żyje. I choć łączy nas głównie praca, to często wychodzimy poza jej ramy, aby wspólnie zrobić coś dobrego. Od lat angażujemy się w szereg inicjatyw charytatywnych i już dawno przestało to być wyłącznie pomysłem „z góry”, bo tradycją staje się, że to pracownicy dopytują, kiedy weźmiemy udział w kolejnej edycji danej akcji. Regularnie wspieramy WOŚP, współpracujemy z domami dziecka i angażujemy się w działania skierowane dla seniorów. Każdego roku zwieńczeniem naszej CSR-owej aktywności jest zawsze Szlachetna Paczka, która z edycji na edycję przyciąga coraz więcej pracowników.

Pomaganie innym na pewno dodaje jakże potrzebnej nam energii, ale potrafimy się też bawić we własnym gronie. Wyjazdy integracyjne to u nas stały punkt programu, gdzie, w formie uroczystego ogłoszenia wyników plebiscytu, celebrujemy indywidualne i zespołowe osiągnięcia.

Co dalej?
Dzisiaj w Elemont pracuje ponad 200 inżynierów i ponad 300 osób kadry budowlanej. Część swojej energii i zasobów finansowych koncentrujemy na inwestowaniu w przyszłą kadrę specjalistów. Regularnie współpracujemy ze szkołami i uczelniami wyższymi, wspierając rozwój i kariery młodych talentów. Jesteśmy przekonani, że zwróci się nam to z nawiązką, bo to przecież w ich rękach leży przyszły kształt naszego bliższego i dalszego otoczenia.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email