Firma to ludzie, którzy ją tworzą

ZWAE to jeden z laureatów nagrody Solidny Pracodawca. Przedsiębiorstwo z Pomorza działa w branży energetycznej jako producent aparatury średniego i wysokiego napięcia, zostało wyróżnione tym tytułem za dbałość o dobre warunki pracy i wdrożone działania pracownicze.

Nagroda Solidny Pracodawca roku 2023 dla Zakładu Wytwórczego Aparatów Elektrycznych Sp. z o.o., w opinii laureata, to z jednej strony nobilitacja – potwierdzenie, że przyjęta polityka personalna i rozwiązania pracownicze są na wysokim poziomie.

Z drugiej strony, z punktu widzenia pracodawcy, to też duża odpowiedzialność, aby trzymać się przyjętych założeń i odpowiadać na pojawiające się potrzeby pracownicze, co w okresie trudnych wyzwań rynkowych nie jest łatwe. Trzeba mieć świadomość, że tytuł zobowiązuje do ciągłego doskonalenia procesów pracowniczych.

Firma to nie nazwa, a ludzie, którzy ją tworzą to nasze motto, którego trzymamy się od lat i w oparciu o to budujemy markę wiarygodnego pracodawcy – potwierdza Piotr Haczyk, Dyrektor Zakładu. – Czas zmian w organizacji nie jest prostą sprawą, bo wszyscy chcielibyśmy już widzieć pozytywne efekty transformacji, ale na pewno jest potrzebny. Zmiany zaczynamy od siebie, aby być wiarygodnym partnerem w relacjach z innymi – tak rozumiemy odpowiedzialny biznes i tego się trzymamy.

W dzisiejszych czasach nie tylko oferta firmy ma znaczenie, ale zagadnienia etyczne, szacunek w miejscu pracy świadczy o dojrzałości biznesowej organizacji. Jesteśmy przekonani, że rozwój firmy powinien iść w parze z rozwojem naszych pracowników, bo tylko takie działania przekładają się na wyniki finansowe. Traktujemy to jako proces, bo na zapewnienie dobrych warunków pracy składają się różne elementy. Wiele zostało wykonane: od organizacji samego działu HR, po procesy: rekrutacyjne, wdrożenia nowych pracowników, szkoleń czy oceny pracowniczej i możliwości awansu w organizacji. Obecne wyróżnienie pokazuje, że prowadzone zmiany na przestrzeni blisko 2 lat zostały dostrzeżone, a obrana droga jest słuszna.

To co należy podkreślić, to że za tym wszystkim stoi ogrom pracy ludzi zaangażowanych w te zmiany oraz ludzi uczestniczących w realizacji procesów. To ich praca, wytrwałość przynoszą takie wyniki. Jesteśmy z nich dumni, bo dzięki współpracy ludzi z różnych obszarów możemy poszczycić się tytułem Solidnego Pracodawcy.

Dziękujemy kapitule projektu za docenienie wdrożonych praktyk i działań na rzecz pracowników.

 

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email