Kantor Walutowy Alior Banku po raz czwarty ze złotym Laurem Klienta

W szerokiej ofercie produktów oferowanych przez Alior Bank znajdują się również platformy walutowe, które umożliwiają klientom Banku samodzielną wymianę walut, bez konieczności wizyty w oddziale czy kontaktu z dealerem walutowym. Flagową platformą wymiany walut w Alior Banku jest Kantor Walutowy, który po raz czwarty z rzędu został nagrodzony złotym Laurem Klienta.

Kantor Walutowy dostępny jest przez stronę internetową https://kantor.aliorbank.pl/ lub aplikację mobilną dla systemów operacyjnych iOS i Android. Dużym udogodnieniem jest fakt, że aby go założyć, nie ma konieczności posiadania innych produktów w Alior Banku. Rejestracja w Kantorze Walutowym dla klientów indywidualnych może odbywać się zdalnie, bez konieczności wizyty w oddziale. Klienci w ramach Kantoru Walutowego mogą bez opłat otwierać i prowadzić rachunki aż w 21 walutach. Poza standardową wymianą, Kantor oferuje też operacje takie jak np. zlecenia walutowe, dzięki którym klient nie musi na bieżąco śledzić kursów, czy transakcje wymiany BLIK, w ramach których za zakupioną walutę można zapłacić właśnie kodem BLIK. Z rachunków w Kantorze Walutowym można dokonywać przelewów krajowych i zagranicznych. Przelewy krajowe i europejskie SEPA są bezpłatne, ponadto bank nie pobiera opłat za przelewy zagraniczne środków zakupionych przez klientów w Kantorze Walutowym. Rachunki w Kantorze można zasilić przelewem, wpłatą w oddziale bądź w paru prostych krokach kartą kredytową bądź debetową. Dodatkowo, w wybranych oddziałach Alior Banku dostępna jest obsługa gotówkowa, w ramach której klienci mogą wpłacać i wypłacać środki na rachunkach w Kantorze Walutowym w walutach PLN, EUR, GBP i USD.
Klientom indywidualnym korzystającym z Kantoru Walutowego Bank proponuje kartę wielowalutową – jedną do wszystkich rachunków prowadzonych w Kantorze Walutowym. Jej wydanie i posiadanie jest bezpłatne i wiąże się z szeregiem korzyści. Karta obsługuje płatności w niemal 160 walutach, w tym bezpośrednio we wszystkich 21 oferowanych w Kantorze Walutowym. Dodatkowo, karta sama rozpoznaje walutę płatności i pobiera środki z właściwego rachunku, dlatego jest znakomitym rozwiązaniem podczas wyjazdów zagranicznych, ale też w Polsce, do bieżących płatności. W ramach oferty płatności mobilnych kartę wielowalutową można dodać do jednego z mobilnych portfeli takich jak: Apple Pay czy Google Pay i płacić za zakupy telefonem.
– Ze względu na szeroki zakres funkcjonalności Kantoru Walutowego, możliwość dokonywania przelewów czy właśnie płacenia kartą wielowalutową również w kraju coraz więcej klientów traktuje rachunek w Kantorze Walutowym jako swoje podstawowe konto, a Kantor Walutowy jako główny bank, który sprawdza się nie tylko za granicą, ale również podczas bieżących spraw, w Polsce – mówi Tomasz Dośpiał, dyrektor Działu Walutowych Platform Transakcyjnych w Alior Banku i dodaje, że: – Bardzo dużą popularnością cieszą się też rozwiązania mobilne – takie jak aplikacja mobilna Kantoru Walutowego czy właśnie możliwość płacenia kartą wielowalutową telefonem.
Aplikacja mobilna to obok strony WWW podstawowy kanał dostępności Kantoru Walutowego. Można ją pobrać w paru prostych krokach z popularnych sklepów i cieszyć się pełną funkcjonalnością Kantoru Walutowego, w telefonie lub tablecie, w dowolnym miejscu na świecie. Do aplikacji mobilnej można zalogować się w ciągu paru sekund, poprzez kod PIN, odcisk palca lub skan twarzy. Dowodem popularności aplikacji jest fakt, że w 2023 roku liczba logowań dokonanych za jej pomocą niemal trzyipółkrotnie przekroczyła liczbę logowań przez stronę internetową.
Kantor Walutowy Alior Banku powstał w 2012 roku i był wtedy pierwszym bankowym, w pełni internetowym kantorem wymiany walut. Choć od tego czasu nastąpiła skokowa digitalizacja bankowości, a na rynku powstał szereg platform internetowych pozwalających na samodzielną wymianę walut, to Kantor Walutowy Alior Banku wciąż jest liderem rynkowym, czego dowodem jest przyznany czwarty rok z rzędu tytuł złotego Lauru Klienta. Złoty Laur to nie jedyne wyróżnienie przyznane dla Kantoru Walutowego. Platforma od lat plasuje się w czołówce licznych rankingów i wyróżnień, w ramach których doceniana jest m.in. za brak opłat, bardzo szeroki zakres dostępnych walut, przyjazne użytkowanie czy liczne funkcjonalności dodatkowe. Liczba klientów korzystających z Kantoru Walutowego systematycznie rośnie, na koniec 2023 roku było ich ponad 560 tys.
Uznanie ze strony klientów, ekspertów i komentatorów rynku zapewne związane jest z ciągłym udoskonalaniem funkcjonalności Kantoru Walutowego. W 2023 roku wprowadzono tzw. transakcję wymiany BLIK, która polega na możliwości zapłaty za kupowaną walutę przez kod BLIK generowany w aplikacji banku klienta. Zakupione środki po paru sekundach pojawiają się na rachunku, a funkcjonalność jest całkowicie bezpłatna.
– BLIK rozwija się z roku na rok, zdobywając mocną pozycję na rynku płatności bezgotówkowych. Wprowadzając transakcję wymiany BLIK w Kantorze Walutowym spodziewaliśmy się dużego zainteresowania tego typu płatnościami i nie pomyliliśmy się. Od chwili wprowadzenia tej funkcjonalności w sierpniu zeszłego roku cieszy się ona ogromną popularnością, czego wyrazem jest to, że liczba transakcji BLIK w każdym kolejnym miesiącu rośnie – mówi Zbigniew Zamara, menedżer ds. walutowych platform transakcyjnych w Alior Banku.
Doceniając klientów Kantoru Walutowego i zachęcając ich do dalszej aktywności, w zeszłym roku Bank regularnie organizował konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, m.in. konkurs „Kartowy zawrót głowy w Kantorze Walutowym”, w którym łączna pula nagród wyniosła rekordowe 315 000 zł. Aby ułatwić klientom możliwość wzięcia udziału w akcjach konkursowych, w bankowości i aplikacji mobilnej Kantoru Walutowego wprowadzono panel konkursów, dzięki któremu klienci mogą w łatwy sposób dołączyć do konkursów i uzyskać szczegółowe informacje na ich temat.
Kantor Walutowy to nie jedyna platforma do samodzielnej wymiany walut dostępna w Alior Banku. Bank, z myślą o mniejszych firmach, oferuje jeszcze Autodealing, który jest platformą całkowicie zintegrowaną z systemem bankowości i pozwala nie tylko na zakup i sprzedaż walut, ale też zakładanie lokat walutowych z elastycznym terminem zapadalności – od jednego dnia do roku. Dla najbardziej wymagających klientów biznesowych Alior Bank przygotował eFX Trader – platformę, która oferuje wymianę w obrębie kilkudziesięciu par walutowych, elastyczny termin rozliczenia transakcji, opiekę wyspecjalizowanego zespołu czy dostęp do analiz rynku walutowego.
Oferta walutowa Alior Banku to jednak nie tylko platformy walutowe. Dla klientów preferujących tradycyjne rozwiązania istnieje możliwość zawierania transakcji wymiany walut poprzez telefoniczny kontakt z dealerem walutowym. Warto jednak zaznaczyć, że oba kanały są ze sobą kompatybilne i szereg klientów biznesowych korzysta zarówno z platform walutowych, jak i wsparcia dealera walutowego, co razem pozwala na najbardziej kompleksową współpracę pomiędzy klientem, a bankiem w zakresie obsługi walutowej.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email