Nowa jakość ogrodu razem z marką WORX

Marka WORX zdobyła w 2023 roku niezwykle cenioną nagrodę – złoty Laur Konsumenta. To prestiżowe wyróżnienie potwierdza, że produkty tej firmy cieszą się nie tylko wysoką jakością, ale również zasłużonym uznaniem wśród polskich konsumentów.

Początki i rozwój WORX

Założony w latach 90. WORX jest częścią koncernu Positec, uznawanego za jednego z liderów w dziedzinie nowoczesnych narzędzi akumulatorowych do ogrodu i warsztatu. Od początku swojego istnienia WORX stawia na dbałość o najwyższą jakość produktów. WORX szybko stał się synonimem innowacji, z bogatą ofertą zarówno dla hobbystów, jak i profesjonalistów. Z biegiem lat firma budowała swoją renomę i kolejnymi narzędziami zyskiwała rozpoznawalność. Stale wprowadzała innowacje. Z roku na rok firma zaskakuje rynek kolejnymi przemyślanymi produktami, stale poszerzając swoją ofertę i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników. Wiertarko-wkrętarka Switchdriver z funkcją szybkiego przełączania się między dwiema różnymi końcówkami podbiła serca majsterkowiczów na całym świecie. Myjka ciśnieniowa HydroShot pozwoliła na czyszczenie sprzętu i akcesoriów w terenie dzięki możliwości czerpania wody z dowolnego źródła. Z kolei stół roboczy Pegasus od lat pozostaje wiernym towarzyszem użytkowników WORX w ich pracy. To tylko niektóre z innowacyjnych produktów, które przyniosły firmie globalne uznanie i pomogło zrewolucjonizować rynek narzędzi ogrodowych, a to przełożyło się na zadowolenie milionów użytkowników na całym świecie.

Rewolucja w pielęgnacji trawników

Prawdziwym przełomem okazało się wprowadzenie w 2014 roku na rynek robota koszącego Landroid, który wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji oraz najnowsze technologie. Nawigacja AIA pozwala mu sprawnie manewrować przez wąskie korytarze w ogrodzie, co odróżnia go od wielu tradycyjnych robotów koszących, działających na zasadzie nawigacji losowej.
Jednak tym, co naprawdę wyróżnia Landroida, jest jego zdolność do samodzielnego planowania harmonogramu koszenia – Noesis. Korzystając z danych z chmury obliczeniowej, urządzenie analizuje rzeczywisty wzrost trawy w ogrodzie użytkownika i dostosowuje do niego pracę, działając w sposób całkowicie zautomatyzowany. Dodatkowo, dzięki opcji Cut to Edge potrafi ciąć tuż przy krawędzi, co nadaje trawnikowi schludny wygląd i zastępuje użycie krawędziarki.
Wszystkie dane dotyczące trawnika, czasu cięcia, długości przebytej drogi oraz warunków atmosferycznych Landroid przesyła do aplikacji mobilnej, która pomaga użytkownikowi dokładnie poznać ogród i jego potrzeby.

Nowa wizja ogrodu z Vision

Oferta robotów koszących WORX poszerzyła się na początku 2023 roku o model nowej generacji – Landroid Vision. Dzięki połączeniu innowacyjnej technologii z siłą sztucznej inteligencji wnosi koszenie na wyższy poziom. To przyszłość w pielęgnacji trawników. Ten inteligentny robot koszący, korzystając z wbudowanej kamery Full HD oraz sieci neuronowej, przetwarza obraz w zaledwie 0,05 sekundy. Dzięki temu potrafi samodzielnie rozpoznawać otoczenie i nie wymaga użycia anteny ani przewodu ograniczającego. Vision bazując na AI zauważa przeszkody i sprawnie je omija, umie też poruszać się po nierównym terenie i zatrzymywać, gdy wykryje zbliżające się zwierzęta. Nie opuści obszaru, który został mu wyznaczony, bez problemu poradzi też sobie z ciasnymi zakamarkami, z których inne roboty koszące nie potrafią samodzielnie wyjechać. Wyposażony w technologię nowej generacji jest gotowy do pracy chwilę po wyjęciu z pudełka.

Modułowe akumulatory PowerShare do różnych zadań

Landroid Vision dołączył do całej gamy produktów WORX wykorzystujących platformę akumulatorów PowerShare. Oferują one dłuższą żywotność, efektywne odprowadzanie ciepła i ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Podstawę wygodnej obsługi narzędzi WORX stanowi system akumulatorów PowerShare. Są one lekkie, a przy tym niezwykle wydajne, dzięki czemu można pracować nad dłuższym projektem bez niewygodnych i opóźniających ukończenie zadania przerw. Akumulatory PowerShare sprawdzają się zarówno w elektronarzędziach, jak i linii ogrodowej, a ich łatwa wymienność między urządzeniami i szybkie ładowanie znacznie ułatwiają pracę. Co więcej, dzięki możliwości łączenia akumulatorów PowerShare, użytkownik może dostosować ich moc do konkretnych potrzeb, a tym samym zwiększyć napięcie aż do 80 V. Jest to dodatkowy sposób na regulację mocy narzędzia i opcja pozwalająca precyzyjnie przygotować sprzęt do planowanego zadania: od prostych prac ogrodowych po zastosowania profesjonalne.

Bogata oferta i perfekcja za każdym razem

WORX może poszczycić się szeroką gamą elektronarzędzi o najróżniejszym zastosowaniu: od wiertarek i wkrętarek, przez szlifierki, wyrzynarki, myjki ciśnieniowe, pistolety natryskowe, po lutownice. Oferta ta co roku poszerza się o kolejne pozycje, a tym samym odpowiada na potrzeby i sugestie użytkowników.
Nowością w ofercie jest seria NITRO, zapewniająca jeszcze wyższą moc i wydajność. Silniki bezszczotkowe, które stanowią serce tej technologii, mogą pochwalić się 10-krotnie dłuższą żywotnością niż ich tradycyjne odpowiedniki. Zapewniają też czas pracy dłuższy o połowę i nawet o 25% więcej mocy. Tym, co wyróżnia silnik bezszczotkowy, jest jego kompaktowy projekt i niewielka waga. Podczas pracy redukuje drgania i hałas, co przekłada się na komfort użytkowania. Dzięki połączeniu z akumulatorami PowerShare Pro narzędzia osiągają pełnię swoich możliwości.

Przyszłość marki WORX w Polsce

Z każdym rokiem oferta WORX w Polsce staje się coraz bogatsza, a produkty firmy są dostępne w wielu punktach sprzedaży, zarówno stacjonarnych, jak i online. W kolejnych latach firma będzie kontynuować swoją misję dostarczania innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają codzienną pracę.
Produkty tej marki można kupić w największych marketach budowlanych i przez internet, także w oficjalnym sklepie na Allegro. Oferta WORX stale się rozszerza i obejmuje już ponad 200 produktów i akcesoriów. Wszystko wskazuje na to, że tempo zmian będzie tylko przyspieszać.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email