Solidność oraz zaangażowanie

Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach Sp. z o.o. otrzymuje prestiżową nagrodę Solidny Pracodawca 2023 w uznaniu za doskonałą politykę personalną.
Firma, będąca wiodącym producentem i dystrybutorem ciepła systemowego oraz energii elektrycznej, zasłynęła nie tylko jako kluczowy dostawca energii w regionie, ale również jako pracodawca dbający o dobro pracowników oraz wspierający lokalną społeczność.


Misja firmy: Komfort Cieplny i Zaangażowanie Społeczne

Misją PE jest zapewnienie najwyższego komfortu cieplnego mieszkańcom miasta Siedlce. Pracując nad podnoszeniem zaufania klientów, firma skupia się na oferowaniu wysokiej jakości, bezpieczeństwa i pewności dostaw ciepła systemowego, przy jednoczesnym utrzymaniu konkurencyjnych cen usług. Równocześnie PE kładzie ogromny nacisk na minimalizowanie wpływu na środowisko, rozwijając efektywne systemy ciepłownicze i wdrażając nowoczesne technologie.

Działalność Zrównoważona w Trzech Kluczowych Obszarach

1. Produkcja energii a środowisko
PE nie tylko dostarcza energię, ale również aktywnie działa na rzecz ochrony środowiska. Poprzez modernizacje źródeł wytwórczych, m.in. zainstalowanie kolektorów słonecznych i fotowoltaiki, firma skutecznie ogranicza emisję CO2 i innych szkodliwych substancji. Obecnie trwająca budowa kogeneracji gazowej o mocy 8 MWe to kolejny krok w kierunku zastępowania tradycyjnych źródeł energii bardziej ekologicznymi rozwiązaniami.

2. Społeczna odpowiedzialność biznesu

PE aktywnie uczestniczy w życiu społeczności lokalnej. Realizując projekty edukacyjne, sponsoring biegów i konkursów ekologicznych dla dzieci, firma angażuje się w budowanie pozytywnego otoczenia. Współpraca z instytucjami edukacyjnymi, takimi jak Akademia Nauk Stosowanych Mazovia oraz Uniwersytetem w Siedlcach, ukierunkowuje na rozwój młodych talentów i wspieranie praktyk zawodowych.

3. Zaangażowanie pracowników

PE zdecydowanie stawia na zaangażowanie pracowników. Programy motywacyjne, świadczenia płacowe i pozapłacowe, możliwości samorozwoju poprzez szkolenia i kursy językowe to tylko część środków mających na celu zmotywowanie zespołu. Pracownicy mają swój udział w decyzjach dotyczących firmy, uczestnicząc w spotkaniach z zarządem, a także mają możliwość wybierania reprezentantów w Radzie Nadzorczej.

Solidność pracodawcy – nagroda Solidny Pracodawca Roku
Otrzymanie prestiżowej nagrody Solidny Pracodawca Roku potwierdza, że PE to firma, która nie tylko dostarcza niezbędne usługi energetyczne, ale również dba o swoich pracowników, środowisko oraz społeczność lokalną. Laureaci tej nagrody są uważani za najbardziej wiarygodnych i rzetelnych pracodawców, co przekłada się na korzyści w relacjach biznesowych oraz prestiż w oczach klientów i kontrahentów. – Zdobycie tytułu Solidny Pracodawca 2023 jest dla naszego przedsiębiorstwa bardzo dużym wyróżnieniem. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za docenienie naszych starań o rozwój naszych pracowników, jak również o otaczające nas środowisko. Tytuł Solidny Pracodawca 2023 daje nam stabilność i utwierdza w przekonaniu, że działamy w dobrym kierunku dla dobra pracowników i społeczeństwa – mówi Marzena Komar, Prezes Zarządu, Dyrektor Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach  Sp. z o.o.

Wnioski
Nagroda Solidny Pracodawca Roku to zasłużone wyróżnienie dla Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach, potwierdzające zaangażowanie w zrównoważony rozwój, troskę o pracowników oraz świadomość społeczną. Firma ta nie tylko dostarcza energię, lecz także inspiruje innych do podejmowania działań, które przyczyniają się do lepszego jutra.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email