Elemont SA – po raz kolejny Solidnym Pracodawcą

Elemont SA został laureatem prestiżowego konkursu Solidny Pracodawca Roku. Tytuł przyznawany jest przedsiębiorstwom, które w swojej działalności kładą szczególny nacisk na dbałość o warunki pracy oraz rozwój pracowników, a także wyróżniają się wysoką jakością świadczonych usług. Elemont SA odnotowuje sukcesy w każdym z tych obszarów.

Właściwe napędzanie energii zespołu

Gruntem polityki personalnej Elemont SA jest cykliczne wspieranie rozwoju pracowników, które realizowane jest poprzez zbudowanie systemu wewnętrznych szkoleń rozwojowych oraz dofinansowywanie nauki i kursów służących podnoszeniu kwalifikacji.  Kolejnym, niezmiernie istotnym założeniem, jest zapewnienie stałego dostępu do atrakcyjnych benefitów. Nasi pracownicy korzystają z dofinansowania zajęć sportowych, prywatnej opieki medycznej czy ubezpieczenia grupowego. Otrzymują także prezent urodzinowy w postaci dodatkowego dnia wolnego spoza puli dni urlopowych, a w wyjątkowym świątecznym okresie prezenty trafiają nie tylko w ich ręce, ale i w ręce ich dzieci. Elemont zapewnia także możliwość udziału w różnorodnych inicjatywach społecznych czy integracyjnych. W ubiegłym roku, poprzez wspólną zbiórkę, wspieraliśmy mieszkańców Ukrainy oraz – w ramach akcji Szlachetna Paczka – jedną z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Nasze firmowe zespoły cyklicznie biorą udział w Biegu Firmowym, a w minionym roku startowaliśmy w międzyfirmowym turnieju koszykówki oraz pełniliśmy patronat na mistrzostwach nording walking dla seniorów.

Wszystkie te przedsięwzięcia stwarzają pracownikom szansę na rozwój zawodowy w przyjaznym i sprzyjającym temu, a jednocześnie atrakcyjnym środowisku pracy. Wymienione inicjatywy są wynikiem przekonania, że miejsce pracy to coś więcej niż miejsce wypełniania służbowych obowiązków.

Podstawą naszego biznesu jest udział w ambitnych i ciekawych projektach, które dla pracowników są szansą na faktyczny rozwój, który w naturalny sposób pociąga za sobą możliwość awansu w strukturach organizacji. Stawiamy więc na budowanie długofalowej współpracy i doceniamy tych, którzy chcą się piąć po szczeblach kariery. Tworzenie realnych możliwości zwiększania kompetencji kadry otwiera drzwi do podejmowania przez spółkę realizacji coraz to ambitniejszych projektów, wypracowywania innowacyjnych rozwiązań dla klientów oraz pozwala na szybkie dostosowanie się do zmiennych warunków rynkowych na trudnym polskim rynku. Jest też podstawą budowy tak znakomitego zespołu, jaki udało nam się stworzyć w Elemont.

Inwestycja w młodych pracowników

W Elemont działamy ze świadomością, że kluczem do sukcesu jest nie tylko rozwój, ale i różnorodność. Jesteśmy więc otwarci na zatrudnianie osób młodych, stawiających swoje pierwsze kroki na drodze rozwoju zawodowego, dlatego chętnie przyjmujemy do zespołów osoby bez doświadczenia, którym oferujemy wsparcie w procesie pozyskania wiedzy i umiejętności. Firma intensywnie angażuje się we współpracę ze szkołami i z uczelniami, gdzie oprócz wiedzy technicznej i dydaktycznej promuje wśród młodych ludzi etykę biznesu i jego odpowiedzialność wobec otaczającego świata. Wspieramy merytorycznie i finansowo wiele inicjatyw studenckich czy działania kół naukowych na uczelniach technicznych w Opolu, we Wrocławiu oraz w Katowicach. Finansujemy realizację studenckich projektów i inicjatyw, ale pracujemy także na poziomie szkół średnich. Każdego roku Technikum Elektryczne w Opolu otrzymuje od nas nowe narzędzia, które wyposażają ich pracownie.

Wdrażanie nowoczesnych technologii i troska o środowisko naturalne

Jako nowoczesna firma wdrażamy unikatowe rozwiązania i technologie związane z OZE. W każdym naszym projekcie kładziemy szczególny nacisk na bezpieczeństwo pracy na terenie prowadzonych budów, a także na kwestie związane z ochroną środowiska. Poprzez prowadzone realizacje jesteśmy aktywnie zaangażowani w proces transformacji energetycznej kraju. Oferujemy kompleksowe rozwiązania wytwarzania i magazynowania energii, budujemy instalacje termicznego przekształcania odpadów, wdrażamy technologie oczyszczania spalin, zapewniając tym samym bezpieczeństwo energetyczne dla Polski. Posiadamy bogate doświadczenie w projektach „pod klucz”, budując kompleksowo nowoczesne instalacje kogeneracyjne i elektrociepłownie w oparciu o silniki, turbiny i kotły gazowe. Troska o środowisko to ważny element naszej codziennej pracy, który realizujemy nie tylko poprzez wielkie projekty, ale także dzięki drobnym acz ważnym inicjatywom – segregując na co dzień śmieci w naszych biurach czy korzystając z ekologicznych produktów marketingowych.

Inwestycja w kapitał zespołu dźwignią rozwoju biznesu

Jesteśmy świadomi, że realizacja tych niezmiernie istotnych dla Polski projektów to efekt pracy wykwalifikowanej i zaangażowanej kadry, dlatego szczególnie pochylamy się nad wszystkimi kwestiami związanymi ze wsparciem rozwoju pracowników. Dodatkowym wyzwaniem w realizacji tych założeń jest fakt, że nasze biura znajdują się w trzech różnych miastach, a gros zespołu pracuje w biurach budów rozproszonych na terenie całego kraju. Tym bardziej cieszymy się, że nasze wysiłki w tym obszarze zostały zauważone i docenione. Tytuł Solidnego Pracodawcy to dowód na to, że nasz wkład włożony w tworzenie dobrego miejsca pracy to solidny grunt do budowania wieloletniej współpracy i mocnego zespołu, jaki niewątpliwie tworzą pracownicy naszej firmy. Nie ustajemy w dążeniach, by naszej kadrze zapewniać odpowiednie warunki pracy, bo wiemy, że firma to ludzie, którzy ją tworzą. Nagroda Solidnego Pracodawcy trafia do nas już po raz piąty z rzędu, co stanowi nie tylko wyróżnienie, ale także zobowiązanie do dalszej rzetelnej pracy względem wszystkich członków załogi Elemont.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email