Nazwa.pl otrzymała tytuł złoty Laur Klienta 2022

Spółka nazwa.pl jest najczęściej wybieranym dostawcą hostingu w chmurze i jedynym polskim rejestratorem domen posiadającym łącznie 3 akredytacje: NASK, EURid i ICANN. Dostarczane przez nią innowacyjne rozwiązania IT na co dzień ułatwiają przedsiębiorcom prowadzenie biznesu w sieci i wyznaczają trendy rozwoju dla branży IT. Każdy klient nazwa.pl może liczyć na profesjonalną całodobową pomoc techniczną, świadczoną nie tylko przez e-mail, infolinię oraz czat, lecz także za pośrednictwem grup dyskusyjnych w mediach społecznościowych. Ogromne zaufanie, jakim cieszy się nazwa.pl, znalazło potwierdzenie w przyznanej jej nagrodzie Laur Klienta 2022.

Strategia nazwa.pl opiera się przede wszystkim na ciągłym rozwoju technologicznym. W ostatnim czasie firma zasłynęła m.in. uruchomieniem własnej sieci CDN, stając się tym samym pierwszym polskim dostawcą hostingu, który może pochwalić się takim rozwiązaniem oraz wyznaczając kierunek zmian dla całej branży. Hosting w chmurze, który oferuje nazwa.pl, to nie tylko miejsce na umieszczenie witryny internetowej, lecz także szereg przydatnych funkcjonalności, takich jak chociażby automatyczna kompresja obrazów na stronach do polecanego przez Google formatu WebP, gwarancja bezpieczeństwa poczty e-mail dzięki ochronie za pomocą mechanizmu 2FA czy też system wykonywania automatycznych kopii bezpieczeństwa danych. Działanie nazwa.pl to nie tylko dbałość o pełne bezpieczeństwo usług, lecz także najwyższa troska o obsługę klienta. W ostatnim raporcie przedstawionym przez Instytut Badawczy MANDS pomoc telefoniczna nazwa.pl okazała się działającą najszybciej spośród infolinii innych polskich firm hostingowych. Każdego dnia 300-osobowy zespół pracowników nazwa.pl dba o to, aby każdy klient spółki mógł być spokojny o stabilność działania swojej usługi, a także – w razie potrzeby – uzyskał dla niej natychmiastowe wsparcie techniczne. Biorąc pod uwagę tylko powyższe argumenty, przyznanie Lauru Klienta 2022 dla nazwa.pl było dla kapituły nagrody w zasadzie formalnością.

Strony WWW na CloudHostingu nazwa.pl działają najszybciej

Jednym z ważniejszych rozwiązań, z których mogą korzystać klienci nazwa.pl, jest sieć Content Delivery Network. To rozbudowana infrastruktura serwerów rozmieszczonych na całym świecie, które dzięki buforowaniu elementów stron WWW przyspieszają działanie witryn należących do klientów spółki. Bardzo dużą zaletą tej technologii jest jej automatyczna konfiguracja z CloudHostingiem oraz to, że kontrola nad poprawnym działaniem całości, począwszy od utrzymania plików na serwerze, a skończywszy na udostępnianiu ich na drugim końcu świata, leży po stronie nazwa.pl.
Poszczególne węzły CDN nazwa.pl rozmieszczone są w strategicznych dla ruchu internetowego miejscach w Polsce, Europie i USA. W początkowej fazie budowy sieci były one zlokalizowane głównie zagranicą, jednak biorąc pod uwagę fakt, że 80% zapytań o rodzime serwisy internetowe pochodzi z terytorium naszego kraju, nazwa.pl postanowiła uruchomić dodatkowe punkty obecności w wielu miastach w Polsce. Tak powstały węzły CDN nazwa.pl w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i we Wrocławiu. Ich lokalizacja została starannie rozplanowana, aby szybkość wczytywania witryn dla każdego internauty w naszym kraju była zawsze jak największa. To duży sukces spółki, dzięki któremu setki tysięcy stron utrzymywanych na serwerach nazwa.pl zyskało dodatkowe przyspieszenie. Warto podkreślić, że spółka, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich użytkowników sieci, postanowiła w 2022 roku udostępnić usługę CDN nazwa.pl także dla właścicieli serwerów dedykowanych, VPS i hostingów w innych firmach.

Bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu

Ochrona danych i bezpieczeństwo świadczonych przez nazwa.pl usług od ponad 25 lat wykraczają poza standardy obowiązujące w rodzimej branży IT. Z istotnych rozwiązań warto wskazać chociażby na kompleksowe zabezpieczenie 2FA dla poczty elektronicznej, które oferuje wyłącznie nazwa.pl.
Mechanizm 2FA wprowadza dodatkowy element sprawdzający uprawnienie osoby chcącej odczytać wiadomości e‑mail do korzystania z danej skrzynki. Oprócz podania loginu i hasła, użytkownik poczty musi autoryzować swój dostęp za pomocą wiadomości SMS lub kodu z aplikacji Google Authenticator. W ten sposób maile klientów nazwa.pl
są chronione niezależnie od tego, czy do ich odczytu używany jest webmail, czy też program na komputerze lub smartfonie. Uwierzytelnienie dwufaktorowe odgrywa ogromną rolę w bezpieczeństwie usług realizowanych za pośrednictwem sieci, dlatego warto z niego korzystać w każdej sytuacji. Wszyscy słyszymy o problemach, jakie mogą pojawić się, gdy dostęp do kont e-mail otrzyma ktoś niepowołany. Po co więc ryzykować?
Oczywiście bezpieczeństwo IT ma różne oblicza. Oprócz mechanizmu 2FA dla poczty, jest nim na przykład backup plików strony WWW i wiadomości mailowych na wypadek ich niezamierzonego usunięcia lub modyfikacji. Klienci nazwa.pl mają możliwość wykonywania automatycznych kopii zapasowych danych z serwerów CloudHosting wg definiowanego przez siebie harmonogramu i przywracania ich w razie potrzeby na serwer dosłownie kilkoma kliknięciami myszki. W celu zapewnienia pełnej ochrony backupy umieszczane są na macierzach w innym Data Center niż to, które obsługuje hosting z plikami źródłowymi.

Stały rozwój oferowanych usług

Spółka nazwa.pl jest najchętniej wybieraną firmą hostingową w Polsce. Z jej usług skorzystało do dziś ponad 1 000 000 klientów, rejestrując ponad 5 000 000 domen, uruchamiając ponad 500 000 usług hostingowych i aktywując przeszło 1 000 000 certyfikatów SSL. Nie ma wątpliwości, że nazwa.pl to usługodawca wyznaczający standardy w polskim internecie. Zaufanie klientów do spółki buduje też fakt, że w każdej chwili, chcąc uzyskać jakąkolwiek odpowiedź na pytanie związane z usługą, mogą oni liczyć na połączenie z konsultantem infolinii w ciągu kilku sekund! Zdobycie prestiżowego tytułu Laur Klienta 2022 stanowi potwierdzenie wiarygodności i rzetelności działań podejmowanych przez nazwa.pl każdego dnia, niezmiennie od ponad 25 lat.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email