II Kongres Przyszłości: Wykorzystajmy tę szansę!

Jedynie 2 tygodnie pozostały do II Warmińsko-Mazurskiego Kongresu Przyszłości. Choć to dopiero druga edycja, impreza już zyskała miano najważniejszej w regionie i niepowtarzalnej w skali całego kraju! Co czyni Kongres tak wyjątkowym?

Nowatorskie podejście

W Polsce mamy coraz więcej świetnych i bardzo ciekawych konferencji, a każda poświęcona jest jednej tematyce, konkretnemu zagadnieniu. To ich duży plus, a jednocześnie pewne ograniczenie. Patrząc na dzisiejszy biznes, bardzo potrzebujemy nie tylko ekspertów o wąskich specjalizacjach, ale przede wszystkim ludzi wielozadaniowych, którzy reprezentują kompleksowe podejście do postawionych przed nimi zadań. Takie możliwości otwiera przed nimi II Kongres Przyszłości. Jak mówi prezes Grupy WM Jarosław Tokarczyk – organizator Kongresu: – To szansa na zaczerpnięcie inspiracji i potężnej dawki wiedzy z wielu różnych dziedzin: marketingu, nowych technologii, prowadzenia start-upów, działania w samorządach czy dbania o własne zdrowie. Można powiedzieć, że każdy z uczestników Kongresu ma możliwość wejść poziom wyżej w każdej sferze rozwoju. To istotne zwłaszcza dla osób, które zaczynają swoją przygodę z biznesem.
Olsztyn długo czekał na wydarzenie tej kategorii. O wadze i roli Kongresu Przyszłości niech świadczą choćby goście, którzy będą w nim uczestniczyli. Przede wszystkim Günter Verheugen, jako ówczesny komisarz Komisji Europejskiej ds. Rozszerzenia Unii Europejskiej odegrał jedną z najważniejszych ról przy naszym wejściu do europejskiej wspólnoty. Jest z pewnością jednym z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych polityków w Europie.
Uczestnicy II Kongresu Przyszłości będą mieli okazję usłyszeć Henrykę Bochniarz. Wystąpienie ikony polskiego biznesu będzie cenną lekcją szczególnie dla licznie obecnych młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają prowadzić własne biznesy. Możliwość czerpania wiedzy bezpośrednio od tak doświadczonej i energicznej osoby jest dla nich dużą szansą.
Tegoroczna edycja Kongresu Przyszłości będzie dwudniowa. Przez ten czas wszyscy goście będą mogli uczestniczyć w wybranych przez siebie panelach i spotkaniach. Duży nacisk organizatorzy Kongresu kładą na część warsztatową. Dzięki niej będzie można zdobyć od razu praktyczne doświadczenie. W ten sposób poznają zagadnienia sprzedaży przez social media oraz wykorzystania wideo w marketingu społecznościowym.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Steve Jobs mawiał, że nie warto być najbogatszym człowiekiem na cmentarzu. Miał w tym wiele racji.
– Dziś możemy zaobserwować, – mówi Beata Tokarczyk, pełnomocnik zarządu ds. operacyjnych – jak wielu młodych przedsiębiorców bez reszty poświęca się swojemu biznesowi. Podnoszą swoje kompetencje zawodowe, zyskują nowe umiejętności – ale po drodze zapominają o życiowej równowadze. Gubią gdzieś troskę o własne zdrowie. To podwójny błąd. Z jednej strony narażają się na poważne choroby – zwłaszcza, że często jednocześnie pracują w dużym stresie. Z drugiej strony zmniejszają swoją efektywność, szybciej dopada ich zmęczenie. Dlatego na II Kongresie Przyszłości pojawi się „Wyzwanie Fit nie Fat!”.
Cykl motywacyjno-treningowy, podczas którego najlepsi trenerzy fitness i propagatorzy zdrowego stylu życia najpierw spróbują przekonać gości, że warto dbać o zdrowie, a następnie poprowadzą dla nich specjalne treningi. Wśród prowadzących zobaczymy gwiazdy Youtube i Facebooka Qczaja, Joannę Kajsturę (Fit Matka Wariatka), czy znaną z programów telewizyjnych Katarzynę Bosacką.

Bez gorsetu

„Bez gorsetu!” to wyjątkowy panel w ramach Kongresu Przyszłości, dedykowany wszystkim paniom. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczestniczek Kongresu. Porusza palącą kwestię równowagi pomiędzy realizacją zawodową a osobistą i rodzinną. Panie biorące udział w wydarzeniu będą miały okazję spotkać Dorotę Wellman, Iwonę Guzowską, Iwonę Pavlovic, Danutę Bujok, czy Grażynę Wolszczak. Zaproszeni goście podzielą się swoimi historiami i doświadczeniem. Opowiedzą, jak podbiły świat biznesu, showbiznesu, a nawet bokserskiego ringu.

Przyszłość dzieje się dziś

Rozwój technologii jest dziś najszybszy w historii. To jeden z powodów, dla których ta sfera już po raz drugi stanowi jeden z filarów Kongresu Przyszłości. Jednym z najważniejszych wątków poruszanych przez zaproszonych gości będzie technologia blockchain i jej zastosowanie w biznesie. Uczestnicy tego panelu będą mieli okazję spotkać się z Pawłem Tkaczykiem, jednym z najbardziej kreatywnych i wpływowych ludzi polskiej reklamy. Opowie on o tym, jak technologia zmienia marketing. A że zmienia oblicze reklamy, to odczuwamy wszyscy, choć nie zawsze jesteśmy tego w pełni świadomi. Dość powiedzieć, że telefony, które nosimy w kieszeniach, mają większą moc obliczeniową niż pierwsze superkomputery, a to właśnie mobile jest najprężniej rozwijającą się gałęzią reklamy.
Ważnym zagadnieniem poruszanym podczas bloku poświęconego nowym technologiom będą media społecznościowe oraz wszystko, co się z nimi wiąże. Nie zapominamy też o możliwościach, jakie płyną z coraz większej popularyzacji gamingu. Zadbają o to Piotr Bombol i Łukasz Turkowski z Gameset. Dawid Frank, jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów opowie, w jaki sposób zdobyć sławę na platformie Youtube.

Chcemy zarabiać więcej

Wszyscy chcemy więcej zarabiać. W związku z tym organizatorzy II Kongresu Przyszłości przewidzieli specjalny i bardzo atrakcyjny blok dyskusji związanych z gospodarką. W ramach tego spotkania uczestnicy Kongresu będą mieli okazję wysłuchać zarówno doświadczonych biznesmenów z Warmii i Mazur, jak i tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie. Warmińsko-Mazurskie to bardzo trudny rynek i wielu początkujących przedsiębiorców woli przenieść się do większych ośrodków, jak Warszawa czy Trójmiasto. Ale równocześnie wielu pokazuje, że biznes polega właśnie na pokonywaniu trudności. Podzielą się z nami swoimi doświadczeniami i sposobem na sukces.

Zmiana – jedyna pewna rzecz

II Kongres Przyszłości stwarza uczestnikom ogromne szanse na rozwój lub założenie własnej działalności, zaczęcie troski o zdrowy styl życia lub wejście w świat nowych technologii. Aby to wszystko zrealizować, potrzebujemy ogromnej dawki motywacji i sprawdzonych sposobów na samodyscyplinę. Z pomocą przyjdą nam kolejni prelegenci Kongresu, czyli Jakub B. Bączek (trener mentalny polskich złotych siatkarzy, przedsiębiorca, podróżnik oraz jeden z najbardziej utalentowanych mówców motywacyjnych w Europie) oraz Łukasz Jakubiak, znany ze swojego programu na Youtube oraz prowadzenia spotkań motywacyjnych. Nikt z nich nie zmieni się za nas, ale pokażą nam, w jaki sposób przygotować się i skutecznie przeprowadzić zmianę życiowych nawyków oraz zmotywować się do realizacji celów. Tradycyjnie już to jeden z najbardziej obleganych przez uczestników punktów Kongresu Przyszłości.

Bezcenne doświadczenie

Mając w pamięci pierwszą edycję oraz agendę czerwcowego Kongresu Przyszłości, trzeba stwierdzić, że to przede wszystkim niesamowita okazja spotkania wyjątkowych ludzi. Przedsiębiorcy, naukowcy, trenerzy, mówcy motywacyjni i samorządowcy będą dzielili się z nami swoim bogatym doświadczeniem. My dziś często nie doceniamy takich spotkań zgodnie twierdzą państwo Tokarczyk. Wielu początkujących przedsiębiorców jest przekonana, że wystarczy przeczytać kilka książek, żeby zdobyć kompletną wiedzę w jakiejś dziedzinie. Wiedza teoretyczna jest ważna, ale nic nie zastąpi doświadczenia. A na Kongresie właśnie na dzielenie się doświadczeniem organizatorzy kładą największy nacisk.
II Warmińsko-Mazurski Kongres Przyszłości już 7-8 czerwca w Olsztynie. Na stronie www.KongresPrzyszlosci.pl istnieje jeszcze możliwość nabycia karty wstępu.

Bartosz Orliński

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email