To Ty DECYDUJESZ, w jakim środowisku chcesz żyć

Ogólnopolski program bezpłatnych odbiorów elektroodpadów.
Na pewno każdy z nas choć raz zadał sobie pytanie, jak pozbyć się starej lodówki, pralki czy innego dużego AGD? Gdzie można za darmo oddać ten stary i zużyty sprzęt? I czy duże elektrośmieci w ogóle można oddać, nie wychodząc z domu i nie ponosząc żadnych kosztów? Jak się okazuje, można i wbrew pozorom oddanie starej lodówki, pralki lub kuchenki do utylizacji nie jest trudnym zadaniem.

Najłatwiejszym i dostępnym dla wszystkich mieszkańców Polski sposobem jest oddanie niepotrzebnego urządzenia do REMONDIS Electrorecycling w ramach projektu DECYDUJESZ.pl Jest to usługa bezpłatnego odbioru zużytych urządzeń elektrycznych bezpośrednio z gospodarstw domowych, działająca dzięki współpracy REMONDIS i Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Electro-System S.A. Usługa ma na celu ułatwienie prawidłowego pozbycia się wielkogabarytowych elektroodpadów, których wyniesienie może stanowić problem ze względu na ich rozmiar i wagę. Pracownicy REMONDIS Electrorecycling przyjmują zgłoszenie od mieszkańców na specjalnie utworzonej infolinii i ustalają dogodny dla mieszkańca termin odbioru. Zgłoszenie może być dokonane telefonicznie pod numerem 32 737 85 87 lub mailowo na adres:
decydujesz@remondis.pl. Warto podkreślić, że przy okazji odbioru sprzętu wielkogabarytowego można oddać również inne drobne elektrośmieci, które znajdują się w domu. Warunkiem jest to, aby ten drobny sprzęt zmieścił się we wnętrzu oddawanego dużego AGD. Czas realizacji usługi wynosi do 5 dni roboczych.
Warto podjąć właściwą decyzję o tym, co zrobimy z naszymi elektroodpadami! Wszelkie szczegóły, opis projektu oraz regulamin odbiorów znajdują się na stronie www.DECYDUJESZ.pl.

Co obejmuje usługa?

Przyjęcie i obsługę zgłoszenia, w tym ustalenie dogodnego terminu odbioru. Odbiór elektrośmieci bezpośrednio z mieszkania. Wyniesienie, załadunek na nasz samochód oraz transport do zakładu przetwarzania. Recykling zużytych urządzeń zgodnie z najwyższymi standardami ochrony środowiska.

Projekt DECYDUJESZ.pl promuje ekologiczne nawyki przez wskazywanie potrzeby selektywnej zbiórki urządzeń i zwiększanie ilości zużytego sprzętu trafiającego we właściwe miejsce w celu jego dalszego przetworzenia zgodnie z obowiązującymi przepisami. Najważniejszą zasadą, o której wciąż przypominamy, jest aby nie wystawiać elektrośmieci do śmietnika!
Warto podkreślić, że kampania DECYDUJESZ.pl zdobyła II miejsce w konkursie „Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2017” w kategorii „EKO-Hit Usługa”.

Inne zasady prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem:

Zlecenie odbioru elektroodpadów specjalistycznej firmie np. w programie DECYDUJESZ.pl.
Oddanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w miejscu dostawy nowego sprzętu na zasadzie 1 za 1 (np.: telewizor za telewizor).
Pozostawienie małogabarytowego zużytego sprzętu w dużym markecie bez konieczności kupowania nowego.
Pozostawienie ZSEE w gminnym punkcie zbierania (PSZOK) – informacja o tym powinna znajdować się na stronie internetowej urzędu gminy.
Pozostawienie w serwisie, gdy okaże się, że naprawa jest niemożliwa lub nieopłacalna.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email