Wspólnie pracujemy na sukces

Już po raz szósty firma Denckermann została nagrodzona tytułem Solidny Pracodawca Roku. Jest to doskonały przykład tego, jak zaangażowanie i konsekwentne realizowanie polityki zarządzania opartej na bezpieczeństwie oraz rozwoju spotyka się z docenieniem.


– Naszym sekretem jest wyważony system zarządzania spółką, który z jednej strony w klarowny sposób daje jasne wytyczne menedżerom przy podejmowaniu przez nich decyzji, a z drugiej strony stawia na szeroko pojętą samodzielność pracowników. Dbamy o atmosferę w firmie, motywację i dobre relacje interpersonalne – mówi Aleksandra Wolszczak – Dyrektor operacyjny i HR.
Wnioskować więc można, iż jednym z filarów sukcesu spółki Denckermann jest równowaga. Od dawna znany jest termin work-life balance. Wielu pracodawców już na etapie ogłoszeń rekrutacyjnych zapewnia swoich kandydatów, iż ich organizacja troszczy się o zachowanie tego elementu. Nie jest to jedyny obszar, w którym zachowanie równowagi przynosi korzystne skutki. Zrównoważone zarządzanie zasobami ludzkimi jest równie kluczowe, a jednostki które to rozumieją stają się elitarne.
Firma Denckermann w swojej polityce jasno podkreśla wartość zarządzania przez równowagę. Organizując szkolenia swoim pracownikom firma stwarza środowisko, w którym mogą się rozwijać, poszerzać swoją wiedzę oraz pogłębiać zainteresowania. Co niezwykle istotne i stanowi przykład zarządzania przez równowagę, to by wraz ze wzrostem kompetencji pracowników pozwalać im na coraz większą autonomię w podejmowaniu decyzji. Działając w ten sposób pracownicy mają szanse w praktyczny sposób wykorzystywać zdobyte umiejętności, ale również budować pewność siebie. Jest to w końcu świetny sposób na kształtowanie się pozytywnych relacji między organizacją a pracownikiem. Powierzanie kolejnych projektów pracownikom, w których wiedzą, iż ich zdanie ma znaczenie, a powodzenie przedsięwzięcia leży w ich rękach, prowadzi do tak zwanej pozytywnej odpowiedzialności. Jest to niezwykle istotne, gdyż coraz częściej w świecie HR pracownicy podkreślają, jak ważne jest dla nich poczucie sprawczości.
Niewątpliwie w Denckermannie wiedza ta jest nie tylko znana, ale przede wszystkim praktykowana. Pracownicy wspólnie z zarządem co roku prowadzą firmę ku kolejnym sukcesom. Wspólnie przetrwali zmiany, które przyniosła pandemia i wspólnie troszczą się o to, by ich organizacja stawała się coraz efektywniejsza.
Niewątpliwie taka postawa zasługuje na uznanie, czego dowodem jest tytuł Solidnego Pracodawcy Roku 2021, którego zdobycia serdecznie gratulujemy.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email