Dla nas natura to coś więcej niż źródło inspiracji

„Oddać naturze to, co od niej dostajemy” – tak brzmi jedna z naczelnych wartości francuskiej marki Yves Rocher, pochodzącej z bretońskiego miasteczka La Gacilly. Zasada ta została sformułowana już w 1959 roku przez założyciela firmy, którego imię i nazwisko do tej pory jest oficjalną nazwą marki.

Zrównoważony rozwój, sprawiedliwy handel, ekologiczna uprawa roślin, wsparcie w sadzeniu lasów w różnych zakątkach świata oraz trzy pokolenia rodziny Rocher, zarządzające marką od kilkudziesięciu lat – to wszystko czyni Yves Rocher czymś więcej niż zwykłą firmą kosmetyczną.
Yves Rocher nieustannie stara się eliminować negatywny wpływ produkcji kosmetyków na środowisko. Dzięki swoim staraniom, takim jak regularna ocena procedur produkcyjnych czy skrupulatne dobieranie odpowiednich partnerów biznesowych, firmie udaje się wypełniać to założenie i sprzedawać kosmetyki, które są dobre nie tylko dla skóry, ale również dla planety. Wszystkie opakowania są sprawdzane pod kątem ich przyjazności dla środowiska, a marka stale ogranicza zużycie surowców ze źródeł nieodnawialnych i stawia na materiały nadające się do recyklingu.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email