Kantor Walutowy Alior Banku po raz trzeci z rzędu ze złotym Laurem Klienta

Jednym z filarów oferty walutowej Alior Banku są Internetowe Platformy Walutowe, które pozwalają klientom na samodzielną wymianę walut on-line z dowolnego miejsca na świecie. Flagową platformą wymiany walut oferowaną przez bank jest nagrodzony złotym Laurem Klienta po raz trzeci Kantor Walutowy Alior Banku.

Kantor Walutowy dostępny jest na stronie Alior Banku (https://kantor.aliorbank.pl/) oraz przez aplikację mobilną dla systemów operacyjnych IOS i Android. Dużym udogodnieniem jest fakt, że aby skorzystać z oferty Kantoru Walutowego, nie ma konieczności posiadania innych produktów w Alior Banku, jak np. ROR.

Kantor Walutowy to platforma w dużym stopniu niezależna, a jednocześnie udostępniająca szereg funkcjonalności w jednym miejscu, takich jak np. bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunków w 21 walutach, całodobowa wymiana walut po atrakcyjnych kursach oraz bezpłatne przelewy zakupionych środków. Klienci nie muszą na bieżąco śledzić kursów wymiany dzięki dostępności zleceń walutowych. Mogą sami zdefiniować kurs po jakim chcą dokonać wymiany, a gdy osiągnie on wyznaczony poziom to transakcja zostanie zawarta. Do rachunków w Kantorze Walutowym możliwe jest bezpłatne wydanie karty wielowalutowej, która pozwala na płatności w blisko 160 walutach, a do tego sama rozpoznaje walutę płatności i pobiera środki z właściwego rachunku. Wśród szeregu funkcjonalności dodatkowych dostępnych w Kantorze Walutowym klienci mogą zakupić ubezpieczenie turystyczne oferowane w trzech wariantach.

Kantor Walutowy powstał w 2012 r. jako pierwszy bankowy, w pełni internetowy kantor wymiany walut. W kolejnych latach banki masowo zaczęły wprowadzać na rynek własne platformy wymiany walut. Alior Bank, tworząc niemal 11 lat temu Kantor Walutowy, wyprzedził ten trend stając się pionierem na nowoczesnym rynku wymiany walut.

Mimo ugruntowanej pozycji rynkowej, bank – wykorzystując analizy typu User Experience – regularnie wprowadza nowe udogodnienia, tak aby uczynić Kantor Walutowy jeszcze bardziej funkcjonalnym. W 2022 r. wprowadzono m.in. dodatkowe powiadomienia (o obciążeniu rachunku, nieudanej autoryzacji transakcji i upłynięciu czasu na jej autoryzację) oraz przypomnienie o końcu ważności dokumentu tożsamości, jak i opcję samodzielnej aktualizacji jego danych. Jedną z najistotniejszych zmian było wprowadzenie systemu transakcyjnego (WWW) oraz aplikacji mobilnej Kantoru Walutowego w języku ukraińskim. W ramach dodatkowego wsparcia wdrożona została też specjalna oferta wymiany walut dla obywateli Ukrainy.

Z roku na rok bank powiększa bazę klientów Kantoru Walutowego, obecnie jest ich ponad pół miliona. Ich liczba w samym tylko 2022 r. wzrosła o niemal 70 tysięcy. Jednym z priorytetów banku jest rozwój bankowości mobilnej. W styczniu 2023 r. liczba użytkowników przekroczyła 200 tys., a niemal 70% operacji w Kantorze Walutowym dokonywana była za pośrednictwem aplikacji.

Od początku funkcjonowania Alior Bank stawiał na innowacyjność. W ostatnich latach klienci stopniowo odchodzą od tradycyjnej bankowości na rzecz kanałów elektronicznych. Pandemia przypieczętowała ten proces. Filozofia funkcjonowania Kantoru Walutowego Alior Banku, jak i platform walutowych znakomicie wpisuje się w trend digitalizacji bankowości. Dowodem na to są osiągane wyniki. Ostatni rok ubiegł bowiem pod znakiem dynamicznego rozwoju. Obroty wzrosły o ponad 40%, liczba transakcji kartowych o ponad 80%. Elastyczne podejście do rozwoju produktu dało efekty w postaci dynamicznego wzrostu.

Od prawie 11 lat umożliwiamy naszym klientom samodzielną, szybką i wygodną wymianę walut poprzez Kantor Walutowy. Jednak mając świadomość dynamicznie zmieniającego się otoczenia biznesowego, ciągle udoskonalamy swoją ofertę, często wyznaczając trendy rynkowe mówi Tomasz Dośpiał, Dyrektor Działu Walutowych Platform Transakcyjnych Alior Banku i dodaje, że w jego ocenie największym sukcesem Kantoru Walutowego jest uznanie ze strony klientów i ekspertów, czego wyrazem jest m.in. przyznany trzeci rok z rzędu złoty Laur Klienta.

Wartym odnotowania jest fakt, że złoty Laur Klienta to nie jedyne wyróżnienie. Kantor Walutowy Alior Banku regularnie uzyskuje czołowe miejsca w rankingach internetowych kantorów walutowych. Klienci doceniają go za całodobową dostępność, bardzo szeroki wachlarz dostępnych walut, wygodny dostęp przez stronę WWW i aplikację oraz jakość obsługi. Aby podziękować najbardziej aktywnym klientom i zachęcić ich do dalszej aktywności, w ramach dziesiątych urodzin Kantoru Walutowego w zeszłym roku bank przygotował kilka konkursów m.in. urodzinowy konkurs „Świętujemy 10. urodziny Kantoru Walutowego”. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody pieniężne o łącznej wartości 100 tys. zł. Aktualnie trwa konkurs „Zimowy wysyp nagród w Kantorze Walutowym”, w którym bank nagradza aż 53 laureatów, a nagroda główna wynosi 10 tys. zł.

W ofercie Alior Banku znajdują się jeszcze dwie platformy do samodzielnej wymiany walut (skierowane głównie do klientów biznesowych): Autodealing i eFX Trader. Oferta Autodealing została przygotowana dla mniejszych firm, wyróżnia ją pełna integracja z systemem bankowości elektronicznej oraz możliwość zakładania indywidualnie negocjowanych lokat. Na rynku Autodealing wyróżnia to, że dzięki usłudze API FX istnieje możliwość zintegrowania platformy z systemami wewnętrznymi klienta, dzięki czemu transakcje walutowe są jeszcze prostsze. eFX Trader to z kolei platforma dla największych i najbardziej wymagających klientów biznesowych. Umożliwia m.in. dokonywanie wymian w obrębie kilkudziesięciu par walutowych, z elastycznym terminem rozliczenia, w oparciu o kursy wymiany pobierane na bieżąco z rynku międzybankowego wymiany walut.

Oferta skarbowa Alior Banku dostępna jest w oparciu o kilka kanałów dystrybucji. Poza platformami walutowymi bank udostępnia również bardziej tradycyjną formę zawierania transakcji walutowych – poprzez telefoniczny kontakt z dealerem. Oba obszary ściśle ze sobą współpracują, co obok innowacyjności i otwarcia na klienta jest jednym ze źródeł naszego sukcesu rynkowego – podsumowuje Paweł Jastrzębski, pełniący obowiązki Dyrektora Departamentu Skarbu.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email