Rośnij w siłę z EKOPLON!

Firma EKOPLON zdobywa tytuł Solidny Pracodawca Roku! Jest to doskonała okazja, żeby przybliżyć sylwetkę polskiej, rodzimej firmy i opowiedzieć o jej najmocniejszych stronach. EKOPLON jest dostawcą kompleksowych rozwiązań dla rolnictwa obecną na rynku już ponad 30 lat. W tym czasie świętokrzyska firma osiągała liczne sukcesy budując silną pozycję na rynku. Filarami sukcesu firmy są w 100% polski kapitał, wysokiej jakości produkty, zaufanie klientów oraz profesjonalna kadra. O drodze do sukcesu i sposobie tworzenia wyróżniającej się organizacji opowiada Dyrektor Generalny spółki – Przemysław Łopaczewski.

– Są Państwo obecni na rynku ponad 30 lat, jest to niewątpliwie powód do dumy, proszę przybliżyć historię firmy?
– Rozpoczęliśmy działalność jako producent nawozów dolistnych – pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie. Wraz z rozwijającym się rynkiem precyzyjnego rolnictwa budowaliśmy swoją pozycję rynkową. 20 lat temu uzupełniliśmy ofertę o środki żywienia zwierząt stając się ważnym graczem na tym rynku. Obecnie zaspakajamy potrzeby zarówno profesjonalnych producentów roślin, jak i zwierząt. Uzupełnieniem naszej działalności jest ferma doświadczalna przeznaczona dla brojlerów kurzych oraz nowoczesna ferma komercyjna, gdzie produkujemy prawie 1 mln brojlerów rocznie.
– Poza polskim rynkiem są Państwo obecni w 17. krajach, proszę opowiedzieć jak kształtowała się ekspansja zasięgu działalności?
– Rynek nawozów dolistnych jest na świecie stosunkowo młody i rośnie wraz z rozwojem specjalistycznych segmentów jak warzywnictwo, sadownictwo czy wspomniane rolnictwo precyzyjne. Byliśmy w stanie otwierać dla nas rynki sąsiadujące z naszym krajem, później zwróciliśmy się ku Europie Południowej oraz Ameryce Środkowej. Obecnie jesteśmy na etapie eksploracji dojrzałych rynków Europy Zachodniej.
– W swojej ofercie posiadają Państwo szereg produktów dla rolnictwa, co stoi za sukcesem Państwa produktów?
– Źródła sukcesu są dwa – głęboka znajomość rynku i wspólne z klientami odkrywanie potrzeb oraz innowacja płynąca z nauki. Współpracujemy z wiodącymi instytutami zajmującymi się nawożeniem i ochroną roślin, jak też z uczelniami rolniczymi Europy. Wspólnie z nimi jesteśmy zaangażowani w wiele projektów rozwojowych finansowanych i wspieranych przez UE.
– Zostali Państwo nagrodzeni tytułem Solidny Pracodawca Roku, co oznacza dla Państwa to wyróżnienie?
– Firma to ludzie, jak mawiał Richard Branson „zadbaj o pracowników, oni zadbają o klientów”.Wyróżnienie to jest dla nas dowodem, że ścieżka, jaką podążamy jest właściwa.
– Można jednoznacznie stwierdzić, że firma osiągnęła sukces zarówno w rozumieniu ekonomicznym, jak i na szczeblu prowadzonej polityki personalnej, jakie kolejne cele stawia przed sobą zarząd?
– Patrząc na dynamiczne otoczenie, w jakim znajduje się biznes, chcemy, aby nasza organizacja była zwinna, elastyczna i bardzo efektywna kosztowo. Te cele skłaniają do rozwoju kompetencji zespołu oraz dbania o nowoczesne wyposażenia i metody pracy. To nasze cele.
– Doświadczenie i rozwój są to bez wątpienia terminy, które można przypisać firmie EKOPLON. Są to też istotne fundamenty każdej organizacji, która chce osiągać znamienite wyniki, warto o tym pamiętać. Dziękuję za rozmowę.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email