SIG z tytułem Solidny Pracodawca 2021

Firma SIG Sp. z o.o. została nagrodzona tytułem Solidny Pracodawca 2021 w kategorii ogólnopolskiej. Dystrybutor materiałów budowlanych został uhonorowany m.in. za warunki i bezpieczeństwo pracy, mocną dynamikę zatrudnienia na przestrzeni ostatnich lat oraz społeczną odpowiedzialność biznesu.

Nagroda Solidny Pracodawca
Ro
ku stanowi potwierdzenie klarowności oraz rzetelności działania firmy SIG. Konkurs ma na celu wyłonienie oraz promocję przedsiębiorstw i instytucji najrzetelniejszych pod względem polityki zatrudnieniowej rozwiązań pracowniczych oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Wyróżnienie Solidny Pracodawca Roku przyznawane jest przez kapitułę programu na podstawie szeregu wystandaryzowanych kryteriów z wielu obszarów, które musi spełnić firma.

SIG obecny jest na polskim rynku już ponad 25 lat. Firma od początku działalności systematycznie rozwija swoją sieć sprzedaży specjalistycznych materiałów i systemów budowlanych.

W Polsce od wielu lat jesteśmy liderem na rynku, zdecydowanie wyróżniamy się dbałością o bezpieczeństwo i warunki pracy naszych pracowników oraz ściśle z tym powiązaną jakością zarządzania. Jestem dumny, że mogę zarządzać organizacją, która rozwija się z roku na rok, zwiększając uzyskiwane wyniki finansowe i stając się jednocześnie coraz lepszym pracodawcą – mówi Marcin Szczygieł, Prezes Zarządu SIG.

Lepszym, to znaczy słuchającym potrzeb swoich pracowników, zapewniającym bezpieczne środowisko pracy, poszukującym wciąż nowych rozwiązań. Przyjęty przez nas wielokanałowy model sprzedaży oraz rozwijająca się cyfryzacja procesów pozwala nam na nowoczesne działania budujące długoterminowe relacje między wszystkimi interesariuszami. Obecnie realizujemy strategię trwałego wzrostu, której główne filary to rozwój klientów i sprzedaży, sieć współpracujących oddziałów, strategiczne relacje z dostawcami, jak również wysoka produktywność, doskonała wiedza specjalistyczna i zrównoważone zachowania. Jej skuteczne wdrażanie wymaga od nas działania elastycznego, odważnego i wyróżniającego się na rynku. W ten sposób tworzymy unikatowe środowisko pracy, wspólne dla nas wszystkich – dodaje
Marcin Szczygieł.

Jednym z kluczowych elementów działalności SIG jest wspieranie pracowników w rozwoju oraz zapewnienie możliwości poszerzania ich kompetencji. 

Społeczna odpowiedzialność biznesu to dla nas przede wszystkim możliwość wykorzystania naszych najlepszych kompetencji organizacyjnych (transparentność prowadzonej działalności wykraczająca poza ustawowe obowiązki, budowanie planów rozwojowych, umiejętność współpracy) do budowania relacji z lokalnymi społecznościami. Dla mnie osobiście wyróżnienie tytułem Solidnego Pracodawcy Roku 2021 potwierdza, jak ważne, potrzebne i doceniane są prowadzone przez SIG działania wspierające rozwój pracowników i organizacji poprzez zapewnienie im możliwości udziału w różnego rodzaju formach rozwojowych: konferencjach, warsztatach, szkoleniach oraz systemowym e-learningu – mówi Katarzyna Janik, Dyrektor Personalny SIG.

Solidny Pracodawca Roku jest nagrodą przyznawaną najlepszym pracodawcom w Polsce. Uhonorowane tym tytułem są firmy, które rzetelnie i odpowiedzialnie prowadzą swoją politykę personalną, opartą o szacunek do każdego pracownika oraz przedsiębiorstwa promujące najbardziej wartościowe projekty z zakresu HR.

SIG rozpoczął swoją działalność ponad 60 lat temu w Wielkiej Brytanii, gdzie mieści się główna siedziba. Firma na polskim rynku obecna jest już od ponad 25 lat. Sieć dystrybucyjna SIG obejmuje cały kraj. Firma posiada 50 oddziałów zlokalizowanych w całej Polsce oraz nowoczesną platformę e-commerce (www.sig.pl), która dostępna jest dla klientów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. W ofercie handlowej SIG znajduje się ponad 60 tysięcy różnorodnych produktów – od drobnych narzędzi po wysokospecjalistyczne urządzenia rekuperacji, od fundamentów po dachy. Firma posiada kompleksową ofertę renomowanych marek. Od lat współpracuje z czołowymi producentami materiałów budowlanych.


Dowiedz się więcej na temat firmy SIG i poznaj aktualne oferty pracy na: www.sig.pl/kariera

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email