Global Wind Service Poland

Firma Global Wind Service zajmująca się instalacją oraz serwisem turbin wiatrowych po raz pierwszy została wyróżniona tytułem w ogólnopolskim konkursie Solidny Pracodawca Roku. Rozmawiamy z Przemysławem Szydłowskim, area managerem

 

– Jest to pierwszy tytuł Solidnego Pracodawcy Roku dla firmy Global Wind Service. Co dla Pana oznacza to wyróżnienie?

– Global Wind Service istnieje już 13 lat i jest to pierwsza tego typu nagroda w historii naszej firmy. Będąc na urlopie otrzymałem informację, że przeszliśmy pozytywnie proces weryfikacji w konkursie Solidny Pracodawca Roku i było to dla mnie zaskoczeniem, ogromną radością oraz dużym wyróżnieniem.

– Czym charakteryzuje się dobry pracodawca?

– W dzisiejszych czasach, a w szczególności w dobie pandemii, dobry pracodawca słucha swoich pracowników oraz jest otwarty na ich pomysły i sugestie. Równie istotne jest podążanie za trendami w biznesie oraz w stylu pracy, który wciąż się zmienia. Obecnie hybrydowy system pracy zyskał na popularności, dlatego poczyniliśmy kroki do adaptacji takiego trybu w naszej strukturze. W dobie rynku pracy, który należy do pracownika, firma oferująca hybrydowy system pracy jest atrakcyjniejsza oraz umożliwia pracę z ludźmi w obrębie całego kraju, a nawet świata. Równie ważna jest gotowość firmy do zaufania pracownikowi i dania mu swobody i niezależności. Kolejnym elementem charakteryzującym dobrego pracodawcę jest uczciwe wynagrodzenie pracowników oraz zapewnienie im odpowiednich warunków socjalnych.

– Na jakich filarach zbudowana jest marka firmy Global Wind Service?

– Jesteśmy duńską firmą z jedenastoma oddziałami na całym świecie. Ze względu na rodzaj naszej działalności, czyli instalacja oraz serwis turbin wiatrowych na lądzie i morzu, naszym największym priorytetem jest bezpieczeństwo w pracy. Kolejnym filarem jest elastyczność, zarówno dla naszych klientów, jak i pracowników. Trzecią cechą Global Wind Service jest odpowiedzialność za wszystko co robimy, od początku do końca. Czwarty filar, który nadaje wszystkiemu stabilność, to koncentracja na człowieku. Wszystkie te cechy składają się na DNA Global Wind Service.

– Możliwość indywidualnego rozwoju pracowników jest kluczem do ciągłego rozwoju firmy. W jaki sposób pomagacie Waszym pracownikom w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych?

– Staramy się podchodzić indywidualnie do tematu rozwoju pracowników. Dopasowujemy szkolenia do wyodrębnionych potrzeb pracownika. Słuchamy naszych ludzi i jeśli widzimy w nich potencjał na zupełnie innym stanowisku, dajemy im szansę na rozwój w danym kierunku. Nic tak nie buduje jak obserwowanie pracowników, którzy rozwijają swoje skrzydła. Poprzez różne rodzaje podejść do pracowników, począwszy od treningu, przez mentoring, a skończywszy na coachingu, towarzyszymy naszym ludziom w odnajdywaniu ich ścieżki zawodowej. Świadomy pracodawca to też taki, który otacza swoich pracowników pomocą psychologiczną wtedy, gdy nie jest w stanie sam pomóc.

– Zajmujecie się instalacją oraz serwisem turbin wiatrowych, czy uważa Pan, że energia odnawialna to przyszłość polskiej energetyki?

– Z całą pewnością tak, jest to przyszłość dla Polski. Istotna jest odpowiednia oraz odpowiedzialna inwestycja w zieloną energię. Nie jest możliwe, aby 100% energii w Polsce pozyskiwać ze źródeł odnawialnych. Powinien to być balans, który zapewni stopniowe wygaszanie kopalni węgla kamiennego na rzecz bardziej ekologicznych rozwiązań energetycznych. Oczywiście, mając również na uwadze dobro pracowników tego sektora, czyli górników.

– Jak istotną rolę odgrywa energia odnawialna dla środowiska naturalnego?

– Należy podkreślić, że turbiny wiatrowe to energia zeroemisyjna, czyli nie emitujemy do atmosfery żadnych szkodliwych związków chemicznych. Wiatr wieje zawsze i nic nie kosztuje, dlatego jest to tania oraz niewyczerpalna energia. Należy również podkreślić, że turbiny instaluje się zarówno na lądzie, jak i na morzu, tak samo jak można je zdemontować i przenieść lub zutylizować. Dlatego jest to zdecydowanie wygodniejsze i tańsze rozwiązanie niż likwidacja elektrowni. Podkreślenia wymaga również fakt, że farmy wiatrowe są w stanie samodzielnie dostarczyć energię do wszystkich gospodarstw domowych, a także dla dużej części przemysłu w naszym kraju. Nie jest tajemnicą, że w Polsce posiadaczami farm wiatrowych są też osoby prywatne, które zarabiają na sprzedaży energii. Może dlatego w wiatrakach widzimy tak duży potencjał.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email