Zaufanie na wagę złota

W MEDISEPT profesjonalną dezynfekcję produkujemy od wielu lat. Wykorzystujemy nasze doświadczenie
ze współpracy z sektorem medycznym, by dostarczyć konsumentom nowoczesny produkt, który jest łagodny dla skóry, a niebezpieczny dla drobnoustrojów chorobotwórczych. Jesteśmy dumni,
że klienci docenili nasze preparaty, przyznając nam laur pierwszeństwa wśród środków do dezynfekcji.

COVID-19 zmienił wiele naszych przyzwyczajeń i nauczył nowych nawyków, z których duża część zostanie z nami na zawsze. Wcześniej dezynfekcja według statystycznego Polaka była zarezerwowana dla sterylnych wnętrz sal operacyjnych, teraz wiele osób ma stale pod ręką preparat do odkażania. Co prawda wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jedynie produkty antywirusowe – w odróżnieniu od żeli antybakteryjnych – są skutecznym środkiem w walce z koronawirusem, ale świadomość tych zagadnień stopniowo się zwiększa.
O jakości dezynfekcji MEDISEPT decyduje nie tylko jej wysoka skuteczność bójcza, ale i inne właściwości. Skład naszych produktów projektowaliśmy przez lata, ponawiając szczegółowe badania przy opracowywaniu właściwych proporcji. Nasze preparaty mają certyfikaty z badań dermatologicznych, co gwarantuje bezpieczeństwo dla skóry oraz z badań tolerancji materiałowej, co zapewnia, że nie uszkodzą powierzchni, z którymi mają kontakt. Skuteczność bójcza naszych produktów i ich zgodność z aktualnymi normami jest potwierdzana badaniami mikrobiologicznymi wykonywanymi w akredytowanych laboratoriach. Produkowane przez nas preparaty do dezynfekcji o działaniu bójczym eliminują 99,999% bakterii oraz 99,99% wirusów i grzybów. To właśnie te liczby po przecinku decydują o ich skuteczności. Każdy produkt MEDISEPT zanim zostanie dopuszczony do obrotu jest testowany laboratoryjnie. Nasze procedury weryfikujące zapewniają wytworzenie możliwie najbardziej bezpiecznego i skutecznego preparatu, który służy do odkażania narzędzi chirurgicznych, sal operacyjnych itp. Według standardów jakościowych dla wyrobów medycznych, wytwarzamy produkty dezynfekcyjne trafiające do odbiorcy indywidualnego. Pod względem parametrów skuteczności niczym nie ustępują one środkom dla placówek służby zdrowia.

Zawieszenie na początku pandemii rygorystycznych przepisów dotyczących sposobu rejestracji środków wirusobójczych wytwarzanych na rynek konsumencki spowodowało, że wiele firm spoza branży postanowiło wprowadzić je do swojego asortymentu. Zniesienie barier legislacyjnych i wymogów jakościowych, które wprowadzono, by zapobiec niedoborom środków do dezynfekcji, zniosło obowiązek stosowania do ich produkcji wyłącznie certyfikowanych surowców. W rezultacie można obecnie wykorzystywać do ich wytwarzania alkohol o przeznaczeniu przemysłowym, a nie farmaceutycznym. Według danych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych od początku roku zarejestrowano w Polsce ponad 2 tysiące nowych produktów biobójczych do dezynfekcji. O ile takie decyzje były potrzebne na początku pandemii, dziś w obliczu ogromnej nadpodaży tych preparatów powinniśmy przywrócić pełne zasady rejestracji i ponownie postawić na jakość środków do dezynfekcji.
Nagroda konsumentów przyznana produktom MEDISEPT pozwala nam mieć nadzieję, że rynek będzie się powoli porządkował i pozostaną na nim poważne firmy, które będą chciały inwestować w badania i rozwój. A klienci będą świadomie sięgać po środki dezynfekcyjne o jakości gwarantowanej certyfikatami i badaniami mikrobiologicznymi opracowywane latami, a nie w trzy dni. W obecnej sytuacji ważne jest, by każdy z nas miał pod ręką skuteczny i bezpieczny środek dezynfekujący, by w pracy i szkole, po wyjściu z komunikacji, czy sklepu móc dokładnie zdezynfekować dłonie.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email