Jesteśmy na dobrej drodze

– Złoty Laur Klienta 2020 dla Flying Tiger Copenhagen w kategorii „Ekologiczne strategie w biznesie” wiele dla nas znaczy – mówi Igor Kostenyuk, Country Manager Flying Tiger Copenhagen w Polsce.

– Potwierdza, że klienci dostrzegają i doceniają nasze starania w tym zakresie. W ramach ewolucji DNA marki Flying Tiger Copenhagen firma mocno skupia się na zrównoważonym rozwoju, stale wprowadzając nowe, bardziej ekologiczne produkty. Kładzie również większy nacisk na zrównoważony rozwój w całym łańcuchu swoich wartości. Podjęta współpraca z duńską organizacją pozarządową „Plastic Change” zaangażowała spółkę w Global Compact ONZ obierając kierunek wyznaczony Celami Zrównoważonego Rozwoju. – Chcemy, aby te wartości zakorzeniły się na wszystkich poziomach naszego rozwoju – dodaje Igor Kostenyuk. – Nasze cele strategiczne na lata 2022-2025 opierają się na ocenie kluczowych obszarów wpływu i ryzyka w naszym łańcuchu wartości. Plany poszukiwania przez Flying Tiger Copenhagen alternatywnych rozwiązań korzystniejszych dla środowiska dotyczą różnych obszarów działalności: od designu i opakowań, przez produkcję, transport, aż po funkcjonowanie sklepów. Do tej pory udało się firmie wprowadzić szereg zrównoważonych standardów w sklepach, czego świadectwem jest certyfikacja FSC™ na  większość produktów drewnianych i papierniczych. Z miesiąca na miesiąc asortyment jest uzupełniany o produkty w duchu less-waste, w tym wykonanych z materiałów takich jak drewno czy stal nierdzewna oraz szkło i tworzywo sztuczne z recyklingu. To dopiero początek drogi, a sytuacja związana z COVID-19 nie zatrzymuje partnera w Polsce. Pilnuje, aby sklepy funkcjonowały z zachowaniem środków bezpieczeństwa i zgodnie z przepisami. Podejmowane są inicjatywy, które mają zapewnić bezpieczeństwo pracowników, a także klientów. – Ocena wpływu obecnej sytuacji na przyszłe zachowania konsumentów pozostaje trudna – wtrąca Igor Kostenyuk.
– Jesteśmy przekonani, że silna koncepcja naszej marki pozostaje stabilna i może się rozwijać nawet w trudnym, niepewnym czasie. To dla nas kolejne wyzwanie, któremu sprostamy i które nas wzmocni.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email