Sukces na rynku budowlanym

STYROPMIN Sp. z o.o. to polska firma, która już od 27 lat produkuje i dostarcza płyty styropianowe. W ofercie producenta znajdziemy nie tylko standardowe materiały termoizolacyjne, ale także specjalistyczne rozwiązania. Styropian marki STYROPMIN produkowany jest obecnie w trzech fabrykach – w Łochowie, Oświęcimiu i Zielonej Górze. Są to zakłady wyposażone w jedne z najbardziej nowoczesnych parków maszynowych w Europie. Ważnym elementem procesu produkcji są laboratoria, umożliwiające badanie jakości materiałów na każdym etapie. W fabrykach wykorzystywane są jedynie surowce najwyższej klasy, zgodne z obowiązującymi w Polsce normami i przepisami.

Droga do sukcesu

STYROPMIN od początku swojej działalności stawia na polski kapitał i jest rodzimym podmiotem gospodarczym, działającym obecnie na arenie europejskiej. Bogata oferta produktów jest wciąż modyfikowana, ulepszana i dostosowywana do zmieniających się, coraz bardziej restrykcyjnych przepisów budowlanych oraz oczekiwań i potrzeb klientów. Skalę i zakres działalności firmy doskonale obrazuje liczba wyprodukowanych metrów sześciennych styropianu – ponad 20 milionów od początku istnienia firmy! Produkty marki STYROPMIN dostępne są obecnie w setkach składów i hurtowni materiałów budowlanych na terenie całej Polski oraz w punktach handlowych w wybranych europejskich miastach, a producent już od wielu lat współpracuje z największymi firmami budowlanymi w naszym kraju. Produkty marki STYROPMIN wykorzystywane są do budowy wielu prestiżowych obiektów, a także stosowane przy budowach autostrad, nasypów kolejowych czy wiaduktów. To w dużym skrócie prosta historia spektakularnego sukcesu na rynku budowlanym – firma uznawana jest za jednego z wiodących producentów styropianu w Polsce oraz w Europie.

Co nie zabije, to wzmocni

Okres prosperity i rozwoju firmy w pewnym momencie został zatrzymany z przyczyn losowych. We wrześniu 2012 roku wybuchł pożar na terenie jedynego wówczas zakładu produkcyjnego mieszczącego się w Łochowie. Ogień zniszczył doszczętnie wszystko, a firma stanęła w bardzo trudnej sytuacji. Właśnie trwał środek sezonu budowlanego, złożonych zostało wiele zamówień i… brak produkcji. Michał Luba – prezes i właściciel firmy – nie zamierzał się jednak poddać. Mobilizując wszystkie siły, w ciągu kilkunastu miesięcy wybudował całkowicie nowy zakład o imponującej wydajności i mocach produkcyjnych. Udowodnił tym samym, że firma STYROPMIN to nie tylko zakład produkcyjny.
– To przede wszystkim wspaniały zespół ludzi dzięki któremu było to możliwe, a także silna marka, najwyższa jakość produktów oraz koncepcja biznesowa – mówi prezes Michał Luba. Nie poprzestał on jednak tylko na odbudowie zakładu w Łochowie. W niedługim czasie wybudowane zostały kolejne dwa nowoczesne obiekty – w Oświęcimiu i w Zielonej Górze. To pozwoliło STYROPMINowi awansować w rankingu firm z branży termoizolacji i obecnie przedsiębiorstwo jest jednym z najpotężniejszych graczy wśród producentów i dostawców styropianu w Polsce.

Styropian styropianowi nierówny

– Co ważne dla naszych klientów – to jakość materiałów termoizolacyjnych w ogromnej mierze ma wpływ na oszczędności wynikające z ograniczenia strat ciepła – mówi Michał Luba, właściciel firmy STYROPMIN. Poprawne ocieplenie budynku przy użyciu wysokiej jakości produktów gwarantuje jego długoletnie i komfortowe użytkowanie – dodaje. Materiały termoizolacyjne wykonane z polistyrenu ekspandowanego – znanego powszechnie pod nazwą styropian – mają wiele odmian i zastosowań. W bogatym katalogu produktowym STYROPMINu znajdują się nie tylko rozwiązania standardowe, ale także m.in.: styropiany pasywne, perymetryczne, spadki dachowe, laminowane papą, akustyczne oraz do ogrzewania podłogowego. Wszystkie produkty STYROPMINu posiadają klasę reakcji na ogień E, czyli są samogasnące. Firma jest w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów, oferując unikalne wycinanie różnego rodzaju zdobień elewacyjnych. Co szczególnie ważne w strategii biznesowej – firma STYROPMIN przykłada szczególną wagę do najwyższej jakości wyrobów, stale inwestując w rozwój swoich laboratoriów badawczych. Do produkcji stosowane są tylko wybrane surowce od wiodących dostawców. –Wykwalifikowani pracownicy, którzy tworzą zespół specjalistów uznających jakość produktów jako najważniejszy priorytet – to dla naszej firmy najważniejszy element strategii biznesowej – podkreśla Michał Luba. Potwierdzają to badania – płyty styropianowe firmy STYROPMIN otrzymały Rekomendację Techniczną i Jakości (RTQ) przyznawaną przez Instytut Techniki Budowlanej (ITB). Aktualnie posiada ją tylko dwóch producentów styropianu – w tym właśnie STYROPMIN. Uzyskanie i – co ważniejsze – utrzymanie takiego wyróżnienia wiąże się z wieloma restrykcjami. Jedną z nich jest dobrowolne wyrażenie zgody na niezapowiedziane kontrole przeprowadzane przez Instytut Techniki Budowlanej (ITB).

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email