Ciśnieniomierze pomocne w profilaktyce nadciśnienia tętniczego

Jednym z najważniejszych elementów profilaktyki nadciśnienia tętniczego jest regularny jego pomiar. Dlatego warto posiadać w domowej apteczce ciśnieniomierz do domowego pomiaru ciśnienia.

Pamiętaj o samokontroli

Produkty do profilaktyki, diagnostyki i wspierania leczenia nadciśnienia tętniczego krwi dostępne są w każdej aptece, będąc produktem niezbędnym w każdym domu zaraz obok termometru. Na rynku istnieją różne typy aparatów do pomiaru ciśnienia. Większość z nich to produkty nowoczesne, trwałe i gruntownie przetestowane. Niezawodność, wysoka funkcjonalność i przystępna cena to filary, na których zbudowana jest oferta Polskiej Marki GESS proponującej ciśnieniomierze mechaniczne oraz automatyczne: nadgarstkowe i naramienne.

Ciśnieniomierze automatyczne GESS charakteryzują się dużą intuicyjnością i łatwością obsługi. Są trwałe, niezawodne i mogą być użytkowane bezawaryjnie przez wiele lat. Automatyzacja pracy dotyczy wszystkich aspektów ich funkcjonowania: od pompowania powietrza, poprzez detekcję poziomu ciśnienia, aż po wyświetlanie wyniku pomiaru. Duże i dokładne wyświetlacze pokazują wyniki w czytelny sposób. Każdy z oferowanych przez firmę ciśnieniomierz posiada funkcję detektora arytmii i pamięć pomiarów.

Wysokiej klasy ciśnieniomierze mechaniczne w wersji standardowej sprawdzają się w profilaktyce zdrowotnej. Stosowane są w szpitalach, przychodniach i gabinetach lekarskich, ale i w zaciszu domowym do samokontroli ciśnienia krwi. Każdy model został wykonany z najwyższą dokładnością. Wszystkie posiadają czytelny manometr, ułatwiający odczyt pomiaru. Każdy ciśnieniomierz mechaniczny został wyposażony w nowoczesny, wygodny dla pacjenta mankiet zapinany na rzep. W komplecie znajduje się także stetoskop GESS (opcjonalnie) oraz eleganckie i funkcjonalne etui. Wszystkie aparaty do mierzenia ciśnienia krwi posiadają gwarancję (od 24 do 60 miesięcy).

Profilaktyka i zapobieganie powstawaniu dolegliwości czy schorzeń mogących przerodzić się w ciężką chorobę, to najlepsze, co możemy podarować sobie i swojej rodzinie.

Wysokie ciśnienie krwi?

W Polsce coraz więcej osób choruje na nadciśnienie tętnicze. Wiele z nich nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Zdarza się, że mimo rozpoznania często bagatelizuje problem, narażając się na poważne konsekwencje zdrowotne.

Według klasyfikacji WHO, o nadciśnieniu mówimy kiedy wartość ciśnienia skurczowego przekracza 140 mmHg, zaś wartość ciśnienia rozkurczowego przekracza 90 mmHg i powyżej. Jeśli stan podwyższonego ponad dopuszczalne normy ciśnienie będzie się utrzymywał przez długi czas, nasz organizm bardzo poważnie na tym ucierpi.

Do czynników ryzyka wystąpienia nadciśnienia tętniczego krwi, spośród tych, które jesteśmy w stanie samodzielnie modyfikować należą: przewlekły stres, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu, otyłość, a także stosowanie niektórych leków.

Należy zwrócić uwagę, że sama kontrola ciśnienia nie wskazuje na adekwatny stan rzeczy do chwili pomiaru. Osoba bezobjawowa w trakcie pomiaru, może w przyszłości zachorować na nadciśnienie. Dlatego też, tak ważna jest profilaktyka i stały monitoring pomiaru, w czym pomocny jest ciśnieniomierz w zaopatrzeniu domowej apteczki każdego gospodarstwa.

Badając ciśnienie krwi bierze się pod uwagę wartość ciśnienia skurczowego (STC) oraz rozkurczowego (RCT). Optymalnym jest, gdy skurczowe nie przekracza 120 mm Hg, a skurczowe oscyluje wokół 80 mm Hg, choć dopuszczalne są niewielkie wahania.

  • Niedociśnienie: <100 mm Hg / <60 mm Hg

  • Ciśnienie prawidłowe: 120 – 129 mm Hg / 80 – 84 mm Hg

  • Ciśnienie wysokie prawidłowe: 130 – 139 mm Hg / 85 – 89 mm Hg

  • Nadciśnienie tętnicze 1. stopnia: 140 – 159 mm Hg / 90 – 99 mm Hg

  • Nadciśnienie tętnicze 2. stopnia: 160 – 179 mm Hg / 100 – 109 mm Hg

  • Nadciśnienie tętnicze 3. stopnia: ≥ 180 mm Hg / ≥ 110 mm Hg

Powyższe normy opracowane zostały przez Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego. Zgodnie z tymi wytycznymi nadciśnienie tętnicze występuje, gdy wartości z dwóch (lub więcej) pomiarów są równe lub wyższe niż 140 mm Hg (STC) i 90 mm Hg (RTC).

Każde odstępstwo od właściwych parametrów wymaga konsultacji lekarskiej i zastosowanie odpowiednich leków stosowanych w schorzeniach z nieodpowiednim ciśnieniem tętniczym wydawanych wyłącznie z przepisu lekarza.

Profilaktyka jest skuteczna

Codzienność wymaga od nas stałej samokontroli i szczególnie teraz mogliśmy i nadal przekonujemy się jak wiele zależy od nas samych. Stosowanie samych leków nie rozwiązuje problemu. Konieczne jest wprowadzanie zmian w naszym stylu życia. Przy odrobinie zdroworozsądkowego podejścia możemy uchronić się przed rozwojem choroby. Wystarczy zmiana sposobu odżywiania, wprowadzenie odpowiedniej aktywności fizycznej do planu dnia, zerwanie nałogów żeby samemu móc uchronić się przed niekontrolowanymi powikłaniami.

Pamiętaj: Tylko postępowanie zgodne z zaleceniami twojego lekarza pozwoli na obniżenie ciśnienia i poprawę stanu zdrowia.

Początek historii firmy Admed, której założycielami są Adam i Dominka Młot sięga 1995 roku. To właśnie wtedy rozpoczęty został detaliczny handel artykułami medycznymi na terenie Kwidzyna. W 2000 roku powstała Polska Marka GESS. Jest to czas dużego wpływu firmy w kształtowanie rozwoju polskiego rynku produktów medycznych. Przedsiębiorstwo z polskim kapitałem działa nie tylko na rynku rodzimym, ale i europejskim. Produkty cieszą się szczególną popularnością u naszych sąsiadów – w Słowacji czy w Czechach.

Bogate doświadczenie sprzedawcy pozwoliło poznać potrzeby klientów i wsłuchać się w ich sugestie. Był to pierwszy krok do dystrybucji urządzeń, które zaspokoją ich wymagania. – Spotkaliśmy się z ogromnym entuzjazmem, ponieważ nasze produkty łączą przystępną cenę i wysoką jakość wykonania – mówi Adam Młot, Właściciel firmy Admed. – Zawsze kładliśmy duży nacisk na satysfakcję i zadowolenie naszych klientów. Zdajemy sobie sprawę, że to właśnie oni są fundamentem naszego sukcesu.

Szanujemy polską tradycję i wartości rodzinne

Dystrybutor posiada szeroką gamę nowoczesnych i niezwykle funkcjonalnych inhalatorów, które przystosowane zostały do tradycyjnej inhalacji za pomocą maski, ustnika, a nawet za pomocą specjalnie zaprojektowanych smoczków. Portfolio obejmuje także akcesoria do inhalatorów: maseczki w różnym rozmiarze dla dzieci i dorosłych, niezawodne filtry, trwałe przewody, a także ustniki z zastawką.

Innowacyjną propozycją jest inhalator Maja, który pozwala na proces inhalacji w pozycji leżącej – zapewnia to specjalnie zaprojektowany nebulizator. Inhalatory Maja i Oliwia zostały nazwane imionami córek właścicieli Polskiej Marki GESS. Natomiast inhalator Waweluś nazwą i wyglądem nawiązuje do polskiej legendy o krakowskim smoku, którą można opowiadać dzieciom podczas inhalacji, co znacząco umila proces i wpływa na pogłębianie więzi między dzieckiem, a rodzicem.

Inhalatory GESS posiadają Świadectwo Badania Politechniki Warszawskiej, którego celem było zmierzenie natężenie przepływu aerozolu, rozkład wielkości kropel opuszczających ustnik inhalatora oraz wyznaczenie mediany średnic cząstek. Badania wykonano na dwóch rodzajach leków, a ich wyniki potwierdziły wysoką wydajność i jakość inhalatorów oraz to, że mogą być wykorzystywane przy leczeniu np.: mukowiscydozy.

Produkt pomocny w walce z koronawirusem

W czasie epidemii koronawirusa „bohaterem” stał się termometr bezdotykowy GESS, który od wielu miesięcy skutecznie „walczy” na pierwszej linii frontu i błyskawicznie rozpoznaje początkowy objaw choroby, jakim często bywa gorączka.

Bezdotykowy termometr na podczerwień Polskiej Marki GESS charakteryzuje niezwykle wysoka precyzja pomiaru, której błąd wynosi zaledwie +/- 0,2°C. Ta cecha sprawia, że każdy pomiar wykonany przy jego użyciu będzie dokładny i wiarygodny. Termometr pozwala na odczyt temperatury ludzkiego ciała w granicach od 35°C do 42°C. Powszechnie jest stosowany w domach oraz gabinetach lekarzy pierwszego kontaktu, szpitalach i przychodniach. Urządzenia bezdotykowe są bardziej higieniczne, ponieważ nie wymagają kontaktu ze skórą, przez co ryzyko przenoszenia bakterii i wirusów jest ograniczone do minimum. Termometr można bez obaw dezynfekować, zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji dołączonej do zestawu.

Wszystkie produkty zostały zarejestrowane jako urządzenia medyczne w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Od wielu lat GESS jest obecny na międzynarodowych Targach i wystawach. Firma Admed uczestniczy w kongresach oraz spotkaniach z kadrą szpitalną. Produkty są cenione przez personel medyczny za swoją funkcjonalność i wytrzymałość.

GESS jako narzędzie pracy dla lekarza oraz pielęgniarki

Propozycja oferty dedykowanej medykom obejmuje najwyższej jakości stetoskopy o bardzo dużej trwałości: pediatryczne, kardiologiczne oraz internistyczne. Eleganckie i poręczne – zapewniają dużą czystość dźwięków. Posiadają wysokiej jakości dreny przewodzące, niezwykle trwałe sprężyny liry. Dodatkowo są wyposażone w chromowane głowice, wykonane z najlepszego stopu cynku. To gwarantuje, że proponowane przez producenta narzędzia mogą być wykorzystywane przez wiele lat bez awarii, a do tego charakteryzują się wysokimi parametrami osłuchowymi.

Do asortymentu dedykowanego lekarzom i pielęgniarkom zaliczyć można bogaty wybór akcesoriów medycznych. Wśród których znajdują się eleganckie zestawy młotków neurologicznych, trwałe gruszki do ciśnieniomierzy, wytrzymałe manometry oraz wiele specjalistycznych modeli mankietów do ciśnieniomierzy – zarówno standardowe, jak i powiększone, dla dzieci oraz nastolatków (naramienne i udowe).

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email