Elavon po raz trzeci z tytułem Solidny Pracodawca Roku

Wiodący dostawca usług płatniczych – firma Elavon już trzeci rok z rzędu uzyskała tytuł Solidnego Pracodawcy Roku. Nagroda ta przyznawana jest firmom, które szczególnie wyróżniają się w kwestii polityki personalnej stosowanej wobec swoich pracowników.

Laureatami plebiscytu Solidny Pracodawca Roku, organizowanego przez „Rzecz o Biznesie”, są przedsiębiorstwa, które promują najciekawsze rozwiązania w dziedzinie HR. Kryteria, które poddawane były ocenie to m.in.: warunki pracy i terminowość wypłat, możliwość rozwoju zawodowego, w tym dostęp do profesjonalnych szkoleń, zewnętrzne i wewnętrzne opinie o firmie, a także dynamika zatrudnienia.
– Elavon został wyróżniony tytułem Solidnego Pracodawcy w roku 2016, 2017 oraz bieżącym – 2018. To dla nas szczególnie ważna nagroda, gdyż uczciwe i rzetelne podejście do pracowników jest podstawą naszej kultury organizacyjnej. Chcemy, aby nasi pracownicy mieli szansę zdobywać nowe umiejętności i spełniać się nie tylko w sferze zawodowej, ale również osobistej. Cieszymy się, że nasze starania są zauważalne  mówi Rafał Gołębiewski, dyrektor zarządzający Elavon Polska.

Jak robią to liderzy?

Pracownicy firmy Elavon zarówno na stanowiskach specjalistycznych, jak i managerskich mogą brać udział w specjalnych programach rozwojowych pozwalających na pogłębienie wiedzy i poszerzanie kompetencji.
Np. program „Envision Elavon” skierowany jest do osób, które dopiero wkraczają w szeregi firmy, a dla osób stawiających pierwsze kroki w roli managera przygotowano projekt „Step Into Leadership” oraz warsztaty z rekrutacji i zarządzania wynikami.
– Przykładamy dużą wagę do tego, aby osoby na kierowniczych stanowiskach rozwijały swoje kompetencje miękkie. Aby jak najlepiej porozumiewać się z pracownikami, oferujmy m.in. warsztaty z przeprowadzania trudnych rozmów. Jako firma aktywnie włączamy się także w liczne inicjatywy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Chcemy zespołowo również działać na rzecz innych – dodaje Rafał
Gołębiewski, dyrektor zarządzający Elavon Polska.

Przede wszystkim odpowiedzialne podejście

Elavon aktywnie angażuje się we wspieranie fundacji, akcji charytatywnych i programów ekologicznych. W ostatnim czasie zrealizowano takie projekty jak np. „Big Brothers Big Sisters”, dzięki któremu pracownicy mieli szansę poznać inspirujące osoby pomagające dzieciom i młodzieży z trudnych rodzin.
Po spotkaniu trzech pracowników firmy zdecydowało się również zostać mentorami. Jeszcze więcej, bo aż 27 pracowników Elavon wzięło udział w biegu organizowanym przez Wielką Orkiestrę
Świątecznej Pomocy. Pieniądze ze zbiórki w całości zostały przekazane na zakup sprzętu dla chorych na cukrzycę. W ramach współpracy z fundacją Marzycielska Poczta pracownicy firmy zorganizowali także wspólną akcję pisania listów do ciężko chorych dzieci. Elavon szczególną wagę przykłada do promowania ekologicznych rozwiązań w życiu i w biznesie. Polityka biurowa firmy reguluje wyłączanie oraz hibernację urządzeń elektronicznych. Dodatkowo, każdego roku pracownicy firmy przyłączają się do zbiórki elektrośmieci w budynku Europlex.

Nagrody i wyróżnienia

Elavon wyróżnia się nie tylko pod względem prowadzonej polityki personalnej. Marka jest również laureatem wielu prestiżowych nagród branżowych, takich jak np. tytuł eDukata 2018. W kategorii Nowy Produkt Zmieniający Rynek Płatności firma została nagrodzona za elektroniczny system  ozliczania przejazdów komunikacją miejską Open Payment System Łódź. W 2016 r. natomiast nagrodę eDukata otrzymał Rafał Gołębiewski, dyrektor zarządzający Elavon Polska, który uznany został Osobowością Roku Świata Bezgotówkowego. Firma jest również aktywnym członkiem programu „Polska Bezgotówkowa”, którego celem jest popularyzowanie płatności kartą wśród przedsiębiorców.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email