Polacy korzystają z nowoczesnych form leasingu

Polscy przedsiębiorcy stają się coraz bardziej dojrzali i gotowi do korzystania z nowatorskich form finansowania aut firmowych. Największą popularnością cieszą się produkty oparte o tzw. wysoką wartość rezydualną, które dają możliwość częstej wymiany samochodu oraz zakupu w niższej cenie lepiej wyposażonego pojazdu.

Najczęściej do prowadzenia nawet najmniejszej firmy konieczna jest pełna mobilność, a taką zapewnić może optymalnie dobrane auto służbowe. Kupno samochodu za gotówkę często jest nieopłacalne, gdyż albo stanowi zbyt wielki koszt jednostkowy, albo niepotrzebnie zamraża cenny kapitał. To także strata okazji, jaką niesie za sobą prawo podatkowe, które umożliwia wpisanie kosztów użytkowania pojazdu, w tym rat leasingowych, do kosztów uzyskania przychodu firmy.
Kilka lat temu pojawiły się nowe metody korzystnych rozliczeń auta firmowego, które są mniej obciążające finansowo dla leasingobiorcy, a przy tym oferują mnóstwo bonusów w pakiecie. Nowoczesne formy leasingu proponują spłatę jedynie kosztów spadku wartości pojazdu w założonym w umowie okresie użytkowania. Dzięki temu płacimy raty o wiele niższe w porównaniu z klasycznym finansowaniem, natomiast na koniec umowy możemy oddać samochód dealerowi bez żadnej straty i wziąć nowy. Taką właśnie usługę oferuje Toyota Leasing, która jako pierwsza wprowadziła na polski rynek tego typu rozwiązanie.

Leasing SMARTPLAN to innowacyjny program finansowania samochodów marki Toyota, oferujący usługi zwiększające komfort oraz gwarantujące niskie i przewidywalne koszty użytkowania przez cały okres finansowania. Program jest niezwykle podobny do tzw. Full Serwis Leasingu, który do niedawna oferowany był głównie dla dużych firm – dziś to flagowa oferta Toyota Leasing, dedykowana głównie przedsiębiorcom z sektora MŚP.

Najważniejsza korzyść wynikająca z finansowania SMARTPLAN to możliwość uzyskania wyjątkowo niskiej raty. Dzięki niej można użytkować samochód, płacąc raty nawet o 50% niższe w porównaniu do tradycyjnego leasingu.

Innowacyjne produkty finansowe oferowane przez Toyota Leasing otrzymały na przestrzeni ostatnich lat wiele wyróżnień. Ostatnio była to prestiżowa nagroda Grand Prix 2018 w plebiscycie Laur Konsumenta, w którym podstawę oceny stanowią opinie samych klientów, zbierane w wieloetapowym sondażu przy współpracy z instytucją
badawczą.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email