Kantor Walutowy Alior Banku dopasowany do potrzeb klientów

Pierwszy bankowy, w pełni internetowy kantor wymiany walut

Alior Bank działa na polskim rynku od 2008 roku, a w 2012 roku uruchomił Kantor Walutowy Alior Banku – pierwszy, w pełni internetowy, bankowy kantor wymiany walut. Kantor Walutowy to platforma umożliwiająca bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku w aż 23 walutach, w tym polskich złotych i wymianę walut przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Kantor Walutowy to platforma uniwersalna, dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i klientów biznesowych, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności gospodarczej. Na uwagę zasługuje szeroki zakres walut. Poza walutami standardowymi takimi jak euro, dolar amerykański, funt brytyjski, czy frank szwajcarski, Kantor Walutowy Alior Banku oferuje również szereg innych, jak choćby korony szwedzkie, duńskie, norweskie i czeskie, jeny japońskie, dolary kanadyjskie, dolary australijskie, a nawet rzadko spotykane w ofercie dla klientów indywidualnych baty tajskie, nowe izraelskie szekle, randy południowoafrykańskie i wiele innych. Kantor Walutowy dostępny jest poprzez stronę internetową kantor.aliorbank.pl, jak i w formie aplikacji mobilnej.
– Już w 2012 roku przewidywaliśmy, że bankowość, a zwłaszcza wymiana walut przeniesie się w znacznym stopniu do internetu i nie pomyliliśmy się. Tworząc pierwszy, w pełni internetowy kantor wymiany walut, przetarliśmy szlaki dla innych banków, które masowo zaczęły tworzyć swoje własne platformy FX oferowane klientom indywidualnym. Od 2012 roku ciągle rozwijamy ofertę Kantoru Walutowego, podążając za najnowszymi trendami rynkowymi, a często sami je wyznaczając. Cieszymy się, że zarówno eksperci, jak i najważniejsi dla nas – nasi klienci doceniają naszą ofertę, czego dowodem są liczne wyróżnienia, takie jak choćby niezwykle dla nas ważny złoty Laur Klienta – mówi Tomasz Dośpiał, Dyrektor Działu Walutowych Platform Transakcyjnych w Alior Banku.
Warto podkreślić również to, że Kantor Walutowy Alior Banku umożliwia bezpłatne przelewy zagraniczne zakupionych w nim środków. Klienci mają możliwość zamówienia bezpłatnej karty wielowalutowej, jednej do wszystkich rachunków w Kantorze Walutowym. Karta wielowalutowa obsługuje blisko 160 walut, przy tym sama rozpoznaje walutę płatności i pobiera środki z właściwego rachunku. Kartę można dodać do szerokiej gamy portfeli, takich jak np. Google Pay czy Apple Pay, co pozwala na płatności za pomocą urządzeń mobilnych, smartfonów czy smartwatchy.
– Od początku stawiamy na rozwój nowoczesnych technologii. W trosce o wygodę naszych klientów stworzyliśmy dedykowaną aplikację mobilną Kantoru Walutowego dla systemów iOS oraz Android. Aplikacja to efekt udanej współpracy licznych jednostek banku, zwłaszcza obszaru biznesu i IT. Celem maksymalnej optymalizacji funkcjonalności Kantoru Walutowego zarówno w wersji WWW, jak i MOBILE korzystamy z analiz rynkowych oraz badań użyteczności przygotowywanych poprzez obszar User Experience, które pozwalają na regularną weryfikację intuicyjności i łatwości korzystania, a także pomagają określić kierunek zmian – dodaje Tomasz Dośpiał i wspomina, że w celu jak największej wygody użytkowania Kantor Walutowy Alior Banku wprowadził takie udogodnienia jak np. możliwość składania zleceń z limitem ceny czy alertów, dzięki którym klienci nie muszą śledzić kursów wymiany, a także zastąpił jednowalutowe karty płatnicze wspomnianą wyżej jedną wygodną kartą wielowalutową.

Nowoczesna wymiana
walut dla firm

Poza nagrodzonym Kantorem Walutowym, w ofercie Alior Banku
dostępne są również takie platformy walutowe jak Autodealing i eFX Trader, dedykowane klientom biznesowym i w pełni zintegrowane z systemem Bankowości Internetowej Alior Banku. Obie platformy umożliwiają elastyczny sposób rozliczenia transakcji.
To odpowiedź na potrzeby klientów biznesowych, którzy często z uwagi na specyfikę prowadzonej działalności wymagają dopasowanych możliwości rozliczenia transakcji.
Mieczysław Krzymkowski, Dyrektor Departamentu Skarbu w Alior Banku podkreśla, że każda z trzech platform FX dostępnych w ofercie banku ma nieco inną funkcjonalność, dzięki czemu jeszcze łatwiej jest dopasować produkt do indywidualnych oczekiwań klienta, bez względu czy jest to niewielki start-up, czy duża firma o wielomilionowych
obrotach.
W ostatnim czasie bank zdecydował się też na wdrożenie kolejnego rewolucyjnego rozwiązania, czyli funkcjonalności pozwalającej na integrację systemów klienta z systemem wymiany walutowej Alior Banku poprzez API. Dzięki temu istnieje możliwość automatyzacji procesu zarządzania pozycją walutową klienta, czy też możliwość zbudowania własnych spersonalizowanych usług. API FX, czyli zautomatyzowana wymiana walut w ramach usługi
BankConnect to kolejny kanał w ofercie banku, który umożliwi dostęp do szybkiej i wygodnej oferty walutowej, jak i kolejny dowód na to, że priorytetem Alior Banku jest umożliwienie klientom dostępu do najnowocześniejszych technologii.

Indywidualna Opieka Dealera i Eksperta Skarbowego

Alior Bank od lat buduje swoją silną pozycję walutową. Poza dostępem do kanałów elektronicznych, swoim klientom biznesowym oferuje indywidualną opiekę dedykowanego eksperta skarbowego i dealera walutowego. Doceniają to zwłaszcza klienci przyzwyczajeni do tradycyjnych form obsługi. W ramach tego rodzaju współpracy klient zyskuje m.in. możliwość telefonicznego zawierania transakcji wymiany walut, dostęp do lokat dwuwalutowych, możliwość zakupu opcji walutowych i opcji na stopę procentową, a w przypadku posiadania limitu skarbowego również możliwość zawierania transakcji typu
FORWARD czy zabezpieczania cen towarów.
Alior Bank został laureatem nagrody złoty Laur Klienta w kategorii „Bankowe Kantory Walutowe”, organizowanej przez redakcję „Stron Biznesu”. Głosami respondentów Kantor Walutowy Alior Banku został najlepszym produktem w swojej kategorii.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email