Solidny biznes tworzą solidni ludzie i to już od 30 lat

Światowy gigant technologii obróbki cieplnej metali – SECO/WARWICK – po raz drugi otrzymał tytuł Solidnego Pracodawcy Roku. Nagrodę tę otrzymują najlepsi pracodawcy w Polsce. W przypadku świebodzińskiej firmy klucz do sukcesu tkwi w dobrze sformułowanej i konsekwentnie realizowanej już od trzydziestu lat strategii rozwoju. SECO/WARWICK otrzymał nagrodę w roku, w którym świętuje swoje trzydzieste urodziny. W 1991 roku grupa inżynierów stworzyła firmę, która dziś produkuje ultranowoczesne piece do obróbki cieplnej metali, obecne w 70 krajach świata. W przyjętej niedawno strategii zapowiedziała wzrost rentowności netto do poziomu 4 proc. w 2022 r., utrzymanie nakładów inwestycyjnych na poziomie 11 mln zł rocznie oraz powołanie Zakładu Wdrażania Nowych Technologii – który będzie odpowiadać za komercjalizację nowych rozwiązań.


Notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych świebodziński SECO/WARWICK to dziś synonim jakości, niezawodności i innowacyjności. Nikt 30 lat temu nie przypuszczał, że w Polsce zabije serce przedsiębiorstwa, które dziś globalnie zatrudnia ponad 700 osób w 9 spółkach zlokalizowanych m.in. w Stanach Zjednoczonych, Chinach czy Indiach.

SECO/WARWICK – solidny pracodawca od trzydziestu lat

Kapituła konkursowa Solidny Pracodawca Roku przyznając nagrodę ocenia m.in. warunki pracy, perspektywy ścieżki kariery, szkolenia pracownika, czy pomoc w jego osobistym rozwoju. To i szereg innych kryteriów składa się na tytuł, którym mogą poszczycić się tylko najlepsi pracodawcy w Polsce.
– Tytuł Solidnego Pracodawcy Roku jest dla nas ważnym wyróżnieniem. Szczególnie, że otrzymujemy go w roku, który był ogromnym wyzwaniem dla wszystkich pracodawców na świecie. Bycie solidnym w tym niepewnym czasie wymagało poświęceń, stąd śmiało mogę powiedzieć, że jesteśmy tacy, dzięki zaangażowaniu i oddaniu całego zespołu. Tytuł Solidny Pracodawca Roku, to nasza wspólna nagroda, a od zawsze postawa i zobowiązanie, nie zaś laurka czy wyróżnienie – mówi Sławomir Woźniak, Prezes Zarządu Grupy SECO /WARWICK.

Największy kapitał stanowią ludzie

Na sukces firmy pracuje ponad 700 osób, z czego blisko połowa w Polsce, i z czego 60% to inżynierowie specjaliści. Wiele z nich to osoby, które razem z polskim SECO/WARWICK będą świętować 30-lecie pracy zawodowej. Wśród tych liczących czas pracy w SECO/WARWICK jest prezes firmy Sławomir Woźniak, który z firmą związał się w 1994 roku zaczynając od praktyk uczniowskich.
– SECO/WARWICK to firma globalna, ale przede wszystkim rodzinna. To miejsce, w którym często pracują dwa, a nawet trzy pokolenia osób. Są wśród nas tacy, którzy tworzyli firmę 30 lat temu, są i tacy którzy korzeniami sięgają jeszcze Eltermy, czyli są na firmowym pokładzie 40 czy 50 lat. To sprawia, że wszyscy czujemy się odpowiedzialni za to niezwykłe przedsięwzięcie, które powstawało w czasach, kiedy w Polsce wysłano pierwszego maila. Tym bardziej cieszy nas tegoroczny tytuł Solidny Pracodawca Roku – puentuje S. Woźniak.
– W ramach świętowania 30-lecia poprosiliśmy pracowników, by podali przymiotniki, z którymi kojarzy im się firma. Najczęściej pojawiały się hasła: globalna, innnowacyjna, niezawodna, pracowita czy rodzinna. Spółka jest firmą rodzinną nie tylko z uwagi na wciąż pracujących założycieli, włączenie w pracę ich rodzin, ale także dlatego, że od lat pracują w niej kolejne rodowe pokolenia pracowników. Tego ducha wspólnoty czuć i widać w zespołowych działaniach. Postanowiliśmy uczcić okrągłą rocznicę i zostawić po sobie ekoślad, bowiem „SECO jest ECO”, więc nie tylko 30 drzew w formie alei zostało posadzonych na terenie zakładu, ale i jeszcze więcej w okolicznym lesie w ramach programu SECO/ECO. Lokalne i ekologiczne inicjatywy są ważną częścią naszej działalności społecznej. Jesteśmy związani z tym regionem, tu zabiło nasze serce 30 lat temu i dlatego zawsze będziemy wspierać go i jego mieszkańców – dodaje Katarzyna Sawka, Wiceprezes Marketingu Grupy SECO/WARWICK.
Historia SECO/WARWICK to dziś historia tysięcy wdrożonych rozwiązań i dziesiątków patentów. Historia sukcesu opartego o ciężką pracę, pomysłowość oraz konsekwencję. Przede wszystkim jednak historia, która ma przed sobą świetlaną przyszłość, którą przyjdzie nam dopiero odkrywać. SECO/WARWICK koncentruje się na kluczowych branżach w skali całej grupy, tj. lotniczej, energetycznej, motoryzacyjnej oraz firmach świadczących komercyjne usługi obróbki cieplnej, a także na produktach w ramach czterech głównych segmentów (pieców topialnych – VME, pieców atmosferowych – ATM, pieców próżniowych – VAC, pieców obróbki aluminium i lutowania aluminium w atmosferze kontrolowanej – ALU/CAB).

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email