Napędzamy eRewolucję mocą naszego zespołu!

Rozmowa z Dagmarą Dudą, Prezeską Zarządu Ekoenergetyka-Polska S.A. o ludzkim wymiarze biznesu, który zmienia oblicze elektromobilności.

– Firma konsekwentnie prowadzi ekspansję na nowe rynki i realizuje innowacyjne projekty. Gdzie leży klucz do tego sukcesu?
– Ekoenergetyka-Polska S.A. to firma technologiczna, a nasze innowacyjne projekty B+R rozwijają elektromobilność w skali globalnej. Od 12 lat z powodzeniem projektujemy, produkujemy i wdrażamy stacje ładowania do autobusów oraz samochodów elektrycznych. Jesteśmy jednym z liderów rynku e-mobility w Europie. Unikatowe know-how tworzone przez naszych pracowników pozwala nam zmieniać oblicze komunikacji wprowadzając zeroemisyjny transport do miast na całym świecie. Byliśmy prekursorami rynku elektromobilności, a teraz dzięki zdobytemu doświadczeniu osiągamy technologiczne przywództwo w światowym megatrendzie jakim jest e-mobility.
Ten rozwój nie byłby możliwy bez naszych ludzi. To dzięki nim niemożliwe staje się realne, to dzięki ich zaangażowaniu i umiejętnościom otwieramy obecnie Centrum Badawczo-Rozwojowe Technologii Wodorowych w Transporcie wyposażone w specjalistyczny sprzęt do badań naukowych i prac rozwojowych oraz Centrum Laboratoryjne Elektromobilności, które pozwoli na prowadzenie badań i certyfikacji w firmie. Wiedza i doświadczenie naszego interdyscyplinarnego teamu w połączeniu ze śmiałą wizją założycieli firmy panów: Bartosza Kubika oraz Macieja Wojeńskiego pozwalają nam kreować nowatorskie rozwiązania i budować przewagę technologiczną.
– Ekoenergetyka-Polska S.A. zdobyła certyfikat Solidnego Pracodawcy, co dla Państwa oznacza ten tytuł? Jakim pracodawcą jest i pragnie być?
– Certyfikat Solidnego Pracodawcy traktuję jako docenienie naszej pracy nad wdrożeniem i rozwojem polityki personalnej, a każde takie wyróżnienie bardzo nas cieszy. Dla kandydatów i pracowników chcemy być pracodawcą z wyboru. Takim, który zapewnia stabilne zatrudnienie – zwłaszcza w niepewnych czasach pandemii. 3 lata temu zatrudnialiśmy niewiele ponad 100 osób, dziś grupa Ekoenergetyka-Polska S.A. liczy 464 pracowników, a ponad połowa z nas to kadra inżynierska. Planujemy systematyczny wzrost zatrudnienia, aby do końca roku było nas ponad 500 osób – to bardzo duże wyzwanie – organizacyjno-procesowe. Stawiamy na stwarzanie możliwości rozwoju pracowników, zapewniamy nowoczesną infrastrukturę i narzędzia pozwalające tworzyć zaawansowane technologicznie projekty. Bo to dzięki determinacji i konsekwencji w działaniu jesteśmy w bardzo dobrym miejscu i możemy realizować ambitne przedsięwzięcia biznesowe. Staramy się być pracodawcą, który słucha potrzeb swoich pracowników. Dlatego warunki zatrudnienia i portfolio benefitów czy programy wellbeingowe dostosowujemy do ich preferencji. Na uwagę zasługuje kultura wolontariatu – jeden z filarów społecznej odpowiedzialności biznesu, realizowanej przez powołaną w 2020 roku Fundację Ekoenergetyki oraz unikatowy w naszym regionie projekt niepublicznego przedszkola Ekolucky. To placówka z innowacyjną ofertą kształcenia zorientowana na rozwój kompetencji ekologiczno-językowych dzieci w wieku od 3 do 6 lat, pomagająca pracownikom – młodym rodzicom godzić dwie niezwykle ważne role życiowe i zachować work-life balance.
– Jakie mają Państwo ambicje biznesowe? Co jest teraz priorytetem w obszarze rozwoju kultury organizacyjnej?
– Stawiamy na umacnianie naszej pozycji lidera na rynku elektromobilności przez rozbudowę kadry eksperckiej oraz tworzenie oferty dla młodych talentów. To oni staną się wkrótce przyszłością branży, wchodzącej w fazę dynamicznego rozwoju. Idea stworzona przez założycieli ponad dekadę temu teraz urzeczywistnia się w potrzebach branży zielonej energii, a my jesteśmy znaczącą częścią historii, która dzieje się na naszych oczach. Dlatego budujemy interdyscyplinarne zespoły, a następnie doceniamy ich wyniki i zaangażowanie. Najlepszym pracownikom umożliwiamy rozwój, a kandydatów na szefów szukamy w pierwszej kolejności w strukturach naszej firmy. Stawiamy na budowanie silnych zespołów, bo jeżeli zadbamy o naszych pracowników, oni zadbają o nasz biznes. To dzięki naszej kadrze jesteśmy w stanie dywersyfikować usługi, tworzyć nowe funkcjonalności oraz wkraczać na nowe rynki. Jest to bardzo twórczy proces, bo branża nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Nasze hasło We power eRevolution odzwierciedla filozofię elektromobilności bez granic. Dlatego jestem szczęśliwa, że wraz z rozwojem firmy możemy rozwijać i dbać o naszych pracowników, a przede wszystkim tworzyć unikatową markę pracodawcy w regionie i w Polsce.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email