Potencjał z natury

FLORAHUMUS jest nowoczesnym stymulatorem wzrostu na bazie kwasów humusowych. Wspomaga rozwój i plonowanie roślin, buduje silniejszy system korzeniowy, zwiększa ilość chlorofilu w liściach, wzbogaca glebę w próchnicę.

Rolnictwo ekologiczne i stosowanie w nim bezpiecznych preparatów staje się coraz bardziej popularne. Naturalne rozwiązania użyźniające glebę i wspierające rozwój roślin nie mogą w żaden sposób negatywnie wpływać na rośliny oraz plony. FLORAHUMUS może być z powodzeniem stosowany w rolnictwie ekologicznym. Spełnia wymagania jakościowe stawiane produktom wykorzystywanym w uprawach eko. Wielokrotnie przebadany preparat uzyskał szereg pozytywnych opinii niezależnych instytucji badawczych. FLORAHUMUS figuruje w wykazie produktów naturalnych innych niż nawozy i środki poprawiające właściwości gleby, które mogą być stosowane w rolnictwie ekologicznym w celu wytworzenia produktów rolnych wysokiej jakości zgodnie z art.16 ust.5 rozporządzenia Rady nr 834/2007. Nr świadectwa: SE/29/2020.

Konsumenci również dostrzegają jego potencjał, czego rezultatem jest kolejne wyróżnienie – złoty Laur Konsumenta 2024 dla preparatu FLORAHUMUS w kategorii najwyższa jakość produktów do roślin.

Innowacyjny stymulator wzrostu roślin FLORAHUMUS jest doskonałym rozwiązaniem nadającym się zarówno do przydomowych ogródków, jak i upraw rolniczych. Wyróżnia go łatwy sposób aplikacji. Przed współczesnym rolnictwem stoi wiele wyzwań. Drożejące nawozy i energia przekładają się na wzrost kosztów produkcji, a zmiany klimatyczne powodują spadek jakości gleb. W naszym klimacie coraz częściej zdarzają się ekstremalne zjawiska pogodowe, takie jak susze czy gwałtowne zmiany temperatur. Rośnie presja na poszukiwanie nowych rozwiązań – takich, które zapewnią skuteczny i wydajny wzrost plonu, a jednocześnie są bezpieczne dla środowiska. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzi FLORAHUMUS który bazuje na kwasach humusowych – organicznych związkach będących głównym składnikiem próchnicy glebowej. Kwasy humusowe zwiększają dostępność składników mineralnych dla roślin, poprawiają zdolność gleby do magazynowania wody oraz stanowią pożywkę dla pożytecznych mikroorganizmów glebowych. Dzięki temu stwarzają idealne warunki wegetacji dla roślin, które pod ich wpływem prężnie się rozwijają. Mają większe i mocniejsze systemy korzeniowe oraz stają się bardziej odporne na czynniki stresowe, takie jak susze.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email