Sieć stacji paliw MOYA – dynamiczny wzrost i dalsze inwestycje

MOYA, największa niezależna sieć stacji paliw w kraju, konsekwentnie zwiększa swoją obecność na mapie Polski. Tempo rozwoju, sięgające nawet kilkudziesięciu nowo otwieranych stacji w skali roku, jest wynikiem strategicznych decyzji, które zostały podjęte przez Zarząd Anwim S.A. na przestrzeni ostatnich lat. Zdywersyfikowane finansowanie nowych inwestycji oraz nowoczesna, konsekwentnie rozwijana oferta, dostosowana do potrzeb różnych grup klientów, są gwarantem dalszego wzrostu spółki na polskim rynku.

Dynamiczny wzrost
sieci MOYA

MOYA jest obecnie najdynamiczniej rozwijającą się siecią stacji paliw w Polsce. Dziś składa się na nią ponad 340 obiektów, jednak celem Anwim S.A. – właściciela i operatora sieci – jest to, by do końca 2024 r. było ich minimum 500. Tylko w 2021 r. na rozbudowę sieci stacji paliw zostanie przeznaczonych ok. 200 mln zł. Środki na dalszy wzrost i ekspansję pozyskiwane są m.in. z emisji obligacji. Pod koniec 2020 roku w ten sposób udało się zebrać 50 mln zł. W tym roku mają miejsce kolejne emisje. Cały pięcioletni program emisji obligacji opiewa na 150 mln zł.

Sieć nieograniczonych możliwości

Anwim, jako jedyna na polskim rynku spółka paliwowa, rozwija trzy typy stacji: konwencjonalne – z konceptem kawiarniano-gastronomicznym Caffe MOYA i sklepem convenience, automatyczne – przystosowane wyłącznie do obsługi flot, a także samoobsługowe – dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Stacje samoobsługowe powstały z myślą o klientach, którzy cenią sobie możliwość dokonania szybkiego i taniego tankowania bez konieczności odwiedzania przystacyjnego sklepu. To także gwarancja bezpieczeństwa, co w czasach pandemii COVID-19 ma szczególne znaczenie.

W tym zestawieniu dominują jednak stacje konwencjonalne, które stanowią zdecydowaną większość. Są to przestrzenie przyjazne podróżnym. Sieć dba o zachowanie standardów we wszystkich obiektach dbając, by zjeżdżając na stację MOYA każdy kierowca miał porównywalny komfort (niezależnie od miejsca, w którym się zatrzymuje). Swoim klientom oferuje najwyższej jakości paliwa oraz koncept gastronomiczny Caffe MOYA, w którym można napić się dobrej kawy i zjeść ciepły posiłek. Oferta Caffe MOYA znacznie wykracza poza hot dogi czy zapiekanki. Można tu także zjeść sycącą pizzę, dania obiadowe, a na wybranych stacjach także burgery i wiele innych. Nieodłącznym elementem stacji obsługowych są dobrze zaopatrzone sklepy. Można w nich zrobić zakupy zarówno na dalszą podróż, jak i w celu uzupełnienia domowych zapasów. Dostępne na nich są również wysokiej jakości produkty marki własnej MOYA – od soków, przez batony proteinowe i musli, wodę mineralną, napoje energetyzujące i wiele innych. Ponadto, na stacjach paliw MOYA można często spotkać takie usługi dodatkowe, jak: przewijaki dla niemowląt, myjnie, odkurzacze, kompresory, a także automaty paczkowe czy bankomaty.

Jednak najważniejszą cechą charakteryzującą sieć w niebiesko-czerwonych barwach jest jakość obsługi i przyjazna atmosfera oraz perfekcyjna czystość panująca na stacjach paliw. Uśmiech i gotowość do pomocy pracowników stacji oraz najwyższej jakości paliwo i produkty spożywcze to główne elementy przewagi nad konkurencją.

Bogata oferta – także dla klientów flotowych

Warto wspomnieć także o ofercie dla flot – dla tej grupy klientów przygotowany jest program MOYA Firma, na który składają się karta flotowa i aplikacja mobilna. Dzięki temu klient otrzymuje korzystne rabaty na paliwa, a dodatkowo ma dostęp do platformy optymalizującej obsługę procesów związanych z transakcjami za tankowanie. Program flotowy MOYA Firma został w tym roku uhonorowany przez branżę logistyczną prestiżową nagrodą Fleet Derby.

MOYA na polskim rynku paliwowym rozwija się konsekwentnie we wszystkich obszarach. Z pewnością warto odwiedzić najbliższą stację MOYA i przekonać się o jej zaletach.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email