Elemont kolejny raz nagrodzony tytułem Solidnego Pracodawcy!

Kolejny rok firma Elemont wyróżnia się energią w działaniu, która umożliwiła nam zdobycie zaszczytnego tytułu Solidnego Pracodawcy Roku 2020! Jest to szczególne wyróżnienie zwłaszcza w tak trudnym roku jak miniony. Tytuł pokazuje, że kolejny raz firma ma przyjemność zatrudniać pracowników, których praca przekłada się na realną energię i tylko dzięki nim możemy działać na tak wysokim poziomie jak wcześniej!

Elemont to nowoczesna spółka inżynieryjno-budowlana, która od 31 lat oferuje klientom kompleksową obsługę w wielu obszarach gospodarki – w energetyce, przemyśle i ochronie środowiska.

Każdego roku firma Elemont dokłada wszelkich starań, by dbać o swoich pracowników i zapewniać im przyjazne warunki pracy. W 2020 roku firma obchodziła rocznicę 30-lecia istnienia. Ta okrągła rocznica przypadła na ciężki okres dla pracodawców, ale też dla pracowników wielu firm. Jednak przyznany tytuł potwierdza, że jesteśmy stabilną firmą z tradycjami, która dba o swoich pracowników i wie, że tylko dzięki nim może osiągać wysoką jakość swoich działań! Jest nam niezmiernie miło, że pośród wielu nagród, które otrzymaliśmy w tym roku, został nam również przyznany tytuł Solidnego Pracodawcy. Zarówno ta nagroda, jak i Diamenty Forbsa oraz Gazele Biznesu, które otrzymaliśmy w tym roku, są potwierdzeniem, że nie zwalniamy i kolejny rok działamy według najwyższych standardów.

W 2020 roku mimo panującej pandemii firma Elemont nadal działała z energią i zorganizowała wiele aktywności, które były skierowane do naszych pracowników. Przede wszystkim, by zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom, jako firma braliśmy udział w akcji #niezwalniamy, która zakładała, że w przypadku konieczności obniżenia kosztów w pierwszej kolejności nie będą to koszty związane ze zwolnieniem pracowników. Akcja była bardzo dobrze przyjęta przez pracowników, a także przez kandydatów do pracy.

Ponadto, ponieważ nie jesteśmy obojętni na krzywdę innych, pracownicy firmy wzięli udział w akcji „Twoja krew, moje życie”, by w tak trudnym okresie wspierać chorych. Również wspólnie zbieraliśmy zabawki i ubrania dla Fundacji WeźPomóż, by wesprzeć podopiecznych fundacji. Celem firmy jest również promowanie zdrowego stylu życia, dlatego dla pracowników, jak co roku, organizowaliśmy akcje związane z jazdą na rowerze czy biegami firmowymi. Co roku zainteresowanie pracowników tego typu akcjami jest bardzo duże, dlatego pojawia się ich coraz więcej.

Biorąc pod uwagę powyższe akcje oraz współpracę firmy
Elemont z uczniami i studentami, którym oferujemy szereg możliwości w ramach naszej działalności, organizując warsztaty, wykłady oraz umożliwiając im odbycie praktyk i staży w strukturach firmy, kapituła zdecydowała się przyznać ten tytuł.

Z dużym uznaniem spotkały się również podejmowane działania w ramach proekologii, tj. budowa instalacji oczyszczalni spalin, budowy farm fotowoltaicznych, czy rozpoczęcie budowy nowoczesnego bloku kogeneracyjnego.

Kolejnym ważnym i kluczowym dla firmy tematem, który był brany pod uwagę są działania prorozwojowe w naszej organizacji. Pragniemy doceniać i rozwijać potencjał naszych pracowników, dlatego też organizujemy liczne szkolenia wewnętrzne, których celem jest rozwój zarówno kompetencji branżowych, jak i interpersonalnych. W dodatku firma wspiera pracowników w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych oferując dofinansowanie do kursów i studiów.

Wszystkie powyższe działania podejmujemy, aby jako firma zapewnić jakościowe świadczenie usług, a wiemy, że nie będzie to możliwe bez zaangażowanych i zmotywowanych pracowników. Ludzie są dla nas największą wartością i wiemy, że zwłaszcza w tak trudnym roku jak 2020 priorytetem było działać tak, aby pracownicy czuli się bezpiecznie. Przyznany tytuł potwierdza, że nam się to udało, a dzięki temu mamy jeszcze więcej energii, by działać!

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email