WABCO wie, jak dbać o pracowników

Firma WABCO Polska Sp. z o.o. zdobyła tytuł Solidnego Pracodawcy 2018 w kategorii dużych firm ogólnopolskich. – Pracownicy są dla nas najważniejsi, dlatego cieszę się, że jury tego prestiżowego konkursu doceniło naszą politykę zarządzania talentami, programy rozwojowe i benefity, jakie oferujemy załodze – mówi Paweł Pałubiński, Dyrektor Generalny WABCO Polska.

Program Solidny Pracodawca Roku wyróżnia najlepszych krajowych pracodawców. Kapituła konkursu ocenia działania na rzecz pracowników i docenia te organizacje, które wdrażają nowoczesne rozwiązania z zakresu HR, stając się tym samym wzorem dla innych firm.
Walka o tytuł Solidnego Pracodawcy nie jest łatwa. Przedsiębiorstwo musi udowodnić, że prowadzi wzorową i spójną politykę wobec pracowników. Prezentuje – i co najważniejsze – dokumentuje swoje działania dotyczące m.in. szkoleń, programów rozwojowych i motywacyjnych, a także związanych z budowaniem marki pracodawcy. Warto wiedzieć, że kapituła konkursu sprawdza również, jaką opinię firma ma na zewnątrz i czy dzieli się swoimi najlepszymi praktykami związanymi z zarządzaniem.
– Od lat jesteśmy znani na rynku pracy jako firma, która umożliwia rozwój pracownika. Oferujemy stabilną pracę, bardzo dobry system wynagradzania i premiowania. Dbamy o zachowanie równowagi między pracą i życiem osobistym. Co ważne, każda osoba może u nas zrealizować swoje marzenie o pracy w ponadnarodowych zespołach – mówi Paweł Pałubiński.
WABCO to organizacja, która docenia indywidualne talenty i pozwala pracownikom rozwijać kompetencje zawodowe w globalnych strukturach.
– Doceniamy umiejętności i kompetencje naszych pracowników i wspieramy ich rozwój zawodowy. Zmieniamy się tak, aby na bieżąco reagować na nowe potrzeby rynku pracy i rozwój nowoczesnych technologii. Tytuł Solidnego Pracodawcy to dla nas zaszczyt, ale i mocne zobowiązanie na kolejne lata – podkreśla Paweł Pałubiński.
WABCO jest wiodącym światowym dostawcą technologii i usług, które poprawiają bezpieczeństwo, wydajność i łączność pojazdów użytkowych. Wprowadza pionierskie przełomowe innowacje umożliwiające autonomiczną jazdę w sektorze pojazdów użytkowych. Dzisiaj wiodące marki samochodów ciężarowych, autobusów i przyczep bazują na zróżnicowanych technologiach WABCO, w tym na zaawansowanym systemie wspomagającym kierowcę, układach hamulcowych, kierowniczych i systemach kontroli stabilności. Realizując swą wizję bezwypadkowej jazdy i proekologicznych rozwiązań transportowych, WABCO znajduje się również na czele producentów zaawansowanych systemów zarządzania flotą, które przyczyniają się do zwiększenia wydajności aut użytkowych. WABCO zatrudnia aż 15 tysięcy pracowników w 40 krajach.
W Polsce WABCO działa od 1999 roku. W trzech zakładach pracuje 3000 osób. WABCO Polska jest ważnym węzłem globalnych zasobów organizacji – centrum badawczo-rozwojowym oraz inżynierii produkcji – silnie wspierającym działalność w skali globalnej. Pełni rolę centrum rozwoju nowych technologii, inżynierii produktu oraz kultury Lean w międzynarodowej organizacji WABCO.
W fabrykach WABCO we Wrocławiu produkowane są m.in. systemy przeciwdziałające blokowaniu kół (ABS), siłowniki hamulcowe, elektroniczne systemy hamowania i kontroli trakcji (EBS/ESC) i systemy hamulcowe do samochodów osobowych.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email