Technologia na długie lata

Marka Znshine została uznana Odkryciem Roku w plebiscycie Laur Klienta/Konsumenta – oceniającym popularność marki i jakość produktów oraz świadczonych usług w świadomości polskich konsumentów,
a tym samym otrzymała możliwość posługiwania się Laurem Klienta Odkrycie Roku 2021.

Słabsza strona
większości paneli

Najbardziej wrażliwa na uszkodzenia jest tylna płyta. Wykonuje się ją zwykle z plastiku, a ten jest wrażliwy na promieniowanie UV. Każda przerwa w zabezpieczeniu powoduje degradację. Tworzywo sztuczne słabnie i kruszy się rozpadając na coraz mniejsze kawałki. Przez mikropęknięcia w tylnej powłoce do panelu dostaje się wilgoć, a to już szybka droga do korozji, zwarć i uszkodzeń samych ogniw. Także NREL Departament Energii USA twierdzi, że tworzywa sztuczne są raczej kiepskim wyborem do konstrukcji paneli fotowoltaicznych. Nawet po zabezpieczeniu nie są w pełni odporne na promieniowanie UV, podlegają powolnej degradacji pod wpływem temperatury, czynników chemicznych i biologicznych. Tworzywa te są też jedynym materiałem konstrukcyjnym panelu, który może się zapalić.

Znshine Double Glass

Rozwiązaniem jest zastosowanie tylnej szyby. Ogniwa są umieszczane między dwoma warstwami szkła stopionymi na brzegach. To najbardziej trwały sposób wykonania modułów – konstrukcja z podwójną, zespoloną szybą jest sztywniejsza, zabezpiecza w 100% przed wilgocią i nie poddaje się takim odkształceniom na wietrze, co chroni wrażliwy krzem przed korozją i pękaniem. Moduły Znshine Double Glass posiadają certyfikat TUV Fire Class A, nie ulegają samozapłonowi i nie rozprzestrzeniają ognia. Podwójna szyba daje maksymalne bezpieczeństwo przeciwpożarowe w przypadku powstania łuku elektrycznego w instalacji fotowoltaicznej.

Ciesz się jakością
przez pół wieku

Na podstawie testów PVEL przewiduje, że instalacja wykonana z trwałych modułów Znshine Double Glass nie będzie wymagała większych prac na dachu przez 40 do 50 lat. Trwałość modułów w istotny sposób wpływa na końcową cenę energii. Przy niskich stopach procentowych i wzroście cen energii opłaca się inwestować w długowieczne technologie. Koszt energii w cyklu życia (LCOE) spada prawie o 40% z uwagi na zastosowanie szkła z naniesioną trwałą warstwą grafenu. Tym sposobem redukujemy prawie całkowicie koszty czyszczenia modułów.

Samoczyszczące szkło oszczędza czas i wysiłek

Szkło Znshine self-cleaning jest w stanie rozprawić się z zanieczyszczeniami organicznymi, takimi jak spaliny, smog, zanieczyszczenia pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego, odciski palców, ptasie odchody itd., poprzez proces fotokatalizy, który zachodzi pod wpływem działania promieni UV.

You may also like...

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
LinkedIn
Share
Follow by Email